شناسه خبر : 76182
چهارشنبه 18 تير 1399 , 15:10
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تفاوت ایثارگران معسر ساتا و بنیاد در چیست؟!

درخصوص رزمندگان و جانبازان زیر ۲۵درصد که از ساتا کمک معیشت دریافت می کنند، تا کنون مبلغ مندرج برای حداقل حقوق برقرار نشده است.

فاش نیوز - درخصوص رزمندگان و جانبازان زیر 25 درصد که از ساتا کمک معیشت دریافت می کنند، برخلاف بند ب ماده ۸۸ قانون برنامه ششم توسعه، با وجود گذشت سه سال از اجرای برنامه، تا کنون مبلغ مندرج برای حداقل حقوق برقرار نشده است.

 بر اساس این گزارش، بر خلاف تصور و با وجود وعده های آقای نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، میزان افزایش پیش بینی شده در قانون بودجه سال 99 افزایش حقوق برای کمک معیشت بگیران ساتا، لحاظ نشده و رزمندگان معسر هم اکنون فقط مبلغ 860 هزار تومان دریافت می کنند که با هزینه های فعلی همخوانی ندارد.

 بنابراین با توجه به تاکید دولت مبنی بر رعایت عدالت، در خصوص افزایش کمک معیشت رزمندگان تحت پوشش ساتا (که متاسفانه هیچ مسئولی از این قشر دفاع نمی کند) بنیاد و ساتا توپ را در زمین یکدیگر می اندازند.

 هر چند که مطابق قانون، دولت از ابتدای سال1399  باید نسبت به افزایش میزان حداقل حقوق رزمندگان و جانبازان نیازمند و برقراری کمک معیشت رزمندگانی که سالیان سال است پرونده هایشان تکمیل و واجد شرایط شناخته شده است، اقدام می کرد.

 متاسفانه این قشر محروم جامعه هدف هنوز هم با وجود سپری شدن بیش از چهار دهه از پایان جنگ چشم انتظارند.

 دلیل این همه تبعیض بین رزمندگان و ایثارگران معسر ساتا و بنیاد شهید چیست؟ چرا چندین اسم روی این شیرمردان گذاشته شده است در حالی که قبل از این اسم ها، همگی رزمنده بودند. متاسفانه درحال حاضر با چندین اسم این دلیرمردان سر در گم شده اند. آیا مسئولی هست که جواب این همه تبعیض ها را پاسخ دهد؟  

 چرا با توجه به اینکه در قانون برنامه ششم توسعه کشور پرداخت کمک معیشت جانبازان برعهده بنیاد شهید و امور ایثارگران گذاشته شده، در خصوص انتقال پرونده های جانبازان تحت پوشش ساتا به بنیاد شهید و امور ایثارگران تسریع نمی شود؟ متاسفانه تا زمانی که حقوق ناشی از شغل با حقوق ناشی از ایثارگری از هم تفکیک نشود، این بی عدالتی ها ادامه دارد.

سخن آخر اینکه باید حقوق ایثار، بر اساس امتیاز ایثار و میزان جبهه و جانبازی و سایر شرایط ایثارگری و نه تحصیلات و مدرک و نوع اشتغال تعیین شود.

پایان

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
یک مرد توی تهران پیدا نمیشه که حق مجاهدان فی سبیل الله را بگیره حداقل حقوق کارمندان دولت 2/800/000 ت است چرا مسئولین سکوت کرده اند
سلام..باتشکرازسایت محترم فاش نیوزکه این مسئله رابگوش مسئولین رساند..امیدوارم که یک مسئول دلسوزاین مشکل راحل کند..ماایثارگران ساتواقعأدرمضیقه هستیم..چرابایداینقدرتفاوت دردریافت کمک معیشت داشته باشیم..ماکه چیززیادی نمیخواهیم،فقط ماجانبازان ساتاازمسئولین میخواهیم پرونده مابرودبه بنیادوکمک معیشتمان هم بشوداندازه بنیاد..تورابخداکمکمان کنید.
سلام در لایحه بودجه سال ۹۶تحت عنوان بودجه سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح به رزمندگان معسر دارای بیش از یکسال سابقه حضور داوطلبان در جبهه جانبازان معسر بین ۵ تا ۲۴درصد ماهیانه کمک معشیت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت خواهد شد هنوز اقدامی نشده
از دیو و دد مللم و حقوقم را آرزوست
باسلام. بهترین روش، همان موضوعی است که در آخر مطلب فوق به آن اشاره شده است. راه حلی عادلانه که همه ایثارگران را شامل می شود.
تا وقتی این دولت بی وجدان هست امیدی نیست
بنام الله
باسلام و درود
در مورد رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس و جود این همه تبعیض و تفاوت های آزار دهنده در حقوق و مستمری این عزیزان مهمترین و اصلی ترین دلیل و علت وجود تفاوت در قوانین و مقررات هر نهاد با ارگان دیگر و عملکرد جزیره ای و فقدان یک قانون واحد و وحدت رویه در خدمت رسانی است به عنوان مثال : ارتش از ابتدای دفاع مقدس طبق قوانین خودش جانبازان خود را تحت پوشش گرفته است سپاه بسیجیان و سربازان خود را به بنیاد شهید ارجاع داده و .. حالا هم که عده ای از رزمندگان. معسر تحت پوشش ساتا و عده ای تحت پوشش بنیاد هستند
دوستان باید اول با ایجاد تشکل هایی بین خویش و انتخاب افراد آگاه و دارای قدرت بیان وقلم و برگزاری جلسات مبحث را برای تک تک نمایندگان مجلس در هر استان و هر شهرستان روشن کرد و به آنهااصل و اهمیت موضوع را تبیین و تشریح کرد که البته کار سختی است و بعد از آماده و روشن شدن ذهن نمایندگان از فراکسیون ایثارگران مجلس درخواست پیشنهاد اصلاح این قوانین را باید به صورت. جدی مطالبه کرد تا ابتدا قانون اصلاح و یکسان سازی یشود و اعمال ان هم با شدت و حدت پیگیری گردد
و دستیابی به این امر مهم همت خود دوستان رزمنده و جانباز را می طلبد و به قول معروف :
کس نخارد پشت من
جز ناخن انگشت من
دولت محترم و جناب نوبخت با روحیه ایثارگران بازی میکنند.یک تبعیض فاحش بین حقوق جانبازان ساتا و حقوق جانبازان بنیاد شهید ایجاد کردند. به یک جانباز با درصد از کارفتادگی یکسان دو نوع حقوق پرداخت می شود.دلیلش واقعا معلوم نیست. مگر بجز ایجاد درگیری بین خود ایثارگران؟ نمایندگان مجلس هم در حد شعار خوب حرف میزنند ولی اقدام عاجلی نمیکنند.باید به امید خدا و سپس خود شهدا باشیم. گویا فراموش شده ایم.
سلام من فقط یک کلام من تعجوب میکنم از رهبر مان چه تور از بعضی سران دفاع میکند ولی به ما که میرسد هیچ از ما جانبازانه زیره ۲۵ درصد هیچ دفاعی نمیکند که چه توری بااین مبلق که ساتا به ما میدهد به اینها چیزی بگوید ...؟
وقتی رییس جمهور میگه من صبح جمعه فهمیدم بنزین گران شده از این به اصطلاح آدم چه توقعی داری خودشو زده به نفهمی
و بین ماها هم ایثارگران اختلاف افکنده ای ملت این دکتراشو از انگلیس همون روباه مکار گرفته و همون شعار اختلاف بینداز و حکومت کن رو پیاده میکنه و بیت المال رو بیت الجیب نمود ه است
با اهدا سلام باستحضار بزرگواران میرساند زیاد ناراحت نباشید بنده جانباز 30درصدم پرونده شیمیایی هم دارم که کمیسیون نرفتم تا حالا! مستند با صورت سانحه !!!فاقد شغل ودرامد!!! نوع عضویت من بسیجی داوطلب بود!!! حدود سه سال حضور در جبهه دارم ریالی از بنیاد نگرفتم تا حالا چون نیاز نداشتم فقط دفترچه بیمه سلامت و بیمه تکمیلی دی دارم. الان با توجه به مشکلات جسمی خانه نشین شدم و تورم و گرانی که همه درگیریم به بنیاد واسعه حقوق رفتم کسی جوابگو نیست. گفتن فقط بعنوان معسر...گدا... پرونده تشکیل بده از 100جا استعلام گرفتن از ثبت اسنادواملاک بیمه تامین اجتماعی... کلیه صندوق های بازنشستگی نظامی و کشوری ...سازمان مالیاتی و...بالاخره بعد از هزار دوندگی تو این اوضاع کرونا. گفتن کمک هزینه بهت تعلق میگیره برو بهت اطلاع میدیم الان 3 ماهه حضرات بنیاد شهید یه زنگی هم نزدن مراجعه کردم میگن تو لیستی... منتظر باش حالا من تو تهران زندگی میکنم و...وای بحال اون عزیزانی که تو شهرستان هستن...یه سوال دارم جوابشو به وجدان اگاه و بیدار شماواگذار میکنم در حکومت علوی اسلامی از یه کهنه سرباز با دو فرزند دانشجو ...در تهران که تا حالا نیاز نداشته به حقوق الان نیازمند شده حتی مستمری معسرین هم نباید فوری فوتی بهش تعلق بگیره این عدم توجه به پیشکسوتان جهاد و شهادت چه معنایی داره عدالت علی ع این بود اقای ریس جمهور محترم ؟؟؟اقای نوبخت؟؟؟ شما الحمدالله خوابید بداد ایثارگران برسیدتاریخ گواهی خواهد داد چه بر سر این ایثارگران اوردید و شمارا قضاوت خواهند کرد به اسم ایثارگران بکام فرزندان شما ...ابروی ما را که بردید ابروی ایثارگران را که بردید خدا ابروی شما ببرد والسلام علی من اتبع الهدی
برادر گرامی اقای علی جانباز 30درصد ، چرا تا بحال در کمیسیون حالت اشتغال بنیاد شرکت نکردید؟
با توجه به شرایط که ذکر کردید شما واجد شرایط هستید
لطفا بی تفاوت نباشید و اقدام کنید
این اقدام شما به نفع همه جامعه ایثارگران است
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi