شناسه خبر : 75599
شنبه 31 خرداد 1399 , 16:05
اشتراک گذاری در :
عکس روز

علت قطع حقوق حالت اشتغال از سوی بنیاد چیست

ابراهیم امینی سیوچ - به استحضار می رساند اینجانب جانباز ازکارافتادگی کلی و بسیج فعال و پیرو خط رهبری مدظل العالی و معاون بازرسی پایگاه شهید حسنی می باشم. به عنوان احدی از شهدای زنده این مملکت اسلامی برای جلوگیری از تضییع حقوقم خواستار توجه ویژه ای هستم.

نظر به این که اینجانب در شهرستان بانه که در فاصله ۲۰ کیلومتری از نقطه صفر مرزی با کشور عراق واقع شده زندگی می کنم که از زمان پیروزی انقلاب اسلامی با حضور ایادی آمریکای جنایتکار همواره محل درگیری نیروهای مخلص نظام با تجزیه طلبان مورد حمایت آمریکا و دشمنان ایران بوده است. در مورخه 1365/2/24 حین درگیری نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با ضدانقلاب بر اثر اصابت تیر دشمن مجروح و به درجه جانبازی نائل شدم.

حتی به علت عدم امنیت در روستاهای بانه در آن زمان ناچار به شهرستان بانه کوچ و در حالی که فاقد شغل و درآمد بودم بصورت قراردادی در تاریخ 1369/9/18 در جهاد سازندگی شروع به کار نمودم و بطور مستمر با سپاه پاسداران بانه همکاری صادقانه داشته ام. اینجانب برای کسب افتخارجانبازی تلاش مستمری نموده ام، لیکن متاسفانه مدت ۱۵ سال بدون توجه به امتیاز جانبازی در جهاد سازندگی مشغول فعالیت بودم که در این فاصله از سال 1377 در تحولات اداری به شرکت آب و فاضلاب روستایی بانه منتقل شدم و باز هم مزایایی از ناحیه جانبازی خودم دریافت نکرده ام.

بنابر این از تاریخ 1384/10/14 که حکم کارگری دارم و تابع قانون کار هستم، اداره آبفار روستایی با اداره آب و فاضلاب شهری ادغام شد، پس از ارائه مدارک و بررسی آنها در شورای تآمین شهرستان به صورت رسمی به عنوان جانباز ازکارافتاده شناخته شدم و حقوق دریافت می کردم.

اما در فواصل زمانی مختلف به نحوه تعین درصد جانبازی معترض شدم که در نهایت مورد موافقت قرار گرفت. ولی با عنایت به اینکه به علت صدمات ناشی از اصابت تیر در حین همکاری با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بانه توانایی انجام کار در شرکت آبفار بانه نداشتم و مشمول از کارافتادگی کلی حالت اشتغال جانبازان انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح شناخته شده و بر این اساس حقوق اینجانب از تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ برقرار شد.

متاسفانه بنیادشهید و امور ایثارگران بدون دلیل قانونی و حتی درک شرایط اینجانب که همسان با تعداد ۸ نفر دیگر در شهرستان بانه می باشد و هنوز هم حقوق خود را دریافت می کنند، حقوق حالت اشتغال مرا قطع کرذند که این امر تاکنون تبعات روحی و روانی و حتی اجتماعی بسیاری برای اینجانب و خانواده ام داشته است!

از جناب آقای دکتر نوروزی نماینده محترم و رییس فراکسیون ایثارگران مجلس تقاضا دارم که بعد از خدا پشت و پناه این قشر بی دفاع باشند و لطف خود را نسبت به درخواست بنده معطوف بفرمایند تا حق امثال بنده بیشتر ضایع نگردد.

جانبازانی که از ابتدا مشمول قانون حالت اشتغال شده و از حقوق حالت اشتغال استفاده کرده اند و سپس در یک دستگاه دیگر استخدام شده یا خواهند شد و متقاضی استفاده همزمان از حقوق حالت اشتغال و حقوق اسخدامی هستند، براساس تبصره ۲ ماده ۳۹ در صورتی که جانباز حالت اشتغال که براساس قانون حقوق حالت اشتغال دریافت می کنند در دستگاهی شاغل شوند (از زمان اصلاح تبصره ۲ماده ۳۹حقوق حالت اشتغال) حقوق آنان در دستگاهی که حالت اشتغال شده اند قطع نمی گردد!

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
من محمد مهدی رجبی هستم فرزند شهید هستم . محجوریت من مجد داسرای ناحیه 25 سرپرستی تاید و متسافانه مسول بهداشت درمان بنیاد استان تهران بهانه در می اورد که من اصلا محجور نیستم . سال 1397 کمسیون پژشکی بنیاد شهید محجوریت من را رد کرد وگفت که خلق من در حدی نیست بخواهند حق پرستاری بدهند و این در صورتی طبق قانون ماده 16 حالت اشتغال بنیاد شهید زمان پرداخت حقوق برای فرزندان شهدا احضارز محجوریت از قوه قضایه است . صدای من را به گوش رئیس جدید بنیاد شهید برسانید
سلام
بنده جانباز ۵۵درصد هستم وفقط حقوق از محل کارم می گیرم لذا هیچ ادعای برای حقوق دوم (حالت اشتغال)ندارم واگه قانونی در این زمینه هست به کسانی این حقوق رو بدهند که اصلا هیچ درامدی ندارند حلالشان باشه
ما در محل کارمان جانبازی داشتیم
هم شاغل بود رسمی بیمه خدمات درمانی هم از بنیاد حقوق حالت اشتغال می گرفت.
الان هم بازنشست شده و در حال پیگیری برای بازنشستگی از حالت اشتغاله.
اینها ظلم هایی هست که به امثال ما میشه.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi