شناسه خبر : 75680
شنبه 31 خرداد 1399 , 09:05
اشتراک گذاری در :
عکس روز

حاج «احمد متوسلیان» که بود؟

، احمد متوسلیان از جمله فرماندهان نام آشنای دوران دفاع مقدس بود که نقش موثری در تامین امنیت غرب کشور در روز‌هایی که ضد انقلاب ـ کومله و دموکرات ـ قصد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران را داشتند.

۳۸ سال بیخبری از فرمانده فاتح+ موشن گرافی

او پیش از انقلاب اسلامی به واسطه فعالیت‌‎های ضد رژیم شاهنشاهی در سال ۱۳۵۴ به مدت پنج ماه به زندان افتاد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی وارد سپاه پاسداران شد.

در سال ۱۳۵۸ پس از موفقیت در غرب کشور مسوولیت سپاه پاوه را عهده‌دار شد و در سال ۱۳۵۹ موفق به آزادی شهر مریوان شد. او از موسسین لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) بود و در دفاع مقدس نیز فرماندهی تیپ محمدرسول‌الله (ص) را در عملیات بیت‌المقدس برعهده داشت.

او در اواخر خرداد سال ۱۳۶۱ برای کمک به مردم لبنان وارد سوریه شد تا اینکه در ۱۴ تیر به همراه سید محسن موسوی، کاردار سفارت ایران در لبنان، کاظم اخوان عکاس روزنامه‌نگار و تقی رستگار مقدم کارمند سفارت ایران برای بررسی وضعیت به بیروت رفت که خودروی او توسط رژیم صهیونیستی گروگان گرفته شد و تا به امروز از وی خبری در دسترس نیست.

بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در قالب موشن‌گرافی زندگینامه مختصری را از فرمانده «احمد متوسلیان» به نمایش درآورده که در ادامه می‌بینید.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi