شناسه خبر : 73650
سه شنبه 12 فروردين 1399 , 04:56
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد:

شهادت اولین مدافع سلامت در یزد

فاش نیوز- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: اولین مدافع سلامت استان یزد، به دلیل ابتلا به کرونا ویروس آسمانی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، دکتر محمدرضا میرجلیلی اظهار داشت: محمود شمس الدینی، عضو بسیج جامعه پزشکی استان یزد، به دلیل گرفتار شدن به بیماری کووید ١٩، ساعاتی پیش به شهادت رسید.

وی ادامه داد: شهید شمس الدینی در نقاهتگاه بسیج جامعه پزشکی مشغول به فعالیت بود و در این مدت، از هیچ خدمتی برای بهبودی بیماران فرو گذار نکرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خاطر نشان کرد: خدمات و تلاش های متمادی و دلسوزانه وی در بیمارستان های صحرایی در راستای خدمت به مردم محروم آن مناطق، مشارکت در کمک به سیل زدگان غرب کشور، همکاری در اعزام پزشکان به مناطق محروم و دها خدمات ارزنده دیگر از ایشان به یادگار مانده است.

دکتر میرجلیلی، ضمن ابراز  تأسف و تأثر، از خداوند منان برای آن عزیز عُلوّ درجات و حشر با ائمه معصومین و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل را خواستار شد و افزود: تاکنون با بیش از ۴۰۰ هزار نفر از مردم استان تماس گرفته شده، موارد مشکوک نیز شناسایی و تحت غربالگری قرار گرفته اند.

وی بیان داشت: در بررسی‌های انجام شده، ۶۰ درصد مردم مشکلی نداشتند، به ۳۵ درصد از افراد یزد با توجه به علائم، مراقبت در منزل توصیه شد و پنج درصد از هم استانی‌ها برای بررسی‌های بیشتر به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به سامانه خوداظهاری وزارت بهداشت افزود: ۱۲۲ هزار نفر از مردم یزد به این سامانه مراجعه کرده و ۷۸ درصد از افراد نیازمند به بررسی‌های بیشتر، توسط همکاران بهداشتی تحت پیگیری قرار گرفته‌اند.

میرجلیلی تصریح کرد: همچنین ۲۲تیم چهار نفره اضطرار شامل پزشک، کارشناس بیماری‌ها، کارشناس بهداشت محیط و راننده در سطح مراکز بهداشت شهرستان‌ها تشکیل و آموزش‌های لازم را به اطرافیان بیماران بستری و مشکوک کرونایی و خانواده فوتی‌ها، با حضور در محل سکونت فرد ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به آمادگی تمام بیمارستان‌های استان در پذیرش بیماران کرونایی افزود: در حال حاضر ۱۶ بیمارستان با ۷۲۰ تخت عفونی و ۱۲۰ تخت در بخش آی. سی. یو به بیماران کووید ۱۹ اختصاص داده شده است.

* منبع: ایلنا

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi