شناسه خبر : 76320
یکشنبه 22 تير 1399 , 07:38
اشتراک گذاری در :
عکس روز

تفاهم‌نامه تأمین مسکن ایثارگران به امضا رسید

سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم یکی از مسائل و مشکلات مربوط با ایثارگران را موضوع مسکن دانست و گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ با وزارت راه و شهرسازی، تأمین زمین و مسکن تا سقف ۲۰ هزار مورد برای ایثارگران انجام می‌شود و این رقم برابر میزان مسکنی است که در طول ۱۰ سال گذشته برای ایثارگران تهیه شده است.
وی افزود: خوشبختانه جناب دکتر اسلامی، وزیر راه و شهرسازی عنایت ویژه‌ای نسبت به حوزه مسکن ایثارگران دارند و از همکاری‌های ایشان‌ در زمینه خدمت‌رسانی به ایثارگران تشکر می‌کنیم.
معاون رییس جمهور با اشاره به ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت اجرای این بند از قانون در حال پیگیری است و در این زمینه منتظر ستاد کل نیروهای مسلح هستیم تا پس از صدور احکام، بلافاصله اقدام کنیم. امیدواریم تا پایان مردادماه این تعهد هم اجرایی شود.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: بر اساس مصوبه هیئت دولت موضوع بازنشستگی پیش از موعد فرزندان و همسران شهدا نیز در دستور اجرا قرار گرفته است.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی نیز با بیان اینکه همه ما مدیون خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هستیم، افزود: وظیفه ما این است تا هر قدمی برای خدمت رسانی به این عزیزان برداریم.
وی افزود: دولت اهتمام ویژه‌ای برای تأمین مسکن دارد و در این راستا مشارکت دستگاه‌های گوناگون برای تأمین مسکن جامعه هدف آن‌ها جلب شده است. در بخش ایثارگران با کمبودهایی مواجه بودیم که خوشبختانه با تأکید رییس جمهور و پیگیری مصرانه مهندس اوحدی زمینه برطرف شدن این کمبودها ایجاد شده است. آقای اوحدی در نخستین روز حضور خود در دولت با بنده به عنوان نخستین وزیر دیدار و موضوع مسکن ایثارگران را مطرح کرد. امیدواریم شاهد جهش در پاسخگویی به نیاز مسکن خانواده شهدا و ایثارگران باشیم.
اسلامی انتظار جامعه را تأثیرگذاری بر بازار مسکن دانست و‌ گفت: دولت در زمینه تأمین مسکن اقشار گوناگون برنامه‌های اجرایی مشخصی دارد تا مشکلات این حوزه بر طرف شود.
گفتنی است بر اساس این تفاهم‌نامه خانواده‌های معظم شهدا (والدین و فرزندان)، جانبازان بالای ۲۵ درصد و آزادگان می‌توانند از خدمات تأمین مسکن استفاده کنند و احراز ایثارگران واجد شرایط توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام می‌شود.

منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
پس من جانباز بیست درصد کشک اقای اوحدی راه قبلی را می رود
جناب اقای اوحدی
رزمندگان هم ایثارگر هستند.جه زمانی قرار است وام مسکن رزمندگان را پیگیری کنید ؟
جانبازان زیر25درصد هم ایثارگر هستند چرا آنها را از همه قراردادها خارج می کنید ؟
رزمندگان و جانبازان زیر25درصد چون هم ایثارگر هستند و هم سرپرست خانواده، اولویت بسیار بالاتری دارند نسبت به سایر ایثارگرانی که قبلا هم مورد حمایت قرار گرفته و مشمول وام مسکن بوده اند.
این تبعیض ها را چه زمانی خاتمه خواهید داد ؟
سلام جانبازان زیر 25 درصد مشمول وام مسکن ایثارگران هستند البته میبایست گفته شود کلیه ایثارگران مشمول دریافت زمین و وام ساخت شوند در دولت تدبیر شمول زمین به جانبازان بالای 50 درصد بود لذا امیدواریم زمین طبق قانون به بالای 25 درصد بازگردد و اگر خواستند منت بگذارند و اقدامی فرا قانونی انجام دهند بگویند زمین به کلیه ایثارگران تعلق بگیرد.
سلام من هم جانباز 15درصد آزگار افتاده اجاره نشین هستم دسک کمر دارم عصای روان خرابه شغل آزاد بود بیکارم با دو فرزند .بما یک مسکن بدهند چندین. ماه جبهه دارم بخدا بیمارم خیلی زشته بگویم همسرم سبزی پاک میکند که خرجی ما درآید با .بدبختی.یک حقوق کار افتادگی بعد از جنگ ما هم 50درصد بالاتر هستیم ما آدم نیستیم.اسم ما فقط ایثارگری است ما بریم کجا بگیم
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi