شناسه خبر : 73660
پنجشنبه 14 فروردين 1399 , 16:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

در این روزهای کرونایی به جانبازان چه سخت می گذرد؛

سخنی با مسئولان بهداشت و درمان بنیاد شهید

مراکز درمانی که با وجود دایر بودن شبانه روزی، به واسطه وضعیت کرونایی کشور، بسیاری از جانبازان نیازمند بستری در بیمارستان را از مراجعه به این مراکز منع می کند و داروهایی که به سرعت از قفسه دارویی خانه جانبازان نخاعی...

فاش نیوز - گاهی وفور نعمت داشته مان به قدری زیاد است که آن را یک امر عادی می بینیم و بدون کمترین شکر و سپاسی از گردآورنده این همه نعمت، از کنار آن به ناسپاسی عبور می کنیم.

تا همین چندی پیش بدون واهمه و آزادانه درکوچه و خیابان های شهر تردد می کردیم، دیدارهای اقوام را حتی المقدور خلاصه کرده بودیم بی آنکه بیندیشیم یک روز دلتنگ همان دوست و رفیق خواهیم شد و امروز چقدر دلمان برای یک دورهمی ساده و صله رحم چند دقیقه ای تنگ است.

اگرچه این روزها قرنطینه خانگی برای همه اقشار جامعه کسالت بار، دلگیر و حتی نفسگیر شده است، اما نباید در این روزهای سخت از یاد و شرایط ویژه جانبازان و بخصوص جانبازان نخاعی غافل باشیم؛ چرا که شرایط جسمانی بسیاری از آنان به گونه ای است که به خاطر داشتن انواع مشکلات زمینه ای ناشی از مجروحیت و آسیب نخاعی، بیشتر در معرض تهدید این مهاجم و میهمان ناخوانده قراردارند و به درخواست موکد پزشکان در قرنطینه سفت و سخت خانگی به سر می برند و این روزهای خانه نشینی اجباری، برای آنان به رنج مضاعفی تبدیل شده است.

مراکز درمانی که با وجود دایر بودن شبانه روزی، به واسطه وضعیت کرونایی کشور، بسیاری از جانبازان نیازمند بستری در بیمارستان را از مراجعه به این مراکز منع می کند و داروهایی که به سرعت از قفسه دارویی خانه جانبازان نخاعی هر روز کم و کمتر می شود رنج دیگری است که این بندگان مخلص خدا باید این روزها آن را متحمل شوند.

تعطیلی مراکز ورزشی ویژه جانبازان که تأثیر روحی و جسمی زیادی برای سلامتی جانبازان و بخصوص جانبازان نخاعی دارد این روزها آنان را سخت به انزوا کشانده است. زیرا نگرانی از عدم فعالیت جسمانی، تضعیف قوای جسمی این عزیزان را نیز به دنبال دارد.

اگرچه این موارد، تنها بخش کوچکی از مشکلات گریبانگیر این روزهای جامعه جانبازی است اما یاری مسوولان و دست اندرکاران بهداشت و درمان بنیاد را می طلبد تا تدابیری اندیشیده و با ایجاد یک شرایط ویژه و با یک برنامه ریزی صحیح و البته رعایت همه جانبه اصول بهداشتی، با این عزیزان به گونه ای ارتباط گرفته و حتی المقدور از حال و روز آنان باخبر شوند و وضعیت آنان را به درستی مدیریت نمایند تا پس از پایان کرونا، شاهد آغاز شرایطی وحشتناکتر از شرایط کنونی در جامعه جانبازان و دیگر اقشار ایثارگران نباشیم. ان شاءالله

صنوبر محمدی

کد خبرنگار: 20
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
جانبازان پل ایی هستندبرای عبوربعضی ها...
فقط!!!
تقبل الله انشاالله. به درستی گفتید. واقعا وضعیت ما بسیار دشوارتر از آن چیزی است که به چشم میآید و یا گفته میشود. از اینکه حرف دل مارا نوشتید از شما ممنونیم.
به هرحال این نیز بگذرد خانم صنوبر محمدی
آفرین به شما خبرنگار محترم که در این شرائط سخت کرونایی جانبتزان را فراموش نکرده ای.
به برادرمان آقا ساقی بابت داشتن چنین گزارشگران تبریک میگویم و امیدوارم عاقبتتان ختم به خیر و سهادت گردد.
موفق باشین
از خداوند متعال برای همه مردم ایران بخصوص تمام جانبازان آرزوی سلامتی داریم.
احتمالا این گزارش به رویت مسوولان بهداشت و درمان بنیادشهید رسیده که ورزش آنلاین رو در فضای مجازی برای جانبازان ویلچری راه اندازی کردند.
از فاش نیوز بابت درج چنین مطلبی خاص و ویژه سپاسگزاریم.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi