شناسه خبر : 75443
چهارشنبه 21 خرداد 1399 , 11:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نشان جشنوارۀ سراسری تئاترمقاومت رونمایی شد

نشان هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاترمقاومت که تمثیلی از وجود مقدس حضرت سیدالشهدا(ع)، توسط محمد روح‌الامین طراحی و رونمایی شد.
«محمد روح‌الامین» نشان تئاتر مقاومت را طراحی کرد/تمثیلی از وجود مقدس حضرت سیدالشهدا(ع)

به گزارش روابط عمومی هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، «محمد روح‌الامین» طراح و مدیر هنری و هویت بصری جشنواره درباره طرح نشان جشنواره گفت : در طراحی این نشان سعی کردم با بهره‌گیری از گزاره‌های مرتبط با مفهوم پایداری و مقاومت و تلفیق آن با صحنۀ نمایش، ارتباط معنوی ایستادگی و پیوند آن با هنر فاخر نمایش را در معرض دید مخاطبان قرار دهم.

طراحی 5 سرو، که در نقطۀ مرکزی آن سرو رشیدتری با رنگ سرخ به عنوان نماد شهید جلوه‌نمایی می‌کند، موضوع و تم اصلی این نشان می‌باشد، که در واقع تمثیلی از وجود مقدس و مبارک حضرت سیدالشهدا(ع) به عنوان نماد تاریخی و الگوی مقاومت در برابر ظلم و ستم است.

روح‌الامین افزود: این نشان ابتدا با تکنیک طراحی با دست (hand writing) اجرا شد و سپس توسط نرم‌افزارهای تخصصی مربوطه به این شکل، نهایی شد. طراحی عنوان جشنواره نیز، با استفاده از خط کوفی بنایی، که از جمله خطوط سنتی در معماری ایرانی اسلامی است استفاده گردید، که متناسب با اجزای بصری نشان استفاده شد.

گفتنی است این نشان توسط دکتر سید محمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، حمید نیلی دبیر هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاتر مقاومت، محمد روح‌الامین طراح و گرافیست و جمعی از مدیران بخش‌های این جشنواره رونمایی شد.

هفدهمین جشنوارۀ سراسری تئاترمقاومت با دبیری حمید نیلی و به همت انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح، آذرماه سال جاری در تهران برگزار خواهد شد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi