شناسه خبر : 75093
چهارشنبه 07 خرداد 1399 , 09:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

سیدحسن نصراالله: رژیم نژادپرست اسرائیل رفتنی است

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به توانمندی دفاعی و موشکی مقاومت گفت: مقاومت امروز در لبنان، فلسطین و غزه که در سال ۲هزار میلادی اشغال بود و امروز آزاد است، رو به افزایش است. گروه‌های مقاومت از توان موشکی برخوردار هستند که به همه شهرهای فلسطین اشغالی می‌رسد.

 

اسرائیل با اشغال کرانه باختری، به دنبال توطئه علیه اردن است مصاحبه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با رادیو نور لبنان که از شبکه‌های تلویزیونی به طور مستقیم پخش می‌شود لحظاتی پیش آغاز شد.

این مصاحبه به مناسبت بیستمین سال آزادسازی جنوب لبنان از اشغالگران صهیونیست(عید مقاومت و آزاد سازی) صورت گرفته و طی آن سید حسن نصرالله به تشریح پیروزی‌های مقاومت لبنان در این جنگ ، آینده مقاومت و تحولات منطقه خواهد پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خود عید سعید فطر و عید آزاد سازی جنوب لبنان از اشغال صهیونیست‌ها را تبریک گفت.

سید حسن نصرالله گفت: روح مقاومتی که شهید «عماد مغنیه» از آن سخن گفت و اسرائیل نیز امروز به آن به عنوان یک ویژگی در نزد کسانی که با او جنگیدند، همچنان پا برجاست. ‎

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: روحیه‌ای که بر دشمن پیروز شد، همچنان موجود است و اعتماد ما به مبارزان بسیار زیاد است.

‎وی افزود: با وجود همه تلاش‌ها برای جدا کردن مقاومت از خاستگاه خود، جنبه روحی و معنوی در دل ماهیت مقاومت است‎.

نصرالله گفت: اعتماد ما به محیط خاستگاه مقاومت بسیار زیاد است‎. اولین فاکتور در اصل مقاومت همان پاسداری از روحیه آن با تمام اصالت و قدرت آن است.

سید حسن نصرالله افزود: جنبه ایمانی همان ماهیت مقاومت و اصل و اساس آن است که روز به روز توسعه می یابد‎. این روحیه ایمانی با ثبات و عشق خود به خداوند متعال ادامه خواهد یافت‎. به اذعان دشمن، یکی از ویژگی‌های مبارزان همان روحیه ایمانی با ثبات و پیگیر و خستگی ناپذیر است.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما امروز از توانی نظامی برخوردار هستیم که قبل از سال 2006 میلادی وجود نداشت. ما تحول و توسعه‌ای در جنگ مغزها و برنامه‌ریزی داریم. اما همه اینها فاکتور دوم است زیرا اولین فاکتور همان حفاظت از این روحیه ایمانی است که با قدرت تداوم خواهد یافت.

‎به گزارش تسنیم ، سید حسن نصرالله افزود: رسانه‌های اسرائیل تا همین لحظه درباره سخنرانی «لانه عنکبوت» صحبت می‌کنند و علت این است که این سخنرانی در زمان مناسب خودش در پرتو «شکست خفت‌بار» رژیم اسرائیل در زیر آتش مقاومت ایراد شد.

‎وی ادامه داد : در موضوع روحی و معنوی، اسرائیل دچار دغدغه و نگرانی است لذا وقتی درباره لبنان از سال 2006 میلادی به بعد صحبت می کنند، از جبهه‌ای صحبت می‌کنند که محاسبات دقیق خودش را دارد. آنها می‌گویند که مقاومت امروز از مقاومت سال 200 میلادی متفاوت است و توانی برای جلوگیری از افزایش قدرت آن ندارند.

نصرالله گفت: بنی گانتس وزیر جنگ رژیم اسرائیل همان کسی بود که دروازه را در سال 2000 میلادی بست(فرار از جنوب لبنان) و سران اصلی این رژیم همان‌هایی هستند که آن سالها را تجربه کردند‎. مقاومت از همان سال 1982 با توانمندیهای اندک خود می‌دانست که در سال 2000 میلادی چه روی خواهد داد.

‎وی با اشاره به ماهیت تجاوزگری رژیم صهیونیستی افزود: رژیم اسرائیل تنها به منافع و پروژه خودش توجه دارد و اهمیت می‌دهد و آن هم سیطره بر سراسر سرزمین فلسطین و ایجاد میهنی جایگزین برای فلسطینی‌ها است. بسیاری از نیروها از احزاب ملی و اسلامی بویژه در سالهای اولیه درخصوص آنچه در سال 1982 میلادی اتفاق افتاد، مشارکت داشتند‎. طرح میهن جایگزین برای فلسطینی‌ها در اردن همچنان در ذهن اسرائیل هست.

دبیرکل حزب الله لبنان بازدارندگی امروز در برابر اشغالگران را نتیجه داده‌ها و دستاوردهای واقعی دانست و گفت: عملکرد مقاومت در سال 2000 میلادی جلوگیری وقوع جنگی طائفی در لبنان را که اسرائیل برای شعله ور کردن آن نقشه کشیده شد، گرفت.فروپاشی ارتش «آنتوان لحد» یک رویداد غیرمنتظره و ناگهانی برای ارتش دشمن صهیونیست بود. ایده اسرائیل این بود که به مرزها عقب نشینی کند و این ارتش لحد باشد تا با مقاومت بجنگد و از این طریق جنگ را به یک جنگ داخلی تبدیل کند.

سید حسن نصرالله تصریح کرد: اسرائیل بعد از سال 2000 میلادی نظیر اسرائیل قبل از این سال نیست و ارتشی که شکست ناپذیر بود، شکست خورد‎. انشاء الله رژیم اسرائیل در هر نبردی در آینده شکست خواهد خورد. اعتقاد داریم که رژیم نژادپرست اسرائیل از بین خواهد رفت‎. وقتی فاکتور خارجی که اسرائیل به آن اتکا می‌کند، تضعیف شود، این رژیم فروخواهد پاشید‎.منظور از این فاکتور خارجی، آمریکا است.‎ دیدن اسرائیلی‌ها درحالی که بار و بنه خود را بسته‌اند و می‌روند، یک صحنه طبیعی به شمار می رود که بوقوع خواهد پیوست. فقط زمان اینجا مطرح است.

به عقیده سید حسن نصرالله، دیدن صهیونیست ها درحال بازگشت به کشورهایی که از آنجا آمدند، یک صحنه «قطعی و حتمی» است.

‎وی با شاره به ضعف هم‍پیمانان آمریکا در منطقه تصریح کرد: فکر نمی‌کنم که شرایط داخلی لبنان در سال 2000 میلادی بسیار بهتر از فضای کنونی بود‎. حضور مستقیم آمریکا در منطقه بیانگر ضعف هم پیمانانش و نشانه‌ای از قدرت محور مقاومت است‎. اسرائیل می‌داند و می‌گوید که قدرت مقاومت چندین برابر شده است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: حضور آمریکا در منطقه را بیانگر پیشروی و پیشرفت محور مقاومت به علت ناتوانی اسرائیل و رژیم های مورد حمایت واشنگتن می دانیم. آمریکا از این رژیم ها برای حفاظت از منافع خودش حمایت می‌کند‎

وی با اشاره به توانمندی دفاعی و موشکی مقاومت افزود: مقاومت امروز در لبنان و فلسطین و غزه که در سال 2000 میلادی اشغال بود و امروز آزاد است، رو به افزایش است. گروههای مقاومت از توان موشکی برخوردار هستند که به همه شهرهای فلسطین اشغالی می‌رسد.‎

نصرالله ادامه داد : تحولات منطقه به نفع اسرائیل نیست. قواعد درگیری بعد از سال 2006 میلادی همچنان پابرجاست و هدف از ارسال پهپادها به منطقه ضاحیه بیروت اجرای یک عملیات امنیتی بدون برجای گذاشتن اثری بود زیرا هرگونه عملیات با برجای گذاشتن اثری، منجر به پاسخ خواهد شد‎.

وی با اشاره به شکست رژیم صهیونیستی در سوریه و چرایی تجاوزات اخیر این رژیم به خاک سوریه گفت: در جبهه سوریه، در آغاز اسرائیل حزب الله یا ارتش سوریه یا گروههای دیگر مقاومت را هدف قرار نمی‌داد بلکه از گروههایی در جناح اپوزیسون مسلح حمایت می‌کرد و دل به سقوط نظام سوریه و گسستن ارتش سوریه و خروج ایرانی‌ها و حزب الله از این کشور بسته بود.اما حرکت به سمت نبرد به نوبه خود یک پیروزی برای سوریه است زیرا اگر اسرائیل امید به پیروزی گروههای مورد حمایت خودش را داشت، به طور مستقیم وارد عمل نمی شد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه «قدرت مقاومت امروز در فلسطین یک عنصر قدرت راهبردی به نفع محور مقاومت است‎ » افزود: اسرائیل نوعی قواعد در حملات خود در سوریه دارد. در عملیات اخیر در منطقه مرزی، می‌توانست جوانان را به قتل برساند اما هشداری داد تا آنها خودرو را قبل از حمله ترک کنند. علت این امر هم همان معادله پاسخ متقابل بود زیرا می‌دانست که در صورت هدف قرار دادن جوانان مقاومت پاسخ آن را خواهد گرفت.‎ قدرت مقاومت امروز در فلسطین یک عنصر قدرت راهبردی به نفع محور مقاومت است‎. اسرائیل می‌داند که هرگونه حمله به لبنان نمیتواند بدون پاسخ بماند و این یکی از قواعد درگیری است‎.

وی ادامه داد: سوریه امروز بین دو اولویت قرار دارد. یعنی نبردی که در داخل هنوز تمام نشده است و ورود به جنگی با اسرائیل که در راستای خدمت به هدف اول نیست. ورود به جنگی با اسرائیل در زمان کنونی به نفع سوریه نیست. در دایره صبر راهبردی، مجموعه‌ای از قواعد وجود دارد که اسرائیل به آن توجه می‌کند.

نصرالله به رژیم صهیونیستی نسبت به تداوم تجاوزات به خاک سوریه هشدار داد و افزود: به اسرائیل یادآور می شوم که صبر و بردباری سقف و حد و مرزی دارد و ممکن است به سمت ارتکاب حماقتی برود که باعث تمام شدن صبر و بردباری شود. چنین چیزی به نفع اسرائیل نیست‎.

دبیرکل حزب الله لبنان بار دیگر اعلام کرد که معادله پهپادها همچنان پا برجاست و همیشه می شنویم که مقاومت یک پهپاد سرنگون کرده است‎. معادله امروز این است که اگر هریک از ما در هر مکانی به قتل برسد، به دشمن پاسخ خواهیم داد.

وی با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای تغییر ماموریت نیروهای یونیفل گفت: ما سالانه به هنگام بحث درباره قطعنامه 1701 شورای امنیت عادت کرده‌ایم که آمریکا بنا به خواسته‌های اسرائیل موضوع تغییر ماموریت نیروهای یونیفل را مطرح کنند. می‌خواهند که یونیفل بدون هماهنگی با ارتش لبنان عمل کند. آمریکا همواره در این خصوص فشار می‌آورد اما ما درخصوص این موضوع نگران نیستیم زیرا لبنان موضعی رسمی و واضح دارد و لبنان تن به این خواسته نخواهد داد زیرا نقض حاکمیت ملی‌اش به شمار می‌رود‎.

‎دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما مخالف باقی ماندن یونیفل نیستیم اما آمریکا اشتباه می‌کند که این موضوع یک اهرم فشار به لبنان است. احساس می‌کنیم که از نظر اسرائیل، وجود یونیفل بیشتر از اینکه به نفع لبنان باشد به نفع خود اسرائیل است.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi