شناسه خبر : 74343
شنبه 06 ارديبهشت 1399 , 15:30
اشتراک گذاری در :
عکس روز

آغاز به کار کارگاه جهادی تولید ماسک در آسایشگاه جانبازان خوزستان/تصاویر

کارگاه جهادی تولید ماسک شهدای نخاعی، در ساختمان شماره ۲ مرکز توانبخشی جانبازان نخاعی راه اندازی شده است و این ماسک ها توسط همسران ایثارگران، جانبازان و پرسنل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان تولید می شود...

فاش نیوز -  همزمان با آغاز هفته سلامت، کارگاه جهادی دوخت و تولید ماسک با نام شهدای نخاعی، در مرکز توانبخشی جانبازان نخاعی خوزستان آغاز به کار کرد.

بنا به گزارش همکار ما از اهواز، مهندس سیروس عاقلی، مسئول توانبخشی جانبازان نخاعی استان خوزستان درباره اهمیت راه اندازی این کارگاه جهادی بیان کرد: با توجه به گستردگی بیماری کرونا در کشور برای انجام اقدامات پیشگیرانه در خصوص جانبازان های ریسک مثل جانبازان شیمیایی و نخاعی بدحال و والدین معزز شهدا که کهولت سن دارند و بیشتر در معرض خطر هستند، بر آن شدیم از طریق آموزش و هم از طریق تحویل بسته های بهداشتی به این عزیزان تمهیدات لازم را برای حفظ سلامتی آنها به کارببریم که این بسته ها شامل ماسک، دستکش، محلول های ضد عفونی دست و سطوح بود.

وی همچنین در خصوص هدف از برپایی کارگاه تولید ماسک افزود: اما سه ماه از بحث بیماری ویروسی کووید ۱۹ می گذرد. بالطبع کمبود امکانات بهداشتی، کل جمعیت کشور را تحت فشار قرار داده است. در حالی که تشکل ها، گروه های مردمی و نهادها در کنار دولت مشغول خدمات رسانی هستند. لذا من نیز پیشنهاد دادم خود ما وارد این عمل بشویم و با فراهم کردن بسترهای آن، نیازهای جامعه ایثارگری و پرسنل بنیاد شهید استان خوزستان را تامین کنیم.

جانباز عاقلی در خصوص بهداشتی بودن ماسک ها توضیح داد: من لازم است از آقای فرجیان، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان و آقای مدیری، مسئول معاونت بهداشت و درمان استان تشکر کنم که در وهله اول، کار با کمک آنها کلید خورد؛ بعد اینکه ما برای ارایه کار قابل قبول و مورد تایید از نظر بهداشتی، مجوز لازم را از معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات پزشکی درمانی جندی شاپور اهواز گرفتیم، زیر نظر آنها اقدام به برپایی کارگاه کردیم و بر اساس دستورالعمل هایی که به ما دادند مشغول به کار شدیم.

لازم به ذکر است کارگاه، در ساختمان شماره ۲ مرکز توانبخشی جانبازان نخاعی راه اندازی شده است و این ماسک ها توسط همسران ایثارگران، جانبازان و پرسنل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان تولید می شود.

کد خبرنگار: 23
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi