شناسه خبر : 73703
پنجشنبه 14 فروردين 1399 , 15:42
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تصویب پرداخت تسهیلات به خواهران و برادران شهدا

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران از اصلاح اساسنامه این صندوق در جلسه هیئت وزیران و امکان پرداخت تسهیلات به خواهران و برادران شهدا خبر داد.


رضا ریاحی با اشاره به برگزاری جلسه هیئت وزیران در روز چهارشنبه ۱۳ فروردین ماه گفت: در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری برگزار شد، اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به استناد به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاح شد.

وی ادامه داد: به موجب این اصلاحیه که در اساسنامه مذکور صورت پذیرفت، اعضای کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت با اصلاح اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و افزودن یک تبصره برای بهره‌مندی خواهر و برادر شهدا از خدمات این صندوق موافقت کردند و این موضوع در جلسه روز چهارشنبه ۱۳ فروردین هیئت وزیران به تصویب رسید.

مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران با اشاره به ماده یک اساسنامه این صندوق گفت: طبق این ماده صندوق اشتغال و کارآفرینی به منظور ایجاد، توسعه و تقویت اشتغال و کارآفرینی و حمایت از فرصت‌های شغلی ایثارگران شامل پدر، مادر، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان و همسر و فرزندان آنان تشکیل و بر اساس مفاد اساسنامه فعالیت می‌کند که با افزودن یک تبصره جدید خواهر و برادر شهدا در اولویت بعدی برای استفاده از تسهیلات صندوق قرار می‌گیرند.

وی افزود: پیش از تشکیل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران، به برادران و خواهران شهدا که دارای طرح کسب و کار و مجوز فعالیت مرتبط با آن از دستگاه‌های متولی امر بودند توسط اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد تسهیلاتی جهت اجرای طرح مربوطه و تأمین اشتغال پرداخت می‌شد اما پس از ایجاد صندوق، بر اساس اساسنامه مربوطه امکان ارائه این خدمت به این گروه از ایثارگران وجود نداشت.

ریاحی با اشاره به درخواست‌های مکرر واصله به اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد و صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران برای اصلاح اساسنامه صندوق گفت: این اصلاحیه پس از تصویب در هیئت مدیره صندوق به هیئت امنا ارائه شد و این هیئت نیز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل جلسه داد و این طرح مورد تأیید قرار گرفته و برای تصویب به هیئت دولت ارسال شد.

گفتنی است، طبق ماده ۳۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف به ایجاد صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران است و اساسنامه این صندوق در سال ۱۳۹۴ به تصویب هیئت وزیران رسیده است.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi