شناسه خبر : 74842
یکشنبه 28 ارديبهشت 1399 , 09:43
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهدای شب گذشته مقاومت در عراق+عکس

شب گذشته عناصر تروریستی داعش با حمله به منطقه «الصفره» در شمال استان دیالی، چهار نفر از نیروهای حشد شعبی را به شهادت رساندند.

شهدای شب گذشته مقاومت در عراق+عکس

 شب گذشته، جمعه 26 اردیبهشت ماه 1399 ، عناصر تروریستی داعش با حمله به منطقه «الصفره» در شمال استان دیالی، چهار نفر از نیروهای حشد شعبی را به شهادت رساندند.

این چهار شهید جبهه مقاومت که متعلق به تیپ 23 سازمان حشد شعبی بودند عبارتند از «شهید احمد سعد عبود العنبکی»، «شهید جعفر محمود ابراهیم العنبکی»، «شهید علاء عباس محمد دلش التمیمی» و «شهید اسامه اسماعیل جلیل التمیمی.»

تصاویر شهدای مقاومت عراقی که شب گذشته به همرزمان شهیدشان پیوستند در ادامه قابل مشاهده است:

جبهه مقاومت اسلامی , بسیج مردمی عراق |حشد الشعبی , شهدای مدافع حرم ,

در حمله داعش به تیپ 23 سازمان حشد شعبی در شمال دیالی علاوه بر شهادت چهار نیروی الحشد، 6 نفر هم زخمی شدند. نیروهای تیپ 23 در عین حال موفق شدند حمله دیشب داعش به روستای «المیته» در منطقه العظیم استان دیالی واقع در شرق عراق را خنثی کنند.

استان دیالی از استان‌های شرقی کشور عراق است. این استان در مرز این کشور با ایران قرار گرفته و با استان‌های کرمانشاه و ایلام در ایران هم‌مرز است. دیالی از معدود استان‌های عراق است که علاوه بر شیعه و اهل سنت دارای دو قومیت بزرگ کرد و عرب بوده و این در حالی است که در پنج استان مرزی دیگر چنین ترکیب جمعیتی وجود ندارد.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi