شناسه خبر : 76324
یکشنبه 22 تير 1399 , 08:37
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

جاوید‌الاثر متوسلیان‌ به روایت "بچه‌های همدان"

گزارش ویدئویی| جاوید‌الاثر متوسلیان‌ به روایت "بچه‌های همدان" / ‌ماجرای ‌تشکیل هسته اولیه حزب‌الله لبنان

این روزها در بین همه اخبار ریز ودرشت، مهم و ساده خبری اذهان بسیاری از کمر بستگان جهاد و شهادت رابه خود مشغول کرده‌، ماجرای اسارت و تیرباران حاج احمد متوسلیان در بیروت. موضوعی که سبب شد خاطره این فرمانده پس ازسال‌ها بار دیگر زنده شود.

 39 سال از 14 تیرماه سال 1361 از روزی که حاج احمد متوسلیان به همراه سه تن دیگر ازهمراهانشان  به دست فالانژها در بیروت اسیر شد، می‌گذرد.

این روزها انتشار اخباری مربوط به تیرباران این فرمانده دلاور در سواحل لبنان سبب شده بار دیگر این پرونده پر ابهام، غبار گرفته و البته غریب مورد توجه رسانه‌ها قرار بگیرد و این ماجرا با اسناد و دقت بیشتری بررسی شود.

از جمله افرادی که توفیق داشتند در سال‌های خون و حماسه دوشادوش حاج احمد متوسلیان در جبهه های غرب و جنوب بجنگند رزمندگان همدانی لشگر 27 محمدرسول الله (ص) است. افرادی مانند سعید بادامی که ماجرای آشنایی‌اش با این فرمانده دلاور به نخستین روزهای تشکیل لشگر 27 محمدرسول الله (ص) در دو کوهه باز می‌گردد.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi