شناسه خبر : 73648
سه شنبه 12 فروردين 1399 , 04:42
اشتراک گذاری در :
عکس روز

این روزها شبیه زمان بمباران شیمیایی است؛

از سال ۶۷ تاکنون کرونا دارم!

 فاش نیوز- یک جانباز شیمیایی گیلانی خاطرنشان کرد: هر روز برای جانبازان شیمیایی روزهای کرونایی است. من از سال ۶۷ کرونا دارم و تاکنون ۵۰۰ ساعت در اتاق عمل بوده‌ام و ریه سمت چپم مسدود است.

رزمنده

به گزارش همشهری‌آنلاین، منصور افضلی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: جانباز ۷۰ درصد شیمیایی در منطقه ماووت عراق است. متولد سال ۱۳۴۱ در رودبار هستم و هم‌زمان با دوران خدمت سربازی به جبهه رفتم و از سال ۶۰ در منطقه حضور داشتم و سال ۶۷ با گاز خردل شیمیایی شدم.

وی که هم‌اکنون ساکن شهر منجیل است، درصد جانبازی خود را ۸۶ درصد دانست و افزود: در عرض ۲۴ ساعت دو بار مورد بمباران شیمیایی صدام قرار گرفتم؛ اولین بار در ماووت و دومین بار در بیمارستان صحرایی الزهرا که بین بانه و سردشت قرار داشت.

این جانباز شیمیایی روزهای کرونایی را بسیار شبیه زمان بمباران شیمیایی دانست و تصریح کرد: همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس با کمک مردم بر دشمنان پیروز شدیم، امروز نیز برای مدیریت این بحران باید از کمک مردم بهره بگیریم و این کمک در قالب‌ماندن در خانه و رعایت بهداشت است.

افضلی با بیان این‌که هر روز برای جانبازان شیمیایی روزهای کرونایی است، خاطرنشان کرد: من از سال ۶۷ کرونا دارم و تاکنون ۵۰۰ ساعت در اتاق عمل بوده‌ام و ریه سمت چپم مسدود است و ریه سمت راستم دیگر توان ندارد. حتی سال ۹۶ برای درمان به آلمان رفتم، اما پزشکان آنجا نیز مرا جواب کردند.

وی مشکلات پوستی، گوارشی، پوکی استخوان و اعصاب را از دیگر آثار شیمیایی شدن خودش دانست و اضافه کرد: همه جانبازان شیمیایی با این مشکلات مواجه هستند و شرایط مردم در این روزها را درک می‌کنند.

این جانباز ۷۰ درصد شیمیایی گفت: افزایش سن موجب شده ضایعات شیمیایی بیشتر خودش را نشان دهد. قدرت جسمی و توان ایمنی بدن جانبازان شیمیایی پایین است و شب را به سختی به صبح می‌رسانیم. در واقع خوابیدن در شب یک مصیبت است.

افضلی از مردم خواست در روزهایی که با بحران کرونا مواجه هستیم بیشتر به هم رحم کنند و یادآور شد: نسل دفاع مقدس نسل بی‌نظیری بود و مردم اخلاص داشتند. امروز نیز اگر می‌خواهیم بر دشمنان خود فائق آییم باید از دفاع مقدس و یادگاران آن الگوبرداری کنیم.

 

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi