21 فروردين 1399/ ۱۶ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 73509
1399,سه شنبه 05 فروردين16:41
اشتراک گذاری در:
عکس روز

حمایت رئیس سازمان سینمایی از نامه هنرمندان درباره تحریم


فاش نیوز- جمعی از هنرمندان ایرانی خطاب به هنرمندان سایر کشورها نامه‌ای منتشر کردند و از مبارزه کادر درمانی کشورمان با کرونا با وجود تحریم‌های ناعادلانه سخن گفتند. رئیس سازمان سینمایی هم از این نامه حمایت کرده است.

اخیراً تنی چند از چهره‌های هنری کشورمان نامه‌ای را تحت عنوان «نامه جمعی از هنرمندان ایرانی به هنرمندان جهان» تنظیم و منتشر کردند که در رسانه‌های بین‌المللی هم بازتاب یافت.

در بخشی از این نامه آمده است: «مردم ایران امروز با دو بحران مواجهاند، بحران مشترکی به نام کرونا که شما می‌شناسید؛ و بحران تحریم که کاش هرگز نشناسید. برای ما هنرمندان ایرانی، اکنون مهم است که بدانیم شما -هنرمندان جهان- در مورد وضعیت بیماران کرونایی، کودکان و سالخوردگان در آستانه ابتلا و کمبودهای خسارت‌بار جامعه پزشکی ایران در این بحران، چه فکر می‌کنید، چه می‌گویید و چه می‌کنید.»

حسین انتظامی، رئیس سازمان سینمایی شب گذشته در توییتی در حمایت از این نامه، درخواست هنرمندان را به زبان انگلیسی تکرار کرد.

بیش از ۲۷۰ هنرمند این نامه را امضا کرده‌اند که همایون اسعدیان، مرضیه برومند، رخشان بنی‌اعتماد، سیدمحمد بهشتی، پرویز پرستویی، وحید جلیلوند، شهاب حسینی، علیرضا شجاع نوری، فرشته طائرپور، محمدمهدی عسکگرپور، نیکی کریمی، مسعود کیمیایی، رضا کیانیان، نوید محمدزاده، پیروز ارجمند، قاسم افشار، پانته‌آ پناهی‌ها، کیومرث پوراحمد، تهمورس پورناظری، داریوش پیرنیاکان، پرویز تناولی، هادی حجازی‌فر، کریستف رضاعی، علی رهبری، حسین علیزاده، بهروز غریب‌پور، یدالله کابلی و علیرضا عصار از جمله آن‌ها هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
رئیس سازمان سینمایی     نامه هنرمندان     کرونا و تحریم                                
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.