شناسه خبر : 76371
سه شنبه 24 تير 1399 , 09:19
اشتراک گذاری در :
عکس روز

حمایت ۱۰ انجمن و تشکل شاهد از اقدام رئیس بنیاد شهید

 
 
 
 

حمایت 10 انجمن و تشکل شاهد و ایثارگر از اقدام رئیس بنیاد شهید

در راستای تصویب آیین‌نامه اجرایی درخصوص بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا و کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگان غیر شاغل، ۱۰ انجمن و تشکل‌های شاهد و ایثارگران با امضای بیانیه‌ای تقدیر و تشکر خود را اعلام کردند.

 هیئت فرزندان شهدای اسلام، جمعیت یادگاران اسوه ایثار و تلاش، انجمن کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر، انجمن حامی خورشید-بانوان شاهد و ایثارگر استان فارس، مجمع جهانی زنان ایثارگر دوستدار صلح، انجمن همسران شهدای استان فارس، مجمع یادگاران عرصه ایثار و دانش اصفهان، جمعیت ایثارگران و فرزندان شاهد شوشتر، کانون سنگرسازان بی‌سنگر آذربایجان شرقی با تنظیم بیانیه‌ای از اقدام رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر تصویب آیین‌نامه اجرایی بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا و کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگان غیرشاغل، تقدیر و تشکر کردند.

در این بیانیه آمده است؛ خداوند را شاکریم که در قرآن خود بشارت به زنده بودن شهدا داد تا ما ایثارگران حق علیه باطل به کسانی افتخار کنیم که زنده و ناظر و آگاه هستند. تشکل‌های شاهد و ایثارگر که بازوان اجرایی نظام جمهوری اسلامی ایران و افضل نهادها(بنیاد شهید و امور ایثارگران) هستند و بر خود می‌بالند که در سایه ولایت مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای( مد ظله العالی ) و در راستای معنویات ایشان قدم‌های مؤثری را در انتشار فرهنگ مقاومت و ایثار برداشته‌اند.

بار دیگر هیئت دولت با پیگیری‌های رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران آیین‌نامه اجرایی مربوط به پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگان غیر حالت اشتغال معسر فاقد درآمد و آیین‌نامه اجرایی درخصوص بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شاغل شهدا را تصویب کرده‌اند، این خبر باعث خشنودی جانبازان و آزادگان معظم شده است، ان شاءالله با عزم راسخ در رفع مشکلات ایثارگران کوشا باشیم.

عادل مهری، مدیرعامل تشکل‌های شاهد و ایثارگر، ضمن اعلام این خبر گفت: به همت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و زحمات رئیس جمهور، تأمین زمین 20هزار مسکن جامعه ایثارگری، بین بنیاد شهید و امور ایثارگران با وزارت راه و شهرسازی به امضا رسید. بر اساس این تفاهم‌نامه در کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها در صورتی که عرضه تخصیصی به هر ایثارگر بیش از 75 متر مربع و در سایر شهرهای کشور بیش از 100 متر مربع باشد، مساحت مازاد به قیمت کارشناسی روز محاسبه می‌شود.

وی افزود: تشکل‌های شاهد و ایثارگر در راستای حمایت و اجرای توصیه‌های معاون رئیس جمهور که تشکل‌های شاهد و ایثارگر را سرمایه‌های عظیم و پشتیبان بنیاد شهید و امور ایثارگران دانستند، علی‌رغم محدودیت‌هایی که به واسطه تحریم‌های ظالمانه و فضای نابسامان اقتصادی بر کشور سایه افکنده است در همراهی با سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از هیچ کوشش و حمایتی دریغ نکرده و عزم خود را در جهت هرگونه فعالیت و همکاری مشترک در راستای موفقیت اثر بخش، توسعه و اعتلای فرهنگ غنی ایثار و شهادت اعلام می‌داریم امید است با استعانت از درگاه احدیت، تجارب و تدابیر ایشان در تسهیل  و تسریع امور خدمت‌رسانی بهینه و افزایش رضایتمندی جامعه ایثارگری راهگشا باشد.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیفتح الفتوح ناشر دفاع مقدسبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانانتشارات حدیث قلماسامی راه اندازان جمعیت جانبازانمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi