11 فروردين 1399/ ۰۶ شعبان ۱۴۴۱
شناسه خبر : 73555
1399,پنجشنبه 07 فروردين13:15
اشتراک گذاری در:
عکس روز

ائتلاف سعودی به آتش‌بس در یمن تن داد


ائتلاف سعودی اعلام کرد که از تصمیم دولت مستعفی یمن برای قبول درخواست سازمان ملل با برقراری آتش‌بس در یمن حمایت می‌کند.

ائتلاف سعودی به آتش بس در یمن تن داد/ انصارالله استقبال کرد

به گزارش المسیره، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی بامداد پنجشنبه در سخنانی اعلام کرد که فرماندهی ائتلاف از تصمیم دولت مستعفی یمن به‌ریاست عبدربه منصور هادی برای قبول درخواست دبیرکل سازمان ملل درباره آتش‌بس حمایت می‌کند.

ترکی المالکی تصریح کرد: فرماندهی ائتلاف عربی از تلاش‌های مارتین گریفیتس نماینده سازمان ملل در امور یمن برای برقراری آتش‌بس در یمن و کاهش تنش‌ها در این کشور و اقدامات عملی وی برای اعتمادسازی بین دو طرف در زمینه‌های انسانی و اقتصادی حمایت می‌کند.

وی در ادامه مدعی شد که موافقت با آتش‌بس در یمن با هدف کاهش درد و رنج مردم یمن و مقابله جدی با خطر ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع آن در این کشور صورت می‌گیرد.

از سوی دیگر، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن از بیانیه ائتلاف سعودی درباره موافقت آن با آتش‌بس و کاهش تنش در یمن استقبال کرد و گفت: «ما منتظر اقدامات و اجرای عملی آن هستیم».

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل از همه طرف‌های شرکت‌کننده در درگیری‌های مسلحانه در جهان خواست تا جنگ و درگیری را متوقف و با «دشمن مشترک» مانند ویروس کرونا مقابله کنند.

گوترش چهارشنبه‌شب در گفت‌وگو با شبکه خبری الجزیره اظهار داشت: طرحی که سازمان ملل متحد اعلام کرده است به‌مثابه درخواست برای کمک به کشورهای بسیار فقیر در مقابله با کرونا است.

وی افزود: همه حامیان طرف‌های درگیر در یمن باید به ندای انسانی من به‌منظور  آتش‌بس در این کشور گوش فرا دهند.
جنگ یمن     ائتلاف سعودی     ترکی المالکی     آتش بس     محمد علی الحوثی                        
نظری بگذارید
chapta

بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
بیشتر...
معرفی کتاب

نقل مطالب سایت، فقط با ذکر منبع بلامانع است.

@ 2014 تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت(فاش نیوز)،محفوظ می باشد.