شناسه خبر : 76334
یکشنبه 22 تير 1399 , 09:55
اشتراک گذاری در :
عکس روز

رشادت رزمندگان اسلام در آخرین عملیات جنوب کشور

سپاه چهارم گارد ویژه صدام در ۲۱ تیر سال ۱۳۶۷، با به‌کارگیری بیش از پنج لشکر زرهی و با استفاده از حجم غیر قابل تصوری از آتش توپ‌خانه، رزمندگان را در فکه و شرهانی هدف قرار داد و با استفاده از اصل تمرکز قوا، آتش پرحجم و بمباران شیمیایی به مواضع رزمندگان ایرانی رخنه کرد.

در مقابل نیز رزمندگان اسلام، صحنه‌های بی‌نظیری را در اوج ایثار، فداکاری، شهادت و مظلومیت، خلق کردند که سرانجام ارتش متجاوز بعثی علی‌رغم این‌که اسرای زیادی را گرفت و خسارت‌های زیادی را به بار آورد؛ اما به خواسته‌هایش نرسید و به پشت مرز‌های بین‌المللی عقب‌نشینی کرد. این عملیات، آخرین اقدام عراق در منطقه جنوب کشور است و بعد از آن قطع‌نامه ۵۹۸ صادر شد.

داده‌نما/ رشادت رزمندگان اسلام در آخرین عملیات متجاوزان در جنوب کشور

 

منبع: دفاع پرس
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi