شناسه خبر : 76434
پنجشنبه 26 تير 1399 , 16:50
اشتراک گذاری در :
عکس روز

انقلاب اسلامی معبر ظهور است

دوستی با جوانان و اعتماد به آنها موجب رونق انقلابی‌گری در جامعه می شود و...

فاش نیوز - انقلاب اسلامی هدف نیست؛ بلکه معبری میان ایران و ظهور است که توسط حضرت امام(ره) باز شد.

 دکتر محمدحسین پرکره، فرزند جانباز نخاعی و کارشناس مسائل سیاسی در برنامه‌ی گفت وگوی سیاسی، با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی افراد خود را شاخص انقلاب قرار دادند گفت: زمانی که چنین فردی اشتباه می‌کرد، اینگونه برداشت می‌شد که انقلاب مسیر را اشتباه می‌رود.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به آفات انقلابی‌گری گفت: امروز پدیده دامادها، آنهایی که کیف‌ها را حمل کرده و کت تن آقایان می کنند، خطرناک‌تر از آقازاده‌ها هستند.


وی با بیان اینکه شاخصه‌های انقلاب کمرنگ نشده، گفت: میان افراد و شاخصه‌ها جابجایی اتفاق افتاد و صداوسیما و رسانه‌ها افراد را جایگزین شاخصه‌های انقلاب کردند.

پرکره با بیان این انتقاد اظهار کرد: انقلاب اسلامی برای ما به‌عنوان یک هدف نیست؛ بلکه معبری است که از سوی حضرت امام(ره) باز شد. این انقلاب معبری میان ایران و ظهور است و آنچه ما را به ظهور می‌رساند، اسلام انقلابی است که امروز در سوریه و یمن و حمایت از مستضعفان دیده می‌شود.

وی با اعلام اینکه اسلام انقلابی در داخل کشور کمرنگ است، گفت: امروز جریان نفوذ در کشور وارد شده‌است و امام(ره) نیز آن را پیش بینی کرده‌بودند که یکسری خود را به‌عنوان جبهه‌ی انقلاب تعریف می‌کنند که آخرین رزومه‌ی انقلابی آنها سفر به راهیان نور بوده و یا با هزینه‌ی گزاف ملت، دوری در مناطق سیل‌زده داشتند.

پرکره لزوم جذب جوانان به انقلاب را متذکر شد و افزود: میان نسل اول با پنجم انقلاب فاصله بسیار زیاد است و نسل اول خود را تافته‌ای جدا از نسل پنجم می‌دانند و همواره تعبیر بدی از نسل پنجم می‌بینیم.

وی ادامه داد: در تشییع پیکر شهدا مگر این نسل پنجم نبود که افتخار آفرینی کرد، ادامه داد: وقتی در مسند قدرت می‌نشینیم هم‌زمان خود را صاحب قدرت دانسته و خود را انقلابی و کارشناس می‌دانیم؛ در حالیکه امروز وقتی فردی در مسند رئیس جمهور یا رئیس فلان سازمان قرار می‌گیرد، تازه به‌عنوان تئوریسین معرفتی شناخته می‌شود.

پرکره دوستی با جوانان و اعتماد به آنها را موجب رونق انقلابی‌گری در میان جوانان دانست و افزود: امروز جوان‌گرایی رانتی باب شده‌است و چیزی به اسم آقازاده وجود ندارد؛ چون این‌ها جرأت ورود به این حوزه ها را ندارند چراکه رسانه‌ها روی آنها حساس شده اند.

وی ادامه داد: امروز قشر جدید با عنوان دامادها و حتی کسانی که کیف حمل می‌کنند، قدرت بیشتری از آقازاده‌ها دارند. این افراد امروز از آقازاده‌ها خطرناک‌تر کسانی هستند که کیف‌ها را حمل کرده و یا کت‌ها را تن آقایان می‌کند.

پرکره همچنین باندگرایی را آفت دیگری دانست که انقلاب را نشانه رفته و افزود: امروز آقا نیز فرمودند امیدی به سیاسیون ندارند. در انتخابات نیز گروهی می‌گویند به فلانی رای ندهید که دیگری رای نیاورد؛ در حالیکه باید به شاخصه‌ها رای دهیم.

وی صداقت با جوانان را منجر به حل این معضلات دانست و افزود: در حوزه‌ی اجرا باید به مدیریت بدون شوآف بازگردیم.

پرکره در این‌باره گفت: یک فرد اگر قصد کمک در منطقه‌ی جهادی دارد، باید با لباس جهادی رفته و با بیل وارد منطقه شود؛ نه اینکه با هلی‌کوپتر برود و تعدادی عکس بگیرد و بازگردد. جوانان این را می‌فهمند و این آفتی برای انقلاب و مدیریت جهادی است.

منبع: رادیو گفت و گو
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi