شناسه خبر : 76161
یکشنبه 15 تير 1399 , 10:19
اشتراک گذاری در :
عکس روز

حماسـه آن ۵ نفـر

شهید حاج حسین بصیر در عملیات کربلای 5 در غرب کانال ماهی به همراه نیرو‌های جان بر‌کفش 22 روز حماسه آفرید.

در یکی از همین روزها که عراق برای بازپس‌گیری سر پلی که ما گشوده بودیم تمامی امکانات تدافعی و تهاجمی‌اش را در قالب دو تیپ کماندویی وارد عمل کرده بود و فرمانده سپاه چهارم عراق،عدنان خیرالله نیز برای روحیه دادن به نیروهایش در منطقه حضور داشت، کار به جایی رسید که از نیروهای در خط ما فقط حاج حسین مانده بود و دو پاسدار و دو طلبه بسیجی.

در همین گیرودار،حاجی در تماس با من فرمود: فلانی! ما پنج نفر به تعداد پنج تن آل عبا با ذکر مقدس «یا فاطمه الزهرا» جلویشان را می‌گیریم؛ حال یا به شهادت می‌رسیم یا پیروز باز‌می‌گردیم.

در حالی که بغض سنگین گلویم را به هم می‌فشرد، آنان را به خدا سپردم.

آنها با عزمی آهنین و ایمانی والا به امداد‌های غیبی الهی، این دو تیپ کماندویی را با جرات و جسارتی شگرف به یاری خدا به عقب راندند.

بعدها از نیروهایی که در ادامه عملیات به اسارت ما درآمدند، شنیدم که می‌گفتند: شما پانزده گردان وارد عمل کرده بودید.

روایتی از سردار مرتضی قربانی، کتاب ما آن شقایقیم (مجموعه خاطرات)، تقی متقی، ص 59-60
 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi