شناسه خبر : 73701
پنجشنبه 14 فروردين 1399 , 14:12
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تسلط مقاومت یمن بر مناطقی در شمال مأرب

منابع محلی در استان مأرب گزارش دادند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی موفق شدند بر مناطق و پایگاه‌های نظامی در شمال شهر مأرب مسلط شوند.

تسلط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بر مناطقی در شمال مأرب

منابع محلی گزارش دادند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد روز چهارشنبه موفق شدند بر مناطق و پایگاه‌های نظامی در شمال شهر مأرب مسلط شوند.

این منابع گفتند که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی توانستند مناطق الخسف، البرش، قرن منصور و الأقشع در شمال شهر مأرب را تحت سیطره کامل خود درآورند.

طبق گزارش وبگاه «وکالة الصحافة الیمنیة»، نیروهای ائتلاف بین‌المللی از پایگاه‌های خود در این مناطق به سمت اردوگاه الکنایس در شمال مأرب عقب‌نشینی کرده‌اند و همچنین سرنوشت «صالح الروساء» ملقب به «أسد الإصلاح» فرمانده جبهه شمالی شهر مأرب نامعلوم است.

۳۴ بار حمله هوایی به پنج استان

ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه نقض توافق آتش‌بس الحدیده، در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۴ بار حمله هوایی به پنج استان یمن انجام داد.

یک منبع نظامی در این باره به خبرگزاری سبأ یمن گفت که نقض آتش‌بس از سوی ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته به ۵۰ مورد رسید که اعم از پرواز هواپیمای جاسوسی، حملات موشکی و توپخانه‌ای و شلیک گلوله است.

بر اساس این گزارش، نیروهای متجاوز سعودی جنوب شرقی حیس را هدف شلیک ۱۰ گلوله توپخانه قرار داده و ۱۵ خمپاره نیز به غرب مثلث العدین و مناطق مختلف حیس شلیک کردند.

ائتلاف متجاوز سعودی همچنین ۱۱ گلوله توپخانه و مسلسل سنگین به سمت مزارع شهروندان در منطقه الجبلیه از توابع التحیتا و ۱۲ خمپاره و پنج کاتیوشا به دو منطقه الجاح و القرشیه در منطقه بیت الفقیه شلیک کردند.

منابع یمنی گزارش دادند که هواپیماهای ائتلاف متجاوز سعودی در دو نوبت منطقه بنی معاذ از توابع سحار و نیز شبکه ارتباطات در منطقه حیدان در استان صعده را بمباران کردند.

هواپیماهای جنگی ائتلاف سعودی همچنین در دو نوبت نیز منطقه بنی حسن در عبس واقع در استان حجه و منطقه ریده و حرف سفیان در استان عمران را هدف قرار دادند.

همچنین چندین منطقه از جمله الحزم، خب و الشعف و برط العنان در استان الجوف در ۲۴ نوبت و منطقه صرواح در استان مأرب در سه نوبت بمباران شد.

به نقل از فارس

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi