شناسه خبر : 75871
چهارشنبه 04 تير 1399 , 16:20
اشتراک گذاری در :
عکس روز

در نامه ای به موسسه ایثار عنوان شد

عزم جدی برای حل مشکل ویلچر جانبازان وجود ندارد

در پی بروز مشکل در تهیه و تحویل ویلچر برای جانبازان نخاعی و نبود کیفیت در ویلچرهای تحویل شده به بخشی از جانبازان از تولیدات داخلی، انجمن جانبازان نخاعی به صورت مداوم پیگیر این موضوع مهم بوده و در آخرین اقدام، حسین اسرافیلی مدیرعامل انجمن در نامه ای به مدیرعامل موسسه ایثار نکاتی را متذکر شده است.

فاش نیوز - در پی بروز مشکل در تهیه و تحویل ویلچر برای جانبازان نخاعی و نبود کیفیت در ویلچرهای تحویل شده به بخشی از جانبازان از تولیدات داخلی، انجمن جانبازان نخاعی به صورت مداوم پیگیر این موضوع مهم بوده و در آخرین اقدام، حسین اسرافیلی مدیرعامل انجمن در نامه ای به مدیرعامل موسسه ایثار نکاتی را متذکر شده است.

بنا به گزارش روابط عمومی انجمن، متن این نامه به این شرح است:

مدیر عامل محترم موسسه فرهنگی ورزشی و‌توانبخشی ایثار برادر ارجمند اقای مهندس پورحاج رضایی

سلام علیکم.

با احترام متعاقب محول کردن امور مربوط به ویلچر جانبازان نخاعی از سوی معاونت بهداشت ودرمان بنیاد به موسسه ایثار، و پیرو جلسه مورخه ۹۹/۴/۲ باموضوع بررسی راه کار تعیین تکلیف ویلچر جانبازان نخاعی، نقطه نظرات انجمن جانبازان نخاعی به شرح زیر باستحضار می رسد:

۱- انجمن جانبازان نخاعی در پیروی از منویات مقام معظم رهبری و باور بر تولید داخلی به عنوان تنها راه حل مقابله با تحریم های ظالمانه استکبار و خودکفایی داخلی، از حدود ۷ سال گذشته با شرکت های تولید کننده ویلچر داخلی ارتباط برقرار نموده و در جلسات مکرر چه در محل این انجمن و چه در محل شرکت های مذکور از ارائه مشاوره فنی در جهت ارتقا کیفی تولید داخل دریغ ننموده است، لکن متاسفانه تولید کنندگان داخلی هنوز نتوانسته اند حداقل‌های یک ویلچر فعال با کیفیت دارای استانداردهای لازم را برای این گروه از جانبازان تامین نمایند. لذا با توجه به ورود جانبازان به کهن سالی و تحلیل قوای جسمانی و بروز عوارض ناشی از مجروحیت، ویلچرهای داخلی حال حاضر، را مناسب شرایط موجود جانبازان نخاعی نمی داند.

۲- در شرایط کنونی لازم می دانیم به موازات حمایت از تولید داخلی اقدام به تهیه ویلچر خارجی نیز در دستور کار بنیاد قرار گیرد. ( همانگونه که طی هشت سال گذشته این انجمن پیگیر ویلچر مناسب و مطلوب بوده است.) تا در یک بازه زمانی منطقی و مشخص تادستیابی به ویلچر با کیفیت، نسبت به قطع واردات تصمیم گیری شود.

۳- متاسفانه سابقه همکاری این انجمن با مدیران تصمیم گیرنده تهیه تجهیزات پزشکی جانبازان از جمله ویلچر نشان می دهد به علل گوناگون، عزم جدی برای حل مشکل،  اختیار و یا پشتیبانی لازم وجودندارد، در این خصوص می توان به پیگیری های دوساله انجمن از وزیر محترم بهداشت و درمان و رییس هیأت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت مذکور و تخصیص ارز دولتی(۴۲۰۰) برای حدود ده نوع تجهیزات و اقلام مورد نیاز جانبازان از جمله ویلچر اشاره کرد، که پس از چندین جلسه کارشناسی، بنیادشهید توانایی جذب این امتیاز را نداشته است.

۴- نتیجه آن که این انجمن پیشنهاد می نماید به موازات اقدام به‌ وارادات ویلچر برای جانبازن نخاعی و در حمایت از تولید داخلی در یک فرایند تعریف شده جهت ارتقا کیفیت، اقدام به خرید ویلچر داخلی برای دیگر اقشار ایثارگری نموده و پس از رسیدن به کیفیت مناسب موضوع استفاده از تولید داخل برای جانبازان نخاعی در دستور کار قرار گیرد.

حسین اسرافیلی مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
چرا این بخش ویلچر را دادن به آقای پورجاج رضایی موسسه ایثار چی ربطی داشت !!!

این بنده خدا یک فرد کاسب و بازاری است و هیچ تخصصی پزشکی نه خودش داره نه کارمندان موسسه

این چند سالی هم که آمده بجای سرویس دادن به ایثارگران به فکر درامدبرای خودشیرینی حفظ پستش پیش رئیس قبلی بنیاد بوده

موضوع ویلچر هم شد مثل بیمه که از ایران گرفتن دادن بیمه دی
تفاوت این دو هم همه ایثارگران میدونند
دوست عزیز ما جانبازان شدیم ابزار سود و جیب مدیران بنیاد
قبل پورحاج رضایی یک تیمی از واسطه گری ویلچر جیباشون پر کردند
حال هم این گروه جدید
پورحاج رضایی نه که تخصص نداره بلکه ایثارگرم نیست
سفارشی مدیر شده با همین زرنگیهاهم خودشو مدیر نگه داشته
انجمن نمی تواند و نباید در مورد تمام جانبازان قطع نخاع صحبت و اظهار نظر کند .
بنده خیلی از جانبازان قطع نخاع رو میشناسم که خیلی از اظهار نظرات انجمن را قبول ندارند.
انجمن مگر وکیل وصی هستش ؟
خود بنده هم عضو انجمن هستم اما قرار نیست در همه امور انجمن بخواهد نظر خودش را تحمیل کند
من بعنوان جانباز نخاعی رفتم نمایشگاه رهاتک ویلچر ایرانی و باکیفیت انتخاب کردم و افتخار هم میکنم.
چرا فقط در مقام شعار ادعای ولایی بودن میکنیم؟
مگر رهبری نفرمودند محصولات داخلی استفاده کنیم؟
انصافا دو سه نمونه از ویلچرهایی که تولید داخل بودند کاملا با نمونه های خارجی رقابت میکردند و حیف هست که ما ایثارگران پیشرو در اطاعت از امر حصرت آقا نباشیم.
اون انجمن شده محل پرش متاسفانه برای تعدادی از جانبازان
برای همه هم شدن قیم....
انجمن درست است که نمی تواند و نباید در همه کارهای مربوط به جانبازان دخالت کند ولی اولا" در جایی که افراد به خود اجازه دخالت و اظهار نظر در هر موردی را می دهند، خب معلوم است که انجمن که یک مجموعه و نماینده مجموعه ای بزرگتر است و خود نیز صاحب دردند از خیلی ها بیشتر صلاحیت نظر دادن و اقدام کردن دارند.
در جایی که برخی افراد فقط حرف می زنند و عیب و ایراد می گیرند و مورد قبول جمع هم نیستند باز دم این جانبازان انجمن و دیگر تشکل هایی که دور هم جمع شده اند و به کار همنوعان خود رسیدگی می کنند گرم که البته قهرا خودشان هم از نتایج پیگیری ها منتفع می شوند.
من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi