شناسه خبر : 75415
چهارشنبه 21 خرداد 1399 , 11:35
اشتراک گذاری در :
عکس روز

شرط پذیرش جانبازی فاقدین صورت سانحه

آیا قرار است سهمه ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ایثارگران را کم کنند؟ چقدر این امکان وجود دارد؟ اگر چه دبیر شورای انقلاب فرهنگی اعلام کرده که به کنکور99نمی رسد.
- کسی به صراحت از کاهش سهمیه ایثارگران ذکری به میان نیاورده است . البته از ضمیر این افراد و میزان تاثیرشان در آینده مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی کسی خبر ندارد .

 

آیا از آخرین رای دیوان عدالت اداری در خصوص پرداخت توامان فوق العاده ایثارگری اطلاعی وجود دارد. چون برخی از سازمان ها یکی از دو فوق العاده را حذف می کنند.

- متاسفانه برای حذف تسهیلات و امتیازات ایثارگران کافی است تا کمترین بهانه ای پیدا شود تا دستگاه های اجرایی بر مبنای آن به قلع و قمع حقوق ایثارگران بپردازند، اما با هزاران دلیل قانونی برای یک حق اقدامی نمی کنند . رای هیات تخصصی دیوان عدالت اداری در این زمینه پر از ابهام و غیر شفاف است و صادر کنندگان آن خود نفهمیده اند چه گفته اند. ولی همین رای پر ابهام مبنای عمل برخی از دستگاه ها قرار گرفته است و بر اساس آن، برای حذف یکی از فوق العاده ها اقدام می کنند.

 

از رزمندگان دوران دفاع مقدس با عضویت وظیفه از سپاه هستم که در سال ۶۷ در حین عقب نشینی بخاطر آخرین تک نیروهای دشمن از پشت کامیون به زمین پرتاب شدم و از ناحیه کمر و گردن  و ستون فقرات دچار آسیب شدم . هنوز هم بعد از ۳۰سال مشکل دارم و چند ماه بعد هم جنگ تمام شد و خدمت ما هم تمام شد. جهت درصد جانبازی و اعزام به کمیسیون پزشکی به یگان اعزام کننده مراجعه کردم.  به من گفتند  که  بابت کمر و کتف درصدی تعلق نمی گیرد و مدارک پزشکی باید ضمیمه باشد. من هم مدارکم از سال ۷۸به بعد است و مدارک قبلی را گم کرده ام. به هر حال حتی حاضر نشدند مرا به کمیسیون بفرستند.

-  شرط  پذیرش جانبازی فاقدین  صورت سانحه و مدارک بالینی همزمان با مجروحیت برای کسب پنج درصد جانبازی، احراز مجروحیت آنان توسط کمیسیون پزشکی نهاد اعزام کننده است. لذا باید کمیسیون پزشکی سپاه شما را تایید کند.

 

چرا در طرح اجباری فرزندان شهید معاف هستند و فرزند آزاده با هر درصدی معاف است اما برای فرزند جانباز بالای ۵۰درصد تاکید شده است؟ حالا هم که نوبت طرح اجباری پزشکان شده است باز هم می گویند فرزند جانبازبالای ۵۰ درصد ممنون می شوم بنده را راهنمایی کنید چگونه می توانم برای مشکلاتم  اقدام کنم؟

- بارها متذکر شده ایم که این قانون و الحاقیه های آن نیاز به اصلاح دارد و مجلس با توجه به شرایط جدید باید نسبت به اصلاح آن اقدام کند ولی نه از جانب بنیاد و نه از سوی نمایندگان تاکنون اقدام موثری مشاهده نمی شود.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
In من یک جانباز ۲۵ درصد انصار اعصاب و روان هستم شیمیایی مدارم سیما جبهه دارم به خاطر ناحیه ناحیه مجروحیت از کار افتاده شدم حقوق مرا با ۱۲ سال سابقه ۱۲ روز حساب می کنند آیا نباید را سیروس تا کنند دو گروه ح جبهه و و جانبازی و یک سطح۰ بالا مدرک تحصیلی من را حساب نکردند بیست سال است که از کار افتادگی و جانبازی مراحل به صندوق ازنشستگی خبر ندارد حتی برخلاف قانون از من حق بیمه رسم می کنند منتظر جواب شما هستم
دوران جانبازی و جبهه و مگه ۱۰۰ من تو بالا همراه حساب نمی کنند ۲۰ سال صندوق بازنشستگی اطلاع ندادند حقوق من چیست است لطفاًمن را راهنمایی کنید منتظر جواب شما هستم کمکم کنید از این داری آموزش و پرورش تبریز ناحیه ۳ هست.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi