شناسه خبر : 75997
دوشنبه 09 تير 1399 , 10:15
اشتراک گذاری در :
عکس روز

کمالات شهیدخانطومان و مدافع حرم سعید کمالی کفراتی

 

شهدای تازه شناسایی خانطومان را بیشتر بشناسیم خبر شناسایی پیکر دو شهید دیگر خان‌طومان روز گذشته منتشر شد و امید بازگشت و شناسایی شهدای دیگر این منطقه از سوریه را بیشتر کرد. «سعید کمالی کفراتی» و «علی جمشیدی» دو شهیدی هستند که پیکر آنان به تازگی شناسایی شده است.

شهید سعید کمالی کفراتی متولد ۱۹ شهریور سال ۱۳۶۹ در منطقه کفرات ساری است که پس از طی کردن دوران دبیرستان در چند رشته کنکور پذیرفته شد، اما با علاقه‌ای که به سپاه داشت به دانشگاه شهید محلاتی قم رفت و در رشته علوم سیاسی تحصیل کرد تا اینکه بعد از فارغ التحصیلی وارد سپاه شد.

سال ۱۳۹۵ در زمان ازدواج، به همسرش از شهادت گفته بود و اینکه سید حسن نصرالله را دوست دارد. پیشنهاد او بود که به جای مراسم عروسی به مکه بروند. حاصل ازدواجشان نیز یک پسر است.

با روحیه جهادی که داشت در مناطق محروم کشور خدمت می‌کرد و دغدغه محرومین را داشت. ارادت خاصی به رهبر معظم انقلاب داشت و ایشان را «آقاجان» خطاب می‌کرد. خودش را سرباز امام زمان (عج) می‌دانست و معتقد بود باید برای زمینه‌سازی ظهور حضرت، باید پیشقدم و پیشگام کار‌های فرهنگی بود.

او پس از مدت‌ها تلاش برای پیوستن به صف مدافعان حرم، در تاریخ ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۵ به سوریه رفت و هفتم اردیبهشت سال ۱۳۹۵ در منطقه خان‌طومان سوریه به همراه ۱۲ تن از همرزمانش در لشکر ۲۵ کربلا به شهادت رسید و پیکرش در منطقه ماند تا اینکه به تازگی خبر شناسایی پیکر او به همراه یک شهید دیگر اعلام شد.

«علی جمشیدی» دیگر شهید شناسایی‌شده نیز سال ۱۳۶۹ به همراه خواهر دوقلویش متولد شد. پس از اتمام تحصیلات متوسطه در رشته معماری دانشگاه چالوس پذیرفته شد و لیسانسش را گرفت. جنگ سوریه که پیش آمد سر از پا نمی‌شناخت که برای دفاع از حرم راهی این کشور شود، چند سالی تلاش کرد، سه بار او را برگرداندند، با این حال ناامید نشد تا اینکه فروردین سال ۱۳۹۵ توانست به همراه تعدادی از نیرو‌های لشکر ۲۵ کربلا به این کشور اعزام شود.

خرداد ۹۲ به عضویت گردان امام حسین (ع) لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا درآمد تا بتواند بصورت تخصصی طرز بکارگیری ادوات نظامی مورد نیاز برای دفاع از حرم اهل بیت در سوریه و عراق را فرا گیرد. علی‌آقا یکی از برترین اعضای دسته ویژه مالک اشتر گردان امام حسین (ع) بود و آمادگی جسمانی بسیار بالایی داشت و به صورت کامل مهارت استفاده از سلاح‌هایی همچون کلاشنیکف، تیربار پی‌کا، دراگونوف (سلاح تک تیرانداز) و خمپاره ۶۰ را کسب کرد.

او بهار سال ۱۳۹۵ به صورت افتخاری خادم معراج‌الشهدا بود. تلاش زیادی برای تاسیس موسسه شهدای گمنام در شهر خود «نور» کرد و فعالیت‌های زیادی در قالب طرح‌های جهادی و کار‌های فرهنگی و ترویجی ایثار و شهادت داشت.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi