شناسه خبر : 75193
دوشنبه 12 خرداد 1399 , 11:22
اشتراک گذاری در :
عکس روز

با حضور ۳شاهزاده سعودی صورت گرفت

تشکیل شورای ۱۸ نفره معارضان سعودی برای برکناری بن سلمان

یک فعال سیاسی سعودی اعلام کرده، شورایی متشکل از 18 عضو از جمله سه شاهزاده سعودی برای برکناری «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور تشکیل شده است. آنها معتقدند، بن سلمان در حال نابود کردن عربستان است.
اقدامات «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی در سه حوزه داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی باعث شده تا بسیاری از شاهزاده‌های سعودی علیه وی متحد شوند و بگیر و ببندهای بن سلمان نیز تاکنون گویا، کار به جایی نبرده است. «عبدالرحمن السهیمی» فعال سعودی در این باره می‌گوید، مخالفان بن‌سلمان یک «شورای هماهنگی» شامل سه شاهزاده از خاندان حاکم تشکیل داده‌اند و هدف این شورا برکناری «محمد بن سلمان» که رویای پادشاهی دارد، است.
بر اساس گزارش شبکه «الجزیره»، السهیمی در ویدیویی ضبط شده اعلام کرده که، شورای هماهنگی معارضان سعودی متشکل از ۱۸ عضو است که سه نفر از آنها از شاهزادگان سعودی هستند. این شورا به تحصن، نافرمانی مدنی یا حمل سلاح فرا نمی‌خواند بلکه کارش محدود به مکاتبات با کشورهای جهان و سازمان‌های رسمی و بین‌المللی است... مکاتباتی با پارلمان‌های اسلامی و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، اعضای کنگره آمریکا و اعضای پارلمان اروپا انجام شده است. آنها گفته‌اند به شرط اینکه سازمان‌های حاکم در عربستان مستقل از شخص شاه باشند و کشور، پارلمان منتخب داشته باشد، از شاهزاده «احمد بن عبدالعزیز» برادر شاه سعودی و رقیب بن سلمان برای پادشاهی حمایت خواهند کرد.
السهیمی سپس از «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی خواست پسرش را از کلیه مناصب فعلی از جمله ولیعهدی کنار بگذارد و این مسئولیت را به احمد بن عبدالعزیز واگذار کند. وی تأکید کرد، 17 کشور اسلامی با رویکرد ما موافق هستند اما ما منتظریم که آغاز این کار از سوی خود ملک سلمان باشد.
خبر دیگر اینکه، یک نشریه آمریکایی، شراکت ریاض و واشنگتن را مسموم توصیف کرد و با‌اشاره به تیراندازی در پایگاه نیروی دریایی آمریکا توسط یک افسر سعودی و کشته شدن چند نفر نوشت، این اتحاد‌گریبانگیر خود آمریکا شده است. به نوشته نشریه آمریکایی «امریکن کانسروتیو»، «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی پل‌های پشت سر را حتی در ارتباط با قابل اتکاترین جنگ‌طلبان حامی سعودی در واشنگتن خراب کرده است.
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi