شناسه خبر : 76240
چهارشنبه 18 تير 1399 , 09:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

نامه ای از یک همرزم به رئیس جدید بنیاد شهید

متاسفانه در طول چند سال اخیر، مدیرانی منصوب شدند که هیچ نسبتی با شهدا و ایثارگران نداشتند و بالطبع، درک کافی را در برخورد با جامعه شاهد ندارند....

برادر گرامی، جناب حاج آقا اوحدی
معاون محترم رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران
با اهداء سلام و دعای خیر
احتراما؛ اجازه فرمائید قبل از بیان برخی از موارد، ابتدا انتصاب حضرتعالی را که خود از جامعه شاهد و ایثارگر هستید، خدمت شما و محضر همه عزیزان جامعه هدف تبریک عرض کنم.
آری! مردی از جنس خاکریز، کانال، میدان مین و همرزم بسیاری از شهدا؛ مردی با سابقه ایثار و فداکاری و دفاع از حقوق حقه همرزمان، که حتی زیر شکنجه‌های قرون وسطایی رژیم بعث عراق در دوران اسارت لب به سخن نگشود.
آری! به قول معروف «به دریا رفته می داند، مصیبت های طوفان را»
مردی از جنس شهدا، برای خانواده‌های معزز شهدا و همرزمان شهیدش؛ و این جه زیباست.
مع الوصف!
برادر ارجمندم! متاسفانه بنیاد، مشکلات زیادی دارد؛ عدم اجرای قوانین، مشکلات معیشتی، مسکن، اشتغال، درمان، فرهنگی و... که بنده‌ی حقیر به‌عنوان یک آزاده و جانباز 70%ضایعه نخاعی، و فرزند شهید، رجاء واثق دارم و با شناختی که از مدیریت آن برادر دارم می‌توانید با همکاری و مشاورت عزیزان دلسوز در این عرصه بر مشکلات فائق آیید.
حاج آقای اوحدی عزیز! یکی از اساسی‌ترین مشکلات در حوزه‌ی بنیاد، عدم مدیریت دلسوختگان این حوزه است.
متاسفانه در طول چند سال اخیر، مدیرانی منصوب شدند که هیچ نسبتی با شهدا و ایثارگران نداشتند و بالطبع، درک کافی را در برخورد با جامعه شاهد ندارند. البته در طول این مدت، به عناوین مختلف، کسانی وارد بنیاد شدند که وابستگی‌شان، بیشتر به خود کارمندان بنیاد بوده است؛ فقط کافی است تحقیقی انجام دهید تا موضوع روشن گردد.
ما همه در حال حاضر دغدغه اشتغال فرزندان را داریم؛ اما متاسفانه برخی از کارمندان بنیاد شهید، بیشتر به فکر اشتغال اعضای خانواده‌ی خود و همکارانشان هستند. در واقع در خیلی از موارد، بنیاد به محفل خانوادگی تبدیل شده است و اگر اعتراض هم کنیم، می گویند شرکتی هستند.
آیا همین اشتغال شرکتی برای فرزندان شاهد و ایثارگر که به‌دنبال کار هستند و بعضا برای درآمد یک میلیونی در فروشگاه‌ها به‌دنبال کار می گردند، خوب نیست؟!
به هر حال، استدعا داریم در انتصاب مدیران استانی و شهرستانی، عزیزانی گمارده شوند که خود، دردکشیده‌ی این حوزه باشند؛ که بازهم متاسفانه در برخی ادارات بنیاد، جای این عزیزان خالیست و باید از مدیران ایثارگر از دیگر ارگان ها و سازمان ها استفاده گردد؛ که این امر در دوره‌ی قبل مغفول مانده بود.
در پایان، برای آن عزیز همرزم، آرزوی سلامتی و توفیق در خدمت دارم.
فی امان الله
دکتر علیرضا ضابطی، بسیجی آزاده، جانباز 70% و فرزند شهید محمدعلی ضابطی

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
سلام علیکم :جناب آقای دکتر علیرضا ضابطی عزیز جانباز و آزاده و فرزنددلبد شهیدبزرگوار درسته که فرمودید جناب آقای اوحدی عزیز کسی است ازهم نوع خودمان اما باید اینو باور داشته باشیم تصمیم گیرنده دراین دستگاه بزرگ که تنها آقای اوحدی عزیز نیستند ما بایدازاول حواسمان براین میشد که بعدازاتمام جنگ تحمیلی ریس دستگاه اجرایی (یعنی ریس جمهور را)ازنوع خودمان یکی را انتخاب میکردیم که حداقل باور می‌داشت که آسیبهای جنگی به چه معنی است حداقل یک ترکش در بدش میبود تا درد دردمندان را لمس کند بنده بعنوان یک سرباز وطن عرض میکنم کدامیک از ریس جمهور های ما بعداز مقام معظم رهبری هم نوع ماها بوده درچهار دوره ازآقای هاشمی رفسنجانی گرفته تا آقای حسن روحانی یعنی دراین ۲۴ سال کدامیک شأن دلسوز انقلاب و فرزندان انقلاب بوده هرکس اومده ثروت کشور را بین اقوامش تقسیم کرده تاهشت سال ماموریتش دراین پست بزرگ به اتمام رسیده رفته حی حاضر می‌بینید که همه شود وامهای چند ده هزار میلیاردی بدون بهره(صفر٪) ازبیت گرفتند پس ندادند آیا دستان یکی از آنها قطع کردند نادری عبرتی باشه برای دیگران باشد فعل حال داریم میبینیم که با پول بیت‌المال فرزندانشان کجا هاهستند بچه های شما الان کجا زندگی میکنند!بایدبدون تعارف عرض کنم این آقایون دل امام راحل مان رابدرد آوردند تا آن حضرت از ملت عذر خواهی فرمودند ما نتوانستیم برای شما کاری بکنیم دل مقام معظم رهبری را بدرد آوردند که خودحضرت آقاهم از دست اینها خیلی گله مند هستند اگردر بعضی زیر مجموعه ها چند فرد جبهه دیده باشه آن هم ازنزدیکان دور اینهاست که آوردند نشوندند و بهشون که گفتند حق حرف زدن ندارید، اما جناب دکتر ضابطی ما مغفول شعاراینهاست وسلام
سلام درطول ۷سال ریاست شهیدی فقط به فکر خودش بود و جانبازان دربنیاد حتی راه هم نمی دادندبنیا شده بود دشمن جانباز قبلا صدایمن به جایی نمی رسید الان به امدن دکتر اوحدی هم خوشحالیم وهم تبریک عرض می نمایم ۰ ۴۱ سال است که از حقوق حقه پاداش پایان خدمت وبازنشستگی جانبازان ماده ۳۸ می گذرد که تا به حال نه کسی گوش داده ونه اهمیتی اکنون منتظر اقدام جنابعالی در این راستا می باشیم دعای ما همراه شما باشد
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi