شناسه خبر : 75280
پنجشنبه 15 خرداد 1399 , 09:44
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خطیب مسجدجامع کابل، به شهادت رسید

محمد ایاز نیازی، خطیب مسجد جامع وزیر اکبر خان کابل که شب گذشته بر اثر وقوع انفجار در این مسجد زخمی شده بود، به شهادت رسید.

باشگاه خبرنگاران جوان، محمد ایاز نیازی، خطیب مسجد جامع وزیر اکبر خان کابل که شب گذشته بر اثر وقوع انفجار در این مسجد زخمی شده بود، به شهادت رسید.

این انفجار که گفته می شود که انتحاری بوده حوالی ساعت ۱۹:۲۵ دقیقه روز گذشته رخ داده است.

پیش از این وزارت داخله/ کشور افغانستان گفته است که مواد انفجاری از قبل در محوطه مسجد وزیر محمد اکبر خان جاسازی شده بود.

در این رویداد یک نمازگزار دیگر نیز شهید و دو نمازگزار دیگر زخمی شده‌اند. تاکنون فرد یا گروهی تا کنون مسئولیت این رویداد را بر عهده نگرفته است.

مسجد جامع وزیر محمد اکبر خان مهمترین مسجد از نظر جایگاه مذهبی – سیاسی در میان مساجد افغانستان است که در قلب منطقه دیپلمات نشین کابل و در فاصله چند صد متری ارگ ریاست جمهوری و قصر سپیدار محل کار رئیس جمهوری و رئیس شورای عالی مصالحه قرار دارد.

مولوی نیازی، خطیب این مسجد از جمله چهره های مذهبی منتقد طالبان و نیروهای خارجی بود و طرفداران زیادی داشت.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi