شناسه خبر : 76296
شنبه 21 تير 1399 , 08:01
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تصویب آیین‌نامه های جدید ایثارگران در دولت

هیئت دولت آیین‌نامه اجرایی مربوط به پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگان غیر حالت اشتغال معسر فاقد درآمد را به تصویب رساند و به موجب این آیین‌نامه مشمولین این آیین‌نامه برای برخورداری از کمک معیشت موظفند اصل تقاضانامه مربوط و اقرارنامه محضری مبنی بر فاقد شغل و درآمد بودن را به بنیاد شهید و امور ایثارگران محل پرونده خود ارائه نمایند و بنیاد نیز موظف است به منظور برقراری کمک معیشت، اقدامات لازم را به عمل آورد.
هیئت دولت همچنین بنیاد شهید و امور ایثارگران را موظف کرد ظرف سه ماه نسبت به تدوین شیوه نامه مرتبط برای مشمولان این آیین‌نامه بر اساس درصد جانبازی، شرایط سنی، بیماران صعب‌العلاج و معلولین دارای محدودیت‌های جسمی حرکتی و ضایعات غیرجانبازی که با تأیید کمیسیون پزشکی بنیاد قادر به کار نمی‌باشند، اقدام نماید.
لازم به ذکر است برقراری و پرداخت کمک معیشت به مشمولین در چارچوب ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و در سقف اعتبارات تخصیص یافته از ابتدای سال ۱۳۹۹ امکان‌پذیر خواهد بود.
 
تصویب آیین‌نامه اجرایی در خصوص بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا
هیئت دولت با هدف ایجاد وحدت رویه در صندوق‌های بازنشستگی و بیمه و رفع ابهامات درباره نحوه و مرجع تأمین و پرداخت هزینه‌های سنوات ارفاقی و تعیین حداقل سنوات مشمولین قانون مذکور، آیین‌نامه اجرایی مربوط به بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا را تصویب کرد.
به موجب آیین‌نامه مذکور، افراد مشمول در صورت دارا بودن حداقل (۲۲) سال سابقه خدمت قابل قبول و بدون شرط سنی، می‌توانند درخواست بازنشستگی خود را با استفاده از سنوات ارفاقی (حداکثر به مدت ۸ سال) ارائه نمایند. در هر صورت، مجموع سنوات مذکور با احتساب سنوات ارفاقی باید حداقل ۳۰ سال باشد.
نحوه محاسبه حق بیمه سنوات ارفاقی عبارت است از (آخرین حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی) ضربدر (مدت سنوات ارفاقی به ماه) ضربدر (نرخ حق بیمه مقرر در صندوق مربوطه).
لازم به ذکر است مبنای محاسبه و پرداخت مستمری بازنشستگی مشمولین این آیین‌نامه، میانگین دو سال آخر حقوق و مزایای دریافتی فرد مشمولی است که دارای کسور بازنشستگی بوده و حق بیمه آن نیز به‌ صندوق بیمه‌گر ذی‌ربط پرداخت شده باشد.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام جانبازان وضعیتشان چگونه است در صورت استفاده از سنوات ارفاقی اخرین حقوق دریافتی ملاک است یا میانگین دو سال اخر؟؟؟؟؟ بیمه تامین اجتماعی حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر پرداخت آخرین حقوق را به جانبازان خصوصا شرکت و ادارات غیر دولتی قبول نمی کند و بنا بر برخی شنیده ها جانبازان شاغل در بنیاد شهید که از سنوات ارفاقی استفاده میکنند از اخرین حقوق در یافتی در هنگام بازنشستگی بهرمنده می شوند . حال از هیئت محترم دولت با تصویب ایین نامه و حدت رویه بین شاغلین دولتی و غیر دولتی و مجلس محترم بار را از زندگی جانبازان که باز نشسته شده و یا در حال باز نشستگی هستند بر دارند
باسلام به فاش نیوز......امروزکه بیست و سوم تیرماه هست..علیرغم گرفتن مدارک..ازقبیل تعهدنامه محضری وشبای بانکی...هنوزپرداختی به جانبازان زیربیست وپنج درصد صورت نگرفته است درحالیکه این بودجه ازابتدای سال قابل پرداخت میبوده است..یعنی باگذشت چهارماه..محاسبه بکنید که چه مبلغی به مشمولین این حکم دربنیادباقیمانده است که حتما حق وحقوق این مشمولین را..شایدجاهای دیگرهزینه بکنندکه شرط ان حتما بایدرضایت مشمولین باشدکه بعدازجنگ تاحالا هیچی نصیبشون نشده است..که امیدوارم..انهایی که این حقشان هست..ازابتدای سال..این کمک معیشت محاسبه و به حسابشان درنوبت اول برقراری پرداخت گردد.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi