شناسه خبر : 75169
یکشنبه 11 خرداد 1399 , 08:47
اشتراک گذاری در :
عکس روز

فرمانده جانباز و پیشکسوت فاطمیون چه کسی بود؟

جانباز مدافع حرم سخی غلامی از فرماندهان لشکر فاطمیون بود. او جزو پیشکسوتان جهاد افغانستان و گروه ۲۲ نفره‌ای بود که تیپ فاطمیون را تشکیل دادند.

فرمانده جانباز و پیشکسوت فاطمیون چه کسی بود؟+فیلم

 جانباز مدافع حرم سخی غلامی از فرماندهان لشکر فاطمیون بود. او جزو پیشکسوتان جهاد افغانستان و گروه 22 نفره‌ای بود که تیپ فاطمیون را تشکیل دادند و برای نخستین بار به عنوان یک گروه رزمنده افغانستانی برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) عازم سوریه شدند. او در راه جهاد در سوریه نه تنها جانباز شد بلکه فرزندش عباس غلامی نیز در این راه به شهادت رسید. این جانباز مدافع حرم پس از عمری مجاهدت بعد از یک عمل جراحی در مشهدمقدس در روز هفتم خرداد ماه 1399 به دوستان شهیدش پیوست.

سعید محسن زاده درباره این فرمانده دلاور می‌گوید: «سخی غلامی، عضو سپاه حضرت محمد، سابقه جنگ با طالبان و جانبازی در دفاع از حرم بی‌بی زینب. او در ایران کارگر یکی از کارخانه‌های بازیافت زباله بود. دو ساعت مصاحبه‌ای با او داشتیم که یادم نمی‌رود. او گریه می‌کرد و من و استاد مهرداد را به گریه می‌انداخت. هر زمان واژه "شیعه امیرالمؤمنین" یا "اهل بیت محمد" را به زبان می‌آورد مثل ابر بهار اشک می‌ریخت. گویا روضه سنگین خوانده‌اند.

خاطراتی از نقش بی‌بدیل امام خامنه‌ای در تأسیس سپاه حضرت می‌گفت که قطعا برای جبهه مقاومت بسیار مهم است. برای تکمیل کتاب "حکیم فاطمیون" دنبال فردی می گشتیم تا تحقیقات سیدعلیرضا مهرداد را برای نگارش نهایی به حد قابل قبولی افزایش دهد. فقط از قدیمی‌های فاطمیون می‌توانست کار ما را راه بیاندازد. بچه‌های فاطمیون می‌گفتند از گروه یکی‌ها فقط چند نفر باقی‌اند. همه یا شهید شدند یا...به همین دلیل سراغ سخی غلامی رفتیم.»

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi