شناسه خبر : 75084
سه شنبه 06 خرداد 1399 , 16:18
اشتراک گذاری در :
عکس روز

جانباز ۷۰ درصد همدانی به شهدا پیوست

«مهراب مرادی» جانباز ۷۰ درصد همدانی پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از جراحات جانبازی، به جمع شهدای دارالجهاد پیوست.

فاش نیوز - «مهراب مرادی» جانباز ۷۰ درصد همدانی پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از جراحات جانبازی، به جمع شهدای دارالجهاد پیوست.

جانباز مرادی از جانبازان شیمیایی استان همدان بود که در 13 فروردین سال 1367 در منطقه دیاره عراق از ناحیه چشم، پوست و دستگاه تنفسی به درجه جانبازی نائل آمد.

 وی متولد سال 1348 بوده و دارای دو فرزند پسر و یک فرزند دختر است. این رزمنده جانباز در سال 67 به عنوان پاسدار افتخاری در زمره رزمندگان و بسیجیان لشگر 32 انصارالحسین(ع) قرار گرفت.

شهید مهراب مرادی در 5 خرداد ماه امسال بعد از 32 سال تحمل دردو رنج ناشی از جراحات جانبازی ندای حق را لبیک گفته و به جمع شهدای دارالایمان همدان پیوست.

فردا ساعت 10 صبح پس از اقامه نماز در باغ بهشت همدان، پیکر وی در گلزار شهدا و در جوار دیگر شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس به خاک سپرده می‌شود. به دلیل شیوع بیماری کرونا برنامه ویژه‌ای برای تشییع و بزرگداشت وی برگزار نمی‌شود.

 شهید مرادی دومین فرزند شهید خانواده به شمار می‌آید. برادر دیگر وی، شهید نعمت الله مرادی متولد سال 44 بوده است که در 14 شهریور سال 1365  در عملیات کربلای 2 در منطقه حاجی عمرانی ردای شهادت برتن کرد.

این شهید معزز نیز در کسوت پاسدار وظیفه در لشگر 32 انصارالحسین(ع) خدمت کرده و هم اکنون از وی نیز یک فرزند پسر به یادگار مانده است. شهید نعمت الله مرادی از شهدای مفقود الاثر استان همدان به شمار می‌رفت که پیکر وی در سال 70 در جریان عملیات تفحص شهدا، شناسایی شده و به وطن بازگشت.

منبع: تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi