شناسه خبر : 74865
دوشنبه 29 ارديبهشت 1399 , 08:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز

قابل توجه مجلس یازدهم:

ایثارگران باید به میزان نیاز و مشکلاتشان دسته بندی شوند

جانباز را با درصد نباید دید؛ جانباز را بر اساس مشکلات و گرفتاری ها و مقدار بیماری او باید سنجید و به او تسهیلات داد. جانبازی که زیر ۲۵ درصد است اصلا تسهیلات زیادی که مسئولان تبلیغ می کنند به آنها تعلق...

جانباز شیمیایی20درصد - جانباز یعنی درد، جانباز یعنی دم نزدن، یعنی ایستادن، یعنی سوختن و دود نداشتن. مسئولان امروز به پاس این همه رشادت باید نیم نگاهی به گذشته داشته باشند. این عزیزان در بسیاری از مواقع مشکلات خود را به دست خود و دوستانشان رفع و رجوع کرده و بسیاری از آنان از تسهیلات اعطایی بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز و بنیاد جانبازان و مستضعفان قدیم استفاده نکرده اند و امروز هم شاکر معبود و انقلاب اسلامی و پیر و مرادشان، حضرت امام خمینی ره و تابع منویات رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای هستند و خود را سربازان ولایت و رهبری می دانند.

مگر ما رفته بودیم که درصد بگیریم بعد از دین و میهن وناموسمان دفاع کنیم که امروز ناراحت کمی درصد و مشکلات ناشی از این رده بندی و درجه بندی را داشته باشیم؟ نه اصلا اینطور نیست. در خط مقدم همه به دنبال ایثار و فداکاری بودند و اصلا کسی به رنگ و مسئولیت و این چیزها توجه نداشت؛ همه فقط خدا را می دیدند و با دستور امام رشادت و ایثارگری می کردند. امروزجانبازان عزیز زیر 25 درصد مشکلات زیادی دارند در عرصه زندگی؛ و این قطعا وظیفه دستگاه هایی مانند بنیاد و مجلس است که به ما رسیدگی کنند و مشکلات را رفع کنند. به تنها چیزی که فکر می کردیم دفاع از میهن اسلامی و ناموس مردم ایران بوده و امروز هم اگر این مشکلات را داریم اصلا از اعمال و رفتار خود به عنوان رزمنده پشیمان نیستیم.

در بیمارستان های مربوط به بنیاد موضوع جانبازان شیمیایی مقداری کم رنگ شده و این قشر از حمایت های قاطع برخوردار نیستند. با کمال احترام برای همه جانبازان عزیز و نورچشممان، شیمیایی ها کارشان سخت تر است زیرا وقتی نفسی به شماره بیفتد، قطعا نفس های بعدی که خانواده ها باشند نیز به شماره می افتد. جانبازان شیمیایی برای گرفتن داروها و اسپری های مربوط به تنفس خود بسیار با مشکل روبرو هستند و در این زمان که تحریم ها علیه کشورمان جاری می باشد، داروهای جانبازان شیمیایی بسیار به سختی به دست این عزیزان می رسد.

جانباز را با درصد نباید دید؛ جانباز را بر اساس مشکلات و گرفتاری ها و مقدار بیماری او باید سنجید و به او تسهیلات داد. جانبازی که زیر 25 درصد است اصلا تسهیلات زیادی که مسئولان تبلیغ می کنند به آنها تعلق نمی گیرد. فقط با این همه بی مهری بدانید که خدا باید به جانبازان درصد بدهد نه شما. برکت زندگی و سلامتی با خداست.

در پایان فقط از خدای یکتا می خواهم نمایندگان این دوره ی مجلس هم مثل دوره های قبلی این قول ها را که در ذیل مطالبم آورده ام، حداقل این دوره که در تبلیغات هایتان مدعی بودید با سیستم و قانون سرکار خواهید داشت، نه با افراد، لطفا در مجلس یازدهم فقط این دوتا قول قبلی را که با تاریخش آورده ام، محض رضای خدا عملی و پیگیری کنید:

1 - غلامرضا تاج گردون، درباره لایحه حمایت و برابری برخورداری جانبازان زیر 25 درصد از خدمات و تسهیلات جانبازان بالای 25 درصد، اظهار داشت: این لایحه در مجلس تصویب شد ولی به دلیل ایراد اصل 75 قانون اساسی شورای نگهبان به مجلس عودت داده شد.

وی با بیان اینکه حمایت از جانبازان زیر 25 درصد در دستور کار مجلس قرار دارد، تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای بهره‌مندی این قشر فداکار از تسهیلات و خدمات جانبازان بالای 25 درصد به کار می‌بریم(شانزدهم مهرماه 95).

2 - فرج‌الله عارفی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: امروز طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد (غیردولتی) بررسی شد و کلیات آن به تصویب رسید و در نهایت به کارگروه برای انجام اقدامات تخصصی و مشورتی ارجاع شد.

وی ادامه داد: در خصوص طرح خدمات‌رسانی به ایثارگران، بررسی 2 ماده از جلسه گذشته باقی مانده بود و نمایندگان اصلاحاتی در مورد این 2 ماده پیشنهاد دادند که انجام این اصلاحات، به تصویب رسید. طبق یکی از مصوبات کمیسیون اجتماعی، کف درصد جانبازان اعصاب و روان و شیمیایی، 25 درصد تعیین شد و در مصوبه دیگری چند کلمه به ماده مربوط به جانبازان اضافه شد(17 آذر 1392).

با تشکر از سایت وزین، انقلابی و پیگیر فاش نیوز عزیز

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
جناب نوروزی باسلام
در ابتدای سالهای دفاع مقدس در آموزش وپرورش" ستاد امداد وپشتیبانی "دایر گردید ,که اهداف ان پیشبرد جنگ , معرفی به اعزام دانش اموزان ومعلمان ,(سپاه وجهاد ).و.....و.....که تا مرداد 67 آتش بس بخشنامه ای از دولت ارسال که چون جنگ تام شده وآتش بس به پاس قدر دانی از اشخاصی که در ستادآ.پ, شهرستان های کل ایران فعالیت داشتند .به ازای مدت خدمت در ستاد معادل نصف مزایای جبهه به آنان تعلق بگیرد ,اما این بخشنامه اجرانشد .
انصافا منطقی وشایسته است تاآن بخشنامه را احیاءنمایید .وتعدادی از عزیزان که غالبا خود رزمنده هستند ازاین مزیت برخوردار نمایید .
باتشکر از فاش نیوز .5242
با تشکر از سایت وزین، انقلابی و پیگیر فاش نیوز عزیز ...
اینو اومدی که فاش هواتو داشته باشه ؟
مرداد 67 روزی بود که تو ومن وما باید فراموش میشدیم .
کار و کارزار تمام شده بود ، خطری در بین نبود ، دیگر نه موشکی بود ونه میگی !!!
و تو زیاده خواه شدی ! اصلا تو برای خدا رفته بودی چرا مزدش را از مجلس میخواستی ؟ مگر معامله ات با خدا نبود ؟ پس چرا خدمات از بنیاد میخواستی ؟
فلسفه تاسیس بنیاد شهید و جانبازان رسیدگی و تسهیل برای امورات بهداشتی و درمانی و دیوانی بود !
اما سالها بعد آنها خود را ولی نعمتت انگاشتند و هم اکنون نیز تو متکدی !!!
وقتی اسکندر به تخت جمشید رسید دید خزانه پادشاهی صحیح و سالم و دست نخورده باقیست !!!
سوال کرد مگر ایرانیان نمیدانستند پادشاه را کشته ام پس چرا خزانه را غارت نکرده اند ؟
جواب دادند ایرانیان مردمانی امین و وطن دوستند آنان هرگز بخود اجازه نمیدهند از خزانه دزدی کنند ...
حال چه شده که در این زمانه اینهمه دزد زیاد شده است ؟
یا ایرانیان دیگر ایرانی نیستند ویا دزدان ایرانی نیستند !!!
فاش سلام . چرا نظرمو منتشر نکردی ؟
یه لطفی کن فاش شما که هم وزینی ، هم ظریفی ، هم پیگیری ،هم انقلابی ، بجای نظری بگذارید بنویس نظر موافق ما بگذارید . اینجوری حواس طرف جمع میشه باید دروغ بنویسه .
من هم یک در خواست گذاشتم منتشر نشده .شاید هم سیستم مشکل داره .
اشکال از فرستنده است یا گیرنده ؟
در مورد نیروهای ستاد امداد زمان جنگ بود .
سلام فاش . خسته نباشی . گفتم نظرمو بذاری نگفتم اعتراضمو تزئین کنی ! تاسف خوردن برای سیاست شما هم گرون تموم میشه . بهتره بخندیم اینجوری پول نداده یه فیلم کمدی دیدم ...
سلام خداقوت نمازوروزی همگی قبول درگاه حق هستندایثارگرانیکه علی رغم داشتن تمامی شروط مندرجه درهیچ دسته بندی دیده نشده وچون بی کسو بی یارویاوریم واصلا حسابمان هم نمی کنندوبالعکس واین دقیقامغایربامنویات حداکثری مقام معظم رهبری می باشدوبه تاسی ازفرمایشات رهبرم این بدورازعدالت وجذب حداکثری می باشد/پناه وتوکل برخدا
تشکر از فاش نیوز که محبوب ایثارگران است ودر خواست بنده که حدااقل خواسته تعداد ی از رزمندگان فرهنگی است را درج نمودید .
تشکر بسیار .
.
باعرض سلام آیا مسئولی که به بندگان خدا جواب نمی دهد می تواند روز قیامت به خدا جواب دهد؟ قطعا جوابی ندارد که بخواهد بدهد.وزارت دفاعی که متولی امور رزمندگان می باشد دقیقا کجاست ؟ چرا سند راهبردی رزمندگان اجرا نشد؟ چرا کارت ایثاری که سردار باقری حدود دوسال پیش گفت سه ماهه صادر می شود تا کنون سه سال از اون حرف میگذره و خبری نیست؟.چرا مقطع تحصیلی رزمندگان به جای سال 96 دولت ،حیله گرانه از سال98 اجرا نمود و حق بسیاری از رزمندگان پایمال شد و وزارت دفاع دَم برنیاورد؟ چرا رزمندگان وام مسکن به آن ها تعلق نمی گیرد ؟چرا وام ازدواج شامل فرزندان آنان نمی شود؟ چرا رزمندگان بامدرک کارشناسی نمی توانند اعاده به کارشوند؟چرا تخفیف 30درصد شهریه دانشگاه ها درمورد فرزندان آنان اعمال نمی شود؟ و.....به نظر شما کسانی موارد فوق را جواب نمی دهند آیا پاسخی در محضرروردگار دارند؟ ما روز قیامت از شما مطالبه حقمان می کنیم.والعاقبه للمتقین.
راه حل عادلانه، امتیاز براساس تجمیع مصادیق ایثارگری است. هم اکنون امتیازات صفر و صدی است که مطلقا عادلانه نیست اما کو گوش شنوا
سلام..دوست عزیزتمام سخنان شمادرست ومتین..بایدطبق مشکلات به جانبازخدمات بدهند..دیگرازگفتن مشکلات خسته شدیم..گوش شنوایی نیست..اگرحرفی هم بزنیم میگویندشمابرای خدارفتید..ماشدیم پله ترقی وسکوی پرتاب بعضیها..امیدوارم که این مجلس هم نشودمثل مجلس قبل..بدادجانبازان زیر25درصدغیرشاغل برسید..مظلومترین قشرجانبازان بعدازجنگ که بادرصدهای پایین درپایین ترین قسمت خط فقرجامعه ماندندودم نزدندند..آیاحالا وقت رسیدگی به این قشرفرانرسیده؟؟
سلام از جناب مجتهد زاده چه خبر؟
انشالله سلامت باشند .
سلام منظور از تعیین درصد یعنی دسته بندی جانبازان بر اساس مشکلات جسمی و روانی اما رفع اشکال در تعیین درصد مطالبه قانونی جانبازان است که بارها اعلام و درخواست شده است. کمیسیون پزشکی اسناد و مدارک قانونی که اصلاح شدند را قبول ندارد و همان مجروحیت که در تاریکی و درگیری خط مقدم ثبت شده قبول دارد لذا پس از اعزام به پشت خط و انجام درمانهای لازم که در صورتجلسه اولیه ذکر نشده بود با تایید یگان خدمتی و کمیسیون پزشکی مربوط اقدام گردیده اما کمیسیون بنیاد اصلاحات قانونی را قبول ندارد.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi