شناسه خبر : 75466
پنجشنبه 22 خرداد 1399 , 10:22
اشتراک گذاری در :
عکس روز

بیش از ۲۰۰۰ جانباز شیمیایی در سردشت

معاون استاندار آذربایجان غربی:

بیش از ۲۰۰۰ جانباز شیمیایی در سردشت زندگی می‌کنند

ایسنا/آذربایجان غربی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی در دوران ۸ سال دفاع مقدس، نقش به سزایی داشت به گونه‌ای که این ویژگی‌ها در کمتر استان‌های کشور قابل مشاهده است.

علی مصطفوی ظهر روز چهارشنبه ۲۱ خرداد در جلسه شورای راهبردی و برنامه‌ریزی و جمع‌آوری اسناد نقش دولت در دوران دفاع مقدس، با بیان این که یک هشتم مرز های کشورمان در آذربایجان غربی است خاطر نشان کرد: بیش از ۲۰۰۰ جانباز شیمیایی در سردشت زندگی می‌کنند که ۴۰۰ نفر از این تعداد در شرایط بسیار ویژه‌ای به سر می‌برند و و موضوع نشان دهنده از آثار تخریبی جنگ در استان است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حضور اقشار مختف مردم در جبهه های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس، افزود: شهدا، آزاده‌ها، جانبازان، رزمندگان و عموم مردم با حضور پرشور خود در آن دوران به همگان نشان دادند که وحدت ملت ایران اسلامی مثال زدنی است به گونه‌ای که در دوران دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن باقی نماند.

وی تصریح کرد: امروز نیز ما وظیفه داریم تا آثار و اسناد دوران ۸ سال دفاع مقدس را جمع‌آوری کرده و در اختیار آیندگان قرار دهیم تا از رشادت‌های آن دوران مطلع و در راستای دفاع از ارزش‌های نظام و انقلاب گام بردارند.

مصطفوی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه مستند سازی اقدامات دولت و مردم در مقابله با بیماری کرونا، تأکید کرد: در امر مبارزه با بیماری کرونا نیز همانند دوران دفاع مقدس است به طوری که ملت ایران اسلامی دست به دست هم برای مقابله و مبارزه با ویروس کرونا تلاش می کنند، بنابراین تلاش های انجام شده باید مستندسازی شود تا ایثارگری اقشار مختلف مردم بویژه کادر درمانی و پزشکان برای آیندگان ملموس باشد.

وی با تاکید بر تسریع در جمع آوری اسناد دوران دفاع مقدس در ادارات یادآور شد: چنین اقداماتی باید در طول دهه‌های گذشته انجام می‌پذیرفت ولی با این همه حال اقدام ارزشمندی است.

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi