شناسه خبر : 76260
چهارشنبه 18 تير 1399 , 16:07
اشتراک گذاری در :
عکس روز

انتقاد از نادیده گرفتن «آزادگان» در قانون جامع ایثارگری

همسران آزادگان در جلسه‌ای با رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس مهمترین دغدغه خانواده آزادگان را نادیده گرفتن هویت مستقل آزادگان در قانون جامع ایثارگری عنوان کردند.

نشست «همراهان صبور» با محوریت همسران آزادگان به همت سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس با حضور خانم مجتهدزاده رئیس این سازمان و جمعی از همسران آزادگان برگزار شد. در این جلسه خلأ‌های موجود در قانون جامع ایثارگری مورد بررسی قرار گرفت.

در جلسه مذکور نادیده گرفتن هویتی مستقل برای آزادگان، احتساب آزادگان صرفا جزو جانبازان و نادیده گرفتن اسارت آنها از مهمترین و اساسی‌ترین اشکالات در قوانین خاص ایثارگران عنوان شد.

در این جلسه اظهار امیدواری شد که با اصلاح قانون، حقوق از دست رفته این قشر از جامعه احیا و هویت مستقل آزادگان پذیرفته شود چراکه آزاده ۵۰ درصد با جانباز ۵۰ درصد متفاوت است و آزادگان عواقب دوران سخت اسارت را به دوش می‌کشند.

در این جلسه مقرر شد مطالب و خلا‌های قانونی توسط یک حقوقدان به صورت مکتوب در اختیار سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس جهت پیگیری‌های لازم قرار گیرد.

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi