شناسه خبر : 75962
یکشنبه 08 تير 1399 , 10:56
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نیرویی که نمازش را اول وقت نمی‌خواند خوب هم نمی‌جنگد

اگر معنویت گره‌گشای بسیاری از گره‌های زندگی است، اما در دفاع مقدس و گره جنگی که صدام به زندگی ملت ایران انداخته بود از اصول رزمندگان برای حضور در جبهه و دفاع از کشور بود. معنویتی که اگر نبود نه قدرتی برای بازپس‌گیری سرزمین‌های ازدست‌رفته داشتیم و نه نیرویی برای مقاومت شهر‌ها که به دست دشمن سقوط نکند.

نیرویی که نمازش را اول وقت نمی‌خواند خوب هم نمی‌جنگد+ صوت

شهید حسن باقری از فرماندهان دوران دفاع مقدس در سخنرانی‌ای در جمع رزمندگان آن دوران پس از شکست در یکی از عملیات‌ها معنویت را درون‌مایه اصلی دفاع دانسته و می‎گوید: کاری نکنیم که توفیق از ما سلب شود. دعا و نیایش ما نسبت به عملیات فتح‌المبین کم بود. اگر قضیه گیر کرده برای این است که دعا کم کردیم و معنویت نداشتیم.

وی در ادامه این سخنرانی می‌گوید: بی‌تعارف بگویم، نیرویی که نمازش را اول وقت نمی‌خواند، خوب هم نمی‌جنگد. ما هرچه داریم از معنویت داریم، هرجا که ذره‌ای پشتمان لرزید به دلیل ضعف توکلمان به خدا بوده است.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi