شناسه خبر : 73631
سه شنبه 12 فروردين 1399 , 10:15
اشتراک گذاری در :
عکس روز

اگر رفتار با این جانباز توجیهی نداشته باشد!

همه مسئولان بنیاد باید جوابگو باشند

چرا به من اطلاع رسانی نکرده اید تا من همان زمان اقدام کنم تا درصد جانبازی ام ابقا و پنجاه درصدم برایم تایید گردد؟

جانباز و رزمنده دفاع مقدس رحیم رنجبر - اینجانب جانباز شیمیایی و اعصاب و روانِ هشت سال دفاع مقدس "رحیم رنجبر" می باشم. بنده از سال ۶۹ جانباز ۵۰ درصد بودم و در سال ۷۱ هم مجددا" طی کمیسیون پزشکی پنجاه درصد از کار افتادگی برایم منظور شد. البته پنجاه درصد به مدت سه سال و تا بهمن ماه سال ۹۰ به کرات اعلام شده بود که درصد موقت جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان درصد دائم بوده و نیاز به طرح مجدد در کمیسیون پزشکی نمی باشد، مگر به خواست خود ایثارگر جهت افزایش درصد، در غیر این صورت حضور در کمیسیون پزشکی نیاز نمی باشد.

 لذا بنده با اطمینان خاطر از دائمی بودن درصدم در بنیاد شهید مدت پنج سال هیچ ارتباطی با بنیادشهید نداشتم، تا اینکه سال گذشته جهت دریافت حق پرستاری ام به بانک مراجعه نمودم تا مبلغ جمع شده در حسابم را برداشت کنم ولی در کمال تعجب دیدم هیچ مبلغی در حساب بانکی ام موجود نیست و وقتی علت را از متصدی باجه «دریافت و پرداخت» بانک سوال نمودم که چرا این حساب من خالی است گفت: از بهمن ماه سال ۹۰ به حساب شما واریز نشده است!

 به بنیاد شهرستان مراجعه کردم که در کمال خونسردی جواب دادند درصد شما را که از سال ۶۹ پنجاه درصد موقت بود، به ۲۵ درصد کاهش داده اند! بنده از رئیس وقت بنیاد شهرستان سوال کردم که چرا به من اطلاع رسانی نکرده اید تا من همان زمان اقدام کنم تا درصد جانبازی ام ابقا و پنجاه درصدم برایم تایید گردد؟ بر اساس مصوبه دولت اگر شخصی در صورت سانحه و یا در فرم کمیسیون دست برده یا جعل صورت گرفته باشد، در صورت چنین شرایطی کمیسیون حق کاهش درصد را دارد.

 پرونده بنده هیچ مشکلی از بابت صورت سانحه و فرم تحت پوشش کمیسیون نداشته و در عوض بیماری من در همان ایام کمیسیون سال نود شدّت پیدا کرده بود و همینطور به خاطر تجویز پزشک ریه و بر اثر مصرف کورتون دچار نرمی استخوان از ناحیه لگن و ستون فقرات گردن شده ام.

 اینجا دو سوال برای بنده مطرح است. اولا اگر طی سال های ۶۹ تا ۹۰ ، درصد پنجاه بنده که بر اساس آن ارائه خدمات شده معتبر بوده چرا از بخشنامه دولت تمرد و سرپیچی شده و درصد جانبازی مرا کاهش داده اند؟ آیا تا کنون جانباز شیمیایی در سطح کشور وجود دارد که بهبود یافته باشد و همچنین آیا جانباز اعصاب و روانی که روزانه نزدیک به۳۰نوع قرض مصرف کند می توان یافت؟ چگونه کمیسیون بدون حضور شخص جانباز در کمیسیون، اعلام رای نموده است؟

آیا از بنده اسپرومتری جدیدی داشت، سی تی اسکن در اختیار داشته یا شرح بالینی مرا که بیش از بیست بار در تهران و در بیمارستان های خاتم، بقیه الله، ساسان، لبافی نژاد و بعثت ناجا بستری شده بودم را در اختیار داشته که به من ۲۵ درصد از کار افتادگی داده اند؟

 دوما" بنیاد شهید، شان و منزلت یک ایثارگر را چگونه نادیده گرفته است؟ چرا از ابلاغیه ها و دستورالعمل های سال های قبل چه بنیاد شهید و بنیاد جانبازان و دوباره بنیادشهید چشم پوشی نموده؟ چرا دستور دولت جمهوری اسلامی را نادیده گرفته و با غرور و شخصیت فردی و اجتماعی جانباز بازی نموده است؟ تاوان ازهم گسیختگی خانواده من را با کاهش درصد و قطع غیر قانونی حق پرستاری من که منجر به طلاق همسر و آوارگی من و فرزندانم شده است، چه کسی می دهد؟

من در زمان مجروحیتم پانزده سال داشتم دقیقا" مانند شهید فهمیده و بسیاری دیگر از شهدای مغزز جنگ تحمیلی. آیا من و دیگر ایثار گران به وعده درصد و حقوق و درجه و رتبه به جبهه های جنگ اعزام شده بودیم؟ آیا اینگونه مُزد شهیدان زنده را می دهند؟

  در خاتمه این رنج نامه را تقدیم نمودم، چون تا کنون از هیچ نهاد یا ارگانی خیری ندیده ام. الحمدلله بنده و همه رزمندگان دفاع مقدس با پروردگار سبحان معامله نموده ایم و هیچ مسئول و مقامی توانایی جبران رشادت و غرورآفرینی ایثارگران دوران جنگ را دارا نیست و نمی توانید حتی یک شب عذاب کشیدن جانبازان را جبران نمایید. من تا کنون صبر کرده ام و بازهم صبر خواهم نمود ولی در آسیاب دشمن آب نخواهم ریخت، چون به آیه شریفه کلام الله مجید ایمان و اعتقاد قلبی دارم که ما در سفره پر برکت خداوند متعال روزی خواهیم خورد....و لاتحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون.

زبانم اگر کوتاه است به خاطر عهدی است که با مولا و مقتدای خویش حضرت امام خمینی قدس سره الشریف بسته ام و همچنین به خاطرخون پاک هم رزمان شهیدم می باشد.
اجرکم عندالله 
 
(مدارک و نامه های صادره از معاونت های مختلف بنیاد بپوست جهت اثبات ادای اظهاراتم ایفا می گردد).

 
 
کد خبرنگار: 20
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام بر شما برادر جانباز گرامی
احتراما به عرض شما بزرگوار می رسانم که: با توکل به خداوند شایسته است، از هر اسباب و وسیله شرعی و قانونی با جدیت برای احقاق حق خویش استفاده بفرمائید. زیرا متاسفانه بسیاری از مسئولین ایثارگران و بنیاد و نهادهای ذیربط از این امر خطیر غافلند، و شما جانباز گرامی اگر از پیگیری حقوق قانونی خویش بعلت بی اعتنایی افراد مسئول ، رنجیده و خسته شوید ، بیشتر دچار مشکلات و معضلات ناشی از صدمات و آسیب هایی که در دفاع مقدس دچار ان شده اید ، خواهید شد.
فلذا از شما خواهش می کنم که با راهنمایی و مشورت گرفتن از افراد آگاه با توان مضاعف بدنبال احقاق حقوق خود باشید که هم فرمان قران کریم و نیز سفارش پیامبراکرم(ص) و اهل بیت(ع) میباشد.
ان شاالله که با عنایت خداوند متعال قطعا تمام حقوق خویش را استیفا خواهید نمود.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi