شناسه خبر : 73786
یکشنبه 17 فروردين 1399 , 11:55
اشتراک گذاری در :
عکس روز

اشک‌های شهید «اسدالله ابراهیمی» در پاسخ به نامه یک کودک ایرانی به مدافعان حرم/ فیلم

شهید «اسدالله ابراهیمی» در حال خواندن نامه یکی از کودکان ایرانی به جبهه سوریه، منقلب شده و اشک می‌ریزد.

دفاع مقدس منشا شکل‌گیری اتفاقات و رسوم خوبی شد که آثار آن را امروزه هم می‌توانیم در سطح جامعه ببینیم. مفاهیم عمیقی چون ایثار، بخشندگی، گذشت، نوع‌دوستی و غیره در عالی‌ترین وجهشان در دفاع مقدس تبلور یافتند.

اتفاقاتی که وجودشان در صحنه هشت سال دفاع مردم در برابر دشمن بعثی، بی‌بدیل و باور نکردنی بود. همین فرهنگ و رسوم بعدها خودش را در شئون مختلف زندگی مردم نشان داد. حتی در جنگ‌های پس از دفاع مقدس نیز این فرهنگ تا حد زیادی ارزش‌های حاکم بر دفاع و مقاومت را مشخص می‌کرد.

نامه کودک ایرانی به رزمنده مقاومت و اشک‌های شهید اسدالله ابراهیمی+ فیلمیکی از رسوم زیبای دوران دفاع مقدس، نامه‌نویسی مردم به خصوص کودکان و نوجوانان به رزمنده‌های در حال دفاع بود. نامه‌هایی که گاه به صورت مفصل و گاه در کمترین حد، به پیوست بسته‌‎های آجیل و تنقلات برای رزمنده‌ها ارسال می‎شد. دیدن همدلی مردم به خصوص کودکان که مظهر پاکی و سادگی بودند، قوت قلبی برای رزمنده‌ها بود.

این رسم زیبا اما در سال‌های اخیر و در جریان حضور مدافعان حرم در جنگ سوریه نیز تبلور یافت. گه‌گاهی دانش‌آموزان و کودکانی که از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان در مبارزه با تروریست‌ها و دفاع ازحرم‌های مطهر در سوریه و عراق مطلع می‌شدند، نامه‌های دلگرم‌کننده‌ای را برای رزمندگان ارسال می‌کردند.

شهید «اسدالله ابراهیمی» یکی از شهدای مدافع حرم است که در آستانه عید نوروز یکی از نامه‌های دانش‌آموزان ایرانی به دستش رسید که در فیلم پیش رو لحظه قرائت این نامه توسط آن شهید به تصویر کشیده شده است. در این فیلم با خواندن نامه شهید ابراهیمی منقلب شده و اشک می‌ریزد.

download

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi