شناسه خبر : 73791
یکشنبه 17 فروردين 1399 , 12:46
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تشریح عملیات‌ها در دفاع مقدس به روایت سردار قاآنی

سردار اسماعیلی قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  متولد شهر مشهد مقدس است که پیش از انتصاب به این سمت، در زمان فرماندهی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مسوولیت جانشینی وی را برعهده داشت.

وی در طول دوران دفاع مقدس فرماندهی لشکر‌های ۵ نصر و ۲۱ امام رضا (ع) را برعهده داشت و مدتی نیز معاونت اطلاعات ستاد مشترک سپاه را برعهده گرفت.

تشریح چگونگی انجام عملیات به روایت سردار قاآنی+ فیلم

او در سال ۱۳۵۸ زمانی که جوانی ۲۰ ساله بود به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در سال ۱۳۵۹ برای طی مراحل آموزش به تهران رفت. با شروع غائله کردستان در اواسط همان سال راهی کردستان شد. وی از سال ۱۳۶۰ تا پایان جنگ تحمیلی در سمت‌های مختلفی به عنوان فرمانده تیپ و لشکر ایفای نقش کرد.

پس از شهادت سردار سلیمانی توسط نیرو‌های آمریکایی در سیزدهم دی سال ۱۳۹۸، رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی سردار قاآنی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران منصوب کرد.

به تازگی فیلمی از سردار قاآنی در دوران دفاع مقدس منتشر شده است که وی طی مصاحبه‌ای مراحل عملیات‌ها را تشریح می‌کند.

download

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردبنر بیمه دیکتابهای منتشر شده انتشارات فتح الفتوحصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسمطب تغذیه و رژیم درمانیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi