شناسه خبر : 76186
دوشنبه 16 تير 1399 , 08:41
اشتراک گذاری در :
عکس روز

افتتاح کتابخانه شهید ابراهیم هادی

 
 
 
 

کتابخانه شهید «ابراهیم هادی» افتتاح شد/ جانمایی سومین «کتابخانه جهادی»

اولین کتابخانه را در شهر رودبار با نام شهید حسین خرازی راه‌اندازی کردیم و حالا در دامغان کتابخانه شهید ابراهیم هادی را با ۱۰ هزار جلد کتاب افتتاح کردیم برای سومین کتابخانه نیز ۳ نقطه را در نظر داریم.

 همزمان با ایام ولادت امام رضا علیه‌السلام و دهه کرامت،گروه جهادی شهدا دومین کتابخانه جهادی خود با نام «شهید ابراهیم هادی» را در دامغان افتتاح کرد.

محسن اسماعیلی با اشاره به فعالیت‌های این گروه جهادی در راه‌اندازی کتابخانه در مناطق محروم کشور با نام شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: اولین کتابخانه را در شهر رودبار و منطقه سیبون راه‌اندازی کردیم که نامش را مزین به نام شهید حسین خرازی کردیم. برای راه‌اندازی دومین کتابخانه به شهردامغان رفتیم و در یکی از مناطق محروم این شهر که به منطقه مسکن مهر معروف است، کتابخانه «شهید ابراهیم هادی» را افتتاح کردیم. این منطقه که دارای جمعیتی بالغ بر 5 هزار نفر است، دارای دانشجو و محصل است و راه‌اندازی این کتابخانه می‌تواند کمک زیادی بهشان کند.  

وی در مورد تأمین کتاب و تجهیزات این کتابخانه‌ها گفت: روند کاری‌مان این‌گونه است که مناطق مختلفی از کشور که دارای محرومیت‌اند را شناسایی می‌کنیم، سپس با فعالیت در فضای مجازی و دست به دست کردن پوستر از مردم می‌خواهیم ما را در تأمین کتاب‌ها، تمام تجهیزات و امکاناتی که برای راه‌اندازی کتابخانه اعم از کتاب، فرش، موکت، قفسه، سیستم کامپیوتری و ... لازم است یاری کنند؛ برای مثال برای کتابخانه شهید ابراهیم هادی بیش از 10 هزار جلد کتاب در حوزه‌های مختلف از سوی مردم اهدا شد که ارزش ریالی آن بالای 10 میلیون تومان است. 

او با معرفی مکان بعدی که قصد راه‌اندازی کتابخانه دارند، گفت: برای راه‌اندازی کتابخانه بعدی سه نقطه را مدنظر داریم؛ اولی منطقه فرحزاد تهران است. دیگری منطقه رودان در بندرعباس و سومی منطقه‌ای در حاشیه شهر مشهد است. نام کتابخانه جدید نیز مزین به نام شهید احمد کاظمی خواهد بود. علاوه بر این در کنار هر کتابخانه واحد سمعی و بصری نیز افتتاح می‌کنیم که محصولات فرهنگی صوتی و تصویری نظیر سخنرانی‌ها، کتاب‌های صوتی و ... را ارائه می‌کند. 

اسماعیلی ضمن معرفی گروه جهادی شهدا گفت: گروه جهادی شهدا کار خود را از زلزله کرمانشاه در سال 1395 آغاز کرد. از انتهای سال 1398 و ابتدای 1399 که کشور درگیر ویروس کرونا شد، ضدعفونی‌کردن معابر، توزیع سبد کالا، نان صلواتی، قربانی و ... را داشتیم. گروه ما 8 نفر است و بدون وابستگی به نهاد خاصی در حد بضاعت خودمان کارهای جهادی انجام می‌دهیم. 

مناطق محروم , کتاب و ادبیات , شهید ابراهیم هادی , گروه‌های جهادی ,

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi