شناسه خبر : 76045
چهارشنبه 11 تير 1399 , 09:12
اشتراک گذاری در :
عکس روز

آمریکا خیال می‌ کند که مقاومت نابود خواهد شد

 
 
 
 

حزب‌الله عراق: آمریکا خیال می‌ کند که مقاومت پس از شهادت رهبران آن نابود خواهد شد

سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق اعلام کرد که عراق برای آمریکا و یا اسرائیل و یا کشورهای حوزه خلیج فارس نیست، بلکه یک کشور عربی و اسلامی است.

 سخنگوی نظامی گردان‌های حزب الله عراق در صدمین سالروز «ثورة العشرین» (انقلاب 1920 عراق) گفت که مقاومت در برابر اشغالگری آمریکا را تجدید انقلاب 1920 دانست و گفت که نقش مرجعیت در این انقلاب و مقاومت امروز ما علیه اشغالگری آمریکا واضح و ثابت است.

وی جنایات ارتش آمریکا در عراق اعم از کشتار مردم، بمباران و اشغالگری را «کاملا آشکار» دانست و تصریح کرد: هیچ کس نمی‌تواند به تصمیم پارلمان در خصوص اخراج نیروهای آمریکایی بی توجهی کند.

«جعفر الحسینی» سخنگوی نظامی گردان‌های حزب الله عراق که با شبکه المیادین گفت‌وگو می‌کرد،افزود: تفنگ مقاومت از سال 2003 تا سال 2011 به سمت نیروهای آمریکایی در عراق بوده است و به این دلیل که وحدت کشور حفظ شود.

وی گفت که عراق برای آمریکا یا اسرائیل یا کشورهای حاشیه خلیج فارس نیست، بلکه یک کشور عربی و اسلامی است. آمریکایی‌ها گمان می‌کنند که مقاومت با شهادت رهبران آن، از بین خواهد رفت.

جعفر الحسینی در ادامه با تاکید بر لزوم اخراج نیروهای آمریکایی از عراق گفت: به این شرط با نخست‌وزیر شدن «مصطفی الکاظمی» موافقت کردیم که او به وعده خود برای اخراج نیروهای آمریکایی عمل کند.

وی ضمن انتقاد از عملکرد نخست‌وزیر عراق در قبال سازمان حشد الشعبی گفت که الکاظمی در حین بازدید از مراکز الحشد وعده‌های زیبایی داده بود، اما دو هفته بعد حقوق نیروهای حشد شعبی را قطع کرد.

سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق اظهار داشت: اقدام نخست وزیر عراق علیه حشد شعبی، مقاصد پنهان آن برای مقابله با گروه‎های وابسته به الحشد را نشان می‌دهد.

الحسینی با بیان اینکه نخست وزیر عراق به درخواست آمریکایی‌ها برای حمله به حشد الشعبی پاسخ داده است، افزود: گزینه الکاظمی برای مقابله با الحشد، واکنش مردم عراق را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق افزود: این در حالی است که حشد شعبی با مقابله در برابر داعش نه تنها از دولت عراق بلکه از همه منافع این کشور حمایت می‎کند.الکاظمی باید بداند که سلاح مقاومت برای حفاظت از دولت عراق است، نه اینکه تحویل آمریکا داده شود.

جعفر الحسینی با تاکید بر اینکه جنگنده‌های آمریکایی و اسرائیلی بدون اجازه دولت عراق هر روز بر فراز این کشور به پرواز در می‌آیند، تصریح کرد: آمریکا بر آسمان عراق سیطره دارد، همانطوری که تلاش می‌کند روی زمین و تصمیمات سیاسی دولت سیطره داشته باشد.

وی اضافه کرد: توقف نقض حریم هوایی عراق از سوی آمریکا تنها با سلاح مقاومت امکانپذیر است و در صورت ناتونی دولت‌ها، ملت‌ها حق دارند از خود در برابر اشغالگری دفاع کنند.

سخنگوی گردان‌های حزب الله در پایان این گفت‌گو تاکید کرد که مقاومت در کنار دولت عراق برای مقابله با اشغالگری آمریکا و اخرج نیروهای آمریکایی از عراق خواهد ایستاد.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi