شناسه خبر : 73493
سه شنبه 05 فروردين 1399 , 13:39
اشتراک گذاری در :
عکس روز

معاف از پرداخت مالیات

فرزند جانباز متوفی!!!! - لایحه اصلاح ماده (56) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران موضوع معافیت مالیاتی درآمد ایثارگران در مشاغل آزاد و بازار کسب و کار (در حال بررسی در هیئت وزیران)

بنیاد شهید و امور ایثارگران پیشنهاد اصلاح ماده (۵۶) قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران را به هیئت وزیران ارائه  کرده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» به موجب ماده (۵۶) قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران، ۱۰۰ درصد حقوق و فوق العاده شغل و سایر فوق العاده ها اعم از مستمر و غیرمستمر شاهد، جانبازان و آزادگان از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.

معافیت موضوع این ماده تنها ناظر بر حقوق و مزایای ناشی از رابطه استخدامی ایثارگران مشمول است، درحالی که بخش عمده ای از ایثارگران منجمله مشمولین فصل پنجم قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، با استفاده و بعضا بدون استفاده از تسهیلات و خدمات مقرر در قوانین و مقررات موضوعه مرتبط با ایثارگران، در مشاغل آزاد و بازار کسب و کار مشغول به فعالیت هستند که عدم استفاده از امتیاز معافیت از پرداخت مالیات، موجب درخواست و اعتراض  شده است.

 بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "رونق تولید" و به جهت ترغیب ایثارگران به اشتغال مولد و حمایت از طرح های اشتغال زایی  و همچنین محدودیت های استخدامی در دستگاه‌ها، پیشنهاد افزودن یک تبصره به ماده (۵۶) این قانون را به دولت ارائه کرده است.

 بر  اساس این پیشنهاد "والدین، همسران و فرزان شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسران آزادگان یکسال اسارت و بالاتر، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر به ماخذ ۷ برابر درآمد حداقل حقوق سالیانه کارگران مشمول قانون کار از پرداخت مالیات معاف می شوند".

این پیشنهاد هم اکنون در حال رسیدگی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است.

 در ماده یک قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب سال 1391، فرزندان ایثارگران مشمول عنوان ایثارگر نشده‌اند و در ماده 44 قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران و ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه، صرفاً فرزندان شهدا از تمام امتیازات جانبازان 50 درصد و بالاتر برخوردار شده‌اند، بنابراین جانبازان 25 درصد و بالاتر که فرزندان جانبازان را نیز واجد برخورداری از امتیازات جانبازان تلقی کرده است، مخالف قانون بوده و  همانند ماموریت تحصیلی این عزیزان باید لغو شود.

رحمان اصفهانی؛بازرس نگران سازمان بازرسی کل کشور

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
جناب بازرس نگران آیا رزمنده ایی که 45ماه در جبهه بصورت داوطلب بوده ودر 3عملیات بطور مستقیم شرکت کرده باز نظر قانونی به اندازه فرزند جانباز ارزش ندارد ؟درد مملکت ما اینجاست که فقط مشکلات خودمان را می بینیم وبرایشان نگران میشویم
با سلام و احترام
باستحضار می رساند اخیرا بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت حمایت و ترغیب ایثارگران به اشتغال، پیشنهاد افزودن یک تبصره به ماده (56) را به هیات محترم دولت ارائه کرده است .
براساس این پیشنهاد "والدین، همسران و فرزندان شهدا، جانبازان، آزادگان، همسران جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، همسران آزادگان یکسال اسارت و بالاتر، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر، فرزندان آزادگان یکسال اسارت و بالاتر به ماخذ ۷ برابر درآمد حداقل حقوق سالیانه کارگران مشمول قانون کار از پرداخت مالیات معاف می شوند".
لیکن متاسفانه با ذکر کلمه ظالمانه و تبعیض آمیز جانبازان 25درصد و بالاتر و همچنین نادیده گرفتن خانواده های رزمندگان، اکثریت ایثارگرانی که طی سی سال گذشته با روش های مختلف ضعیف نگه داشته اند ، این بار نیز به فراموشی سپرده شده اند.
هم اکنون بسیاری از رزمندگان و جانبازان زیر25% به دلیل آسیب های جسمی و روحی ناشی از جنگ، فاقد شغل، درآمد، بیمه و بازنشستگی هستند و لذا همسران و یا فرزندان مخارج خانواده هایشان را تامین می کنند و معافیت مالیاتی می تواند در افزایش سطح معیشت این گروه از ایثارگران بسیار موثرتر باشد.
لذا خواهشمند است با توجه باینکه در ماده 56 قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران همه جانبازان بدون ذکر درصد، معاف از مالیات بوده و همچنین براساس مواد قانون برنامه ششم توسعه کشور همه رزمندگان با بیش از 12 ماه حضور در جبهه از پرداخت مالیات معاف هستند، پیگیری فرمایید که هیات محترم دولت، نسبت به اصلاح مصوبه اقدام نمایند، بنحوی که همسران و فرزندان رزمندگان و جانبازان زیر25درصد نیز از پرداخت مالیات معاف شوند .
قبلا از پیگیری های جنابعالی تشکر و قدر دانی می شود.

با تشکر از سایت وزین فاش نیوز
ما یک موسسه فرهنگی هنری هستیم. همگی هم فرزند شهید و جانباز می باشیم. طبق قانون از مالیات معاف هستیم.در این خصوص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران طی مکاتبه با اداره مالیات غرب تهران واقع در ستارخان خواستار اعمال قانون و معافیت مراکز فرهنگی از پرداخت مالیات شده است. ولی با کمال تعجب این اداره برای سال 1397 مبغ ده میلیون تومان مالیت صاد رکرده است. این در حالیست که این موسسه به همین اندازه درآمد نداشته است.در ضمن معاف از مالیات هم هست. به اداره مالیات اعتراض کردیم ولی ترتیب اثر ندادند. چرا اداره مالیات غرب تهران قانون را اجرا نمی کند؟
دخل و خرجتون نمی خونه! خب تختش کنید
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi