شناسه خبر : 75217
سه شنبه 13 خرداد 1399 , 09:12
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شهادت عکاس یمنی حین مأموریت

 
 
 
 

شهادت عکاس یمنی حین مأموریت

 بنا به اعلام ارگان رسانه‌ای جنبش انصارالله یمن، «عبدالله عسکر مجلی»، از عکاسان المسیره، هنگام انجام رسالت رسانه‌ای-جهادی خود در میدان نبرد در استان "الجوف" به فیض شهادت نائل شد.

جنبش انصارالله هم‌اکنون تنها گروه مقاومت مردمی در یمن است که در برابر استبداد آمریکایی و سعودی ایستاده است. جنبش انصارالله یمن، جریانی برگرفته از شیعیان زیدی یمن و متأثر از اندیشه‌های علامه بدرالدین الحوثی است که ایدئولوگ این جریان حسین‌ بدرالدین الحوثی است. این جریان به‌سبب انتساب به حسین الحوثی به حوثی‌های یمن نیز مشهور است. عبدالملک الحوثی نیز رهبری انصارالله را به‌عهده دارد و مقر اصلی این جنش صعده است.

در یمن دشمن همزمان با محاصره دریا و هوا و خشکی حمله خود را ادامه داده است. فرودگاه‌ها و بنادر و بانک مرکزی بسته شدند. بیش از 300 هزار حمله هوایی به یمن صورت گرفته است و صدها موشک بالستیک شلیک شده و بزرگترین فاجعه انسانی در یمن به وقوع پیوسته است. بر اساس گزارش سازمان ملل اعلام شده که 24 هزار یمنی نیاز فوری به کمک دارند که 18 هزار نفر از آنها در آستانه گرسنگی شدید قرار دارند. 10 هزار نفر به آب دسترسی ندارند و چهار میلیون نفر هم بی‌خانمان شده‌اند.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi