شناسه خبر : 76514
چهارشنبه 01 مرداد 1399 , 13:25
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پرسش‌های ایثارگران و پاسخ‌های معاون تعاون و پشتیبانی بنیاد شهید

دولت مکلف است خودروی مناسب برای جانبازان ۵۰ درصد به بالا و همچنین جانبازان ۲۵ تا ۴۹ درصد که از نظر وضعیت جسمانی مشکل دارند تامین کند.

فاش نیوز - معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران، با حضور اعضای شورای مرکزی و دبیران استان‌های جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در سراسر کشور، به سووالات متعدد و متنوع آنان پاسخ گفت.

به گزارش فاش نیوز، محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گوی ویدئو کنفرانسی با اعضای شورای مرکزی و دبیران استان‌های جمعیت جانبازان اظهار داشت: سیاست های کلی که بنیاد در حوزه معاونت تعاون دارد دنبال این هستیم که انشالله قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران که خود شما زحمت آن را کشیدید و تصویب شد و سال 91 ابلاغ شد ان‌شالله بتوانیم مفاد آن را عملیاتی کنیم.

پاکدل با بیان این مطلب که در حال حاضر بخش عمده‌ی مواد قانون جامع از جمله ماده‌ی 38 عملیاتی شده است اظهار داشت: بر اساس صحبت‌هایی که آقای اوحدی داشتند و در هیئت دولت هم تصویب شد، مقرر شد معوقهِ‌ی ماده 38 پرداخت شود و گام‌های خوبی هم در این زمینه برداشته‌شده‌است. براساس تفاهم نامه‌ای که با وزارت راه و شهرسازی داشتیم، مقرر شد تا پایان دولت، حدود 20 هزار زمین و مسکن در اختیار بنیاد قرار داده‌ شود تا بتوانیم به جامعه‌ی مشمول( جانبازان 25 درصد به بالا و خانواده‌ی معظم شهدا) واگذار کنیم.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید خاطرنشان کرد: قدم‌های خوبی هم در زمینه‌ی حق پرستاری (ماده 26) برداشته‌شده‌است. تابه‌امروز ما حدود 51 هزار نفر از والدین شهدا را تحت پوشش حق پرستاری قرار بدهیم.

وی در خصوص پرداخت کمک معیشت به جانبازان نیازمند یادآور شد: برای جانبازانی که فاقد رای ازکارافتادگی هستند بحمدالله در یکی دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام و به 47 هزار نفر رسیده‌است، در حالی که مجموع جانبازانی که از کمک معیشت در دوسال گذشته استفاده می‌کردند این عدد 29 هزار نفر بود.

در ادامه فهرستی از مطالبات، مشکلات و مسائل ایثارگران از سوی حاضران مطرح شد و معاون اجتماعی بنیاد شهید ضمن ارائه‌ی توضیحاتی، آخرین اقدامات به‌عمل آمده را توضیح داد؛ که عناوین این مطالب عبارتند از:

 1. مشکلات بیمه‌ی دی که اکثر جانبازان از آن شکایت دارند.
 2. تبدیل عضویت نیروهای شرکتی به قراردادی فرزندان ایثارگران.
 3. دارو و درمان از مشکلات اصلی جانبازان به خصوص جانبازان شیمیایی است.
 4. تامین دارو و خصوصا اسپری‌های کمیاب که در بازار آزاد به چند برابر قیمت وجود دارد.
 5. برخی از درمانگاه‌ها و پزشکان طراز اول، دفترچه‌ی بنیاد را قبول ندارند و یا با آن قرارداد ندارند.
 6. معیشت جانبازان بسیار سخت است وجانبازی که 4و نیم میلیون تومان حقوق می‌گیرد مبلغ دو نیم میلیون آن صرف دوا و درمان می‌شود و متاسفانه تا 6-7 ماه بنیاد هزینه آن را پرداخت نمی کند.
 7. مسأله اشتغال فرزندان جانبازان.
 8. مشکل اشتغال و بهره‌برداری از ظرفیت 25 درصد.
 9. پیشنهاد اعطای حکم مشاور یا دستیار ویژه به دبیرکل جمعیت بنابر ضرورت ایجاد ارتباط موثر بین جمعیت جانبازان با سازمان مربوطه که نیازمند ایجاد ساختار مناسب آن است.

 

بهداشت و درمان و بیمه تکمیلی

در ادامه و در پاسخ به موار بالا، معاون بنیاد شهید با بیان برخی از محدودیت‌های مالی در زمینه‌ی تامین دارو و بیمه‌ی تکمیلی ایثارگران خاطر نشان کرد: بنده به دلیل اینکه در شورای معاونین بنیاد حضور دارم، در مورد سوالات بخش درمان قسمتی را پاسخ می دهم و قطعا مطالب شما را به آقای عباسپور منتقل خواهم کرد.

وی گفت: همانطور که استحضار دارید در سال‌های قبل نتوانستیم تامین اعتبار لازم را برای بیمه ایران انجام بدهیم؛ چرا که بیش از هزار میلیارد تومان از بنیاد طلبکار بود و به‌ناچار در مناقصه‌های ما شرکت نکرد.

 بنابر این یکی از دلایلی که ما نتوانستیم از خدمات بیمه ایران استفاده کنیم عدم حضور آن در مناقصه‌ها بود و ما راهی جز این نداشتیم که از خدمات بیمه‌ی دی استفاده کنیم.

همچنینن مشکلات اعتباری ادامه داشت تا اینکه مدتی قبل سازمان برنامه و بودجه دو هزار میلیارد تومان مطالبات بیمه‌ی دی را از طریق اسناد خزانه تهاتر کرد.

وی اضافه کرد: به‌نظر من در دو سه ماه گذشته وضعیت درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های طرف قرارداد نسبت به گذشته بهتر شده‌باشد. با این وجود دوستان همچنان پیگیر هستند بلکه بتوانند مراکز بیشتری را تحت پوشش قرار دهند که جانبازان از معیشت خود هزینه کنند و چند ماه منتظر باشند.

پاکدل در ادامه‌ی سخنان خود تصریح کرد: بنده در جریان این امر هستم که آقای عباسپور تاکید کرده‌بودند که هزینه‌هایی که جانبازان از جیب خود پرداخت می‌کنند را در یک فرجه‌ی زمانی حداکثر 15 یا 20 روزه پرداخت شود. در این راستا درصدد هستیم که با یک یا چند داروخانه که مورد وثوق و با ما طرف قرار داد هستند و برخی از آنها از ایثارگران داروخانه‌دار می‌باشند قرارداد منعقد کنیم تا مشکل پرداخت نقدینگی اولیه‌ی ایثارگران جبران شود. من هم حتما این موضوع را به آقای اوحدی و آقای عباسپور منتقل خواهم‌کرد.

 

استخدام فرزندان ایثارگران

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید ادامه داد: در خصوص بهره گیری از ظرفیت 25 درصد اشتغال، ما بحمدالله توانسته‌ایم با استخدام‌هایی که در این مدت انجام شده‌است این سهمیه را جذب کنیم و اجازه نداده‌ایم که به هدر برود. بلکه در برخی از استخدام‌ها در آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، علوم پزشکی و فناوری که بایستی حدنصاب رعایت شود، برخی از ایثارگران ما آن حدنصاب را که در قانون آمده‌است کسب نکرده‌اند که ما در مرحله‌ی تکمیل ظرفیت آنها را قرار داده‌ایم.

وی افزود: ما مشکلاتی که با سایر دستگاه‌هایی که مجوز استخدامی آنها از سازمان امور استخدامی نیست را احصا کرده‌ایم و باآنها مکاتبات زیادی شده‌است. درآخرین مکاتباتی که آقای جهانگیری داشتند تاکید کردند که حتی دستگاه‌هایی مانند وزارت خارجه و نفت و صدا و سیما که تاکنون مجوز استخدامی را از سازمان امور اداری و استخدامی نمی‌گرفتند، مجوز استخدامی بگیرند.

همچنین اخیرا بخشنامه‌ای با امضای آقای دکتر نوبخت و انصاری به همه‌ی دستگاه‌ها ابلاغ شده‌است و در بند 4 آن تاکید شده‌است که همه‌ی دستگاه‌هایی که استخدام دارند باید سهمیه ایثارگران را با بنیاد شهید هماهنگ کنند و آن را دریافت کنند.

پاکدل با اشاره به مسأله‌ی بیکاری در جامعه‌ی ایثارگری متذکر شد: به‌نظر من با این بخشنامه بخش عمده‌ای از آن مشکلات برطرف خواهد شد؛ اگر چه تعداد ایثارگران جویای کار ما بسیار افزایش پیدا کرده‌است و در حال حاضر حدود 220 هزار نفر متقاضی اشتغال در بین ایثارگران وجود دارند که 93 هزار نفر از آنها بیکار مطلق هستند و بقیه از دانشجویانی هستند که در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. اگر چنانچه این موارد حل شود، بخش عمده‌ای از مجوزهای استخدامی‌مان را می‌توانیم به این عزیزان بدهیم.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران یادآور شد: قرار است بزودی آزمونی برگزار و 12 هزار نفر در سراسر کشور استخدام شوند که ما هم دارای سهمیه‌ی 25 درصدی در آن هستیم. یک خبر جدید هم خدمت شما بدهم و آن اینکه آقای انصاری موافقت کردند در این آزمون و ان‌شاءالله تا پایان سال، بند ج ماده 78 که به فرزندان جانبازان 70درصد و فرزندان شهدا اشاره دارد باید تا پایان برنامه استخدام شوند، بخش عمده‌ای از آن تا پایان امسال عملیاتی شود. این موضوع جای امیدواری دارد و از همه‌ی شما می خواهم که به ما کمک کنید تا با توجه به محدود بودن ظرفیت استخدامی کشور و مشوق‌های محدودی که برای خود اشتغالی وجود دارد، قوانین اصلاح و به سمت و سوی حمایت و مساعدت‌ها برای خود اشتغالی سوق داده‌شود تا باتوجه به جمعیت زیاد جویای کار، بتواند با استفاده از تسهیلات و امکانات شاغل شوند.

پاکدل:45 هزار نفر برای ماده 38 ثبت نام کردند

بنا بر مصوبه‌ی مجمع تشخیص مصلحت نظام که مقرر می‌دارد قوانینی که از سال 86 تا 91 به نفع ایثارگران به تصویب رسیده‌است به قوت خود باقی است.

در ادامه سوالات دیگری به این شرح از معاون تعاون و پشتیبانی بنیاد پرسیده شد:

 1. اجرایی شدن قوانین ایثارگری، از جمله اشتغال حداقل 25 درصد که باید به‌صورت قانون برنامه‌ی توسعه‌ی پنجم و استانی باشد؛ که آقایان بالادستی نتوانند از افراد خودشان در استان‌های دیگر مشغول به‌کار کنند. قانون اعلام کرده است بدون شرط سنی، جنسیتی، نوع مدرک، معدل و بدون آزمون می‌باشد؛ که متاسفانه دولت با هماهنگی بنیاد، در شرایط آزمون ویژه قرار داده است.
 2. با توجه به شرایط صد در صد پرداخت هزینه‌ی درمان و وجود مافیا در بیمه‌ی دی، به موقع و صد در صد پرداخت نمی‌شود.
 3. بحث آموزش فرزندان جانبازان را از قوانین مامور به تحصیلی معاف نموده که باعث دلسردی و دلشکستگی در محیط اداری شده است. بنابر این با توجه به تورم موجود، پرداخت‌ها از بابت حقوق و وام، جوابگوی معیشت جانبازان نیست.
 4. درمان و دارو و بیمه را باید معاون محترم بهداشت و درمان، آقای عباسپور پاسخگو باشد.
 5. چرا ماده 38 کامل اجرا نمی‌شود؟ در حالی که طبق قانون جامع باید دو گروه یا درجه بالاتر باشد.
 6. چرا سنوات چند سال یک‌بار اعمال نمی‌شود؟
 7. آیا امکان واگذاری وسیله‌ی نقلیه برای جانبازان نیازمند وجود دارد؟

سپس معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سوالات مطرح شده‌ی بالا خاطرنشان کرد: یکی از قوانینی که بحمدالله در دیوان عدالت اداری و رأی هیئت عمومی حل شد، موضوع ماده‌ی 51 بود که در قانون مدیریت کشوری و قانون جامع آمده است.

وی ادامه داد: تقریبا ماده‌ی 21 هم دارای اشکالاتی بود و ما هم متوجه این موضوع شدیم. همانطور که استحضار دارید تاکنون دوبار استفساریه‌ی تبدیل وضعیت فرزندان شاغل شرکتی در مجلس ارائه شد و به شورای نگهبان ارسال شد؛ اما برگشت خورد.

پاکدل در ادامه‌ی سخنان خود یادآور شد: همکاران من در اداره‌ی اشتغال و کارآفرینی، متن اصلاحیه‌ی ماده‌ی 21 تهیه کرده‌اند که در این زمینه رایزنی‌هایی با نمایندگان فعلی شده است و منتظریم که فراکسیون ایثارگران شکل بگیرد؛ که خوشبختانه نزدیک به 160 نفر از نمایندگان مجلس از ایثارگران هستند. اگر ما بتوانیم ماده‌ی 21 را در اصلاحیه‌ای که مدنظر ماست همه‌ی مواردی را که دوستان اشاره می کنند، مانند شرط سنی، تحصیلی، در اصلاحیه لحاظ شده است.

مشکل ما این بود که در ماده‌ی 21 دیوان عدالت اداری ورود پیدا کرد و مشکل برای ما ایجاد کرد.

وی در خصوص ماده‌ی 38 متذکر شد: تقریبا در این ماه(تیر) بجز بازنشستگان، همه‌ی افرادی که تاکنون (45هزارنفر) ثبت نام کرده بودند، 43هزار و 500نفر تا به امروز مشمول این ماده شده‌اند و ما هم آن را اجرا کردیم.

وی گفت: انتقادی که دوستان در این زمینه دارند و اختلاف بین ستادکل و نظر جانبازان عزیز مشمول ماده‌ی 38 این است که در تعیین رتبه‌ی اولیه و محاسبه‌ی دو گروه بالاتر و یک مقطع تحصیلی بالاتر، آنچه که مدنظرشان است، با شاغلین همطراز نشده است. در صورتی که ستادکل اشاره کرده‌است که این موارد را لحاظ کرده‌ایم، امروز هم جلسه‌ای بین مهندس اوحدی و سردار سعیدی بود که بنده هم در آن حضور داشتم.

وی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که مطرح شد همین موضوع بود و قرار شد که چهار یا پنج نفر از نمایندگان جانبازان و ستاد کل و بنیاد شهید در یک نشست، تعدادی از احکام را بین دوستانی که در این جلسه حضور خواهند داشت توزیع کنند و نحوه‌ای محاسبه کنند که به چه صورت بوده و شک و دودلی که الان وجود دارد برطرف شود.

پاکدل اضافه کرد: بنده این صحبت هایی که با شما داشتم را قطعا به اطلاع آقای اوحدی خواهم رساند و موضوع انتخاب یک دستیار ویژه از بین اعضای جمعیت را به ایشان منتقل خواهم کرد.

پاکدل: احکام ماده 16 لازم الاجرا است

در ادامه سوالات زیر از آقای پاکدل پرسیده شد:

چرا سپاه تبدیل وضعیت جانبازان از قراردادی به پیمانی و یا رسمس را اجرا نمی کند؟ با اینکه رای کمیسیون ماده 16 را هم دارد اما متاسفانه ایثارگران سپاه موضوع را پیگیری نمی کند.

 1. بعضی از آزادگان و جانبازان متقاضی بازگشت به‌کار بعد از بازنشستگی هستند اما طبق رأی دیوان عدالت اداری باید حکم‌های با نام محدود ایجاد شده در پست‌های با نام ایجاد شده محفوظ باشد؛ در صورتی که دستگاه‌های دولتی موافقت نمی‌کنند.

 2. موضوع بازنشستگی جانبازان بسیجی در حالت اشتغال چه شد؟

 3. چرا جانبازانی که در سال 97 بازنشسته شده‌اند هنوز بخشی از ذخیره‌ی آنها پرداخت نشده‌است؟

 4. چرا جانباز یا فرزندان شهیدی که سال‌هاست در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(زیرمجموعه سپاه) فعالیت می‌کنند هنوز تبدیل وضعیت نشده اند و کمیسیون ماده 15 را اجرا نمی کند؟ می گویند فقط برای رسمی‌ها اجرا می‌شود.

 

احکام ماده 16

در ادامه معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سوالات تاکید کرد: دو مجموعه مربوط  به تبدیل وضعیت در سپاه می شود که یکی از آنها قرارگاه خاتم و خود سپاه است. همان‌طور که می‌دانید در کمیسیون ماده 16 دو نماینده از بنیاد شهید، یک نماینده از وزارت دفاع، یک نماینده از وزارت کار و یک نماینده از سازمان امور استخدامی حضور دارند.

پاکدل در ادامه اظهار داشت: احکامی که در ماده‌ی 16 صادر می شود قابلیت اجرا دارد و قطعی است. اخیرا هم هماهنگی‌هایی شده است که در هر استان یک شعبه برای اجرای این احکام در نظر گرفته شود. دوستانی هم که احکام ماده 16 برای آنها اجرا نشده است حتما با مدیران کل ما در استان‌ها تماس داشته باشند و مراجعه کنند. من هم به معاونین استان‌ها تاکید می کنم که افراد را به شعب هدایت کنند که بحث اجرای احکام حتما اجرایی شود.

اعاده بکار جانبازان و آزادگان

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در ادامه در خصوص موضوع اعاده بکار متذکر شد: بحث اعاده به‌کار جانبازان و آزادگان در دو بند قانونی ماده 60 و بند چ  و بند ز ماده‌ی 87 آمده است. هر کسی هم تا الان شکایت کرده است ما در کمیسیون ماده‌ی 16 اگر شرایطش را داشته رای به ورود داده‌ایم و دستگاه را موظف کرده‌ایم برگردند.

وی ادامه داد: یک ایرادی که وجود داشت این‌ها می‌خواستند با پست با نام برگردند، اما سازمان اداری و استخدامی معتقد است که حقوق ومزایای همان پست قبلی را پرداخت می‌کنیم . ولی خب پست‌شان یک پستی است که الان مورد نیاز است و آنها می‌توانند کار بکنند در نظر می‌گیرند.

پاکدل در ادامه پاسخ به سوالات مطروحه تصریح کرد: این مورد در قانون برنامه ششم هم آمده‌است و بعید می‌دانم که مشکلی برای عزیزان ما ایجاد کند؛ چون حقوق را معادل همان قرار می‌دهند و در جایگاهی می‌گذارند که از آنها استفاده شود. اما اگر عزیزی حکمی دارد به ما  اعلام کند؛ ما آن را به دستگاه مربوطه می‌دهیم تا سریعا عملیاتی کند.

خودروی جانبازان

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در خصوص موضوع خودرو برای جانبازان یادآور شد: در ماده 45 اشاره شده است که دولت مکلف است خودروی مناسب برای جانبازان 50 درصد به بالا و همچنین جانبازان 25 تا 49 درصد که از نظر وضعیت جسمانی مشکل دارند تامین کند.

ما در این مورد آیین نامه‌ای در دولت تهیه کرده‌ایم اما هنوز تصویب نشده‌است. قبلا هم یک قانونی داشتیم و تفاهم‌نامه‌ای با ایران خودرو قبل از گرانی خودرو انجام شد؛ زمانی که پژو 405 مبلغ 30 میلیون تومان بود قرار شد که مبلغ 18 میلیون تومان به عنوان بلاعوض و 12 میلیون تومان به صورت وام اجرایی شود. اما متاسفانه بلافاصله در حین اینکه ما رفته بودیم که کارهای اجرایی آن را انجام بدهیم، با افزایش قیمت مواجه شدیم. اخیرا هم داریم یک تفاهم‌نامه‌ای را تصویب می‌کنیم و همین چند ساعت قبل که خدمت آقای اوحدی بودم ایشان اشاره کردند که حتما بحث خودروی جانبازان را در بحث تفاهم‌نامه با وزارت صمت آورده‌شود تا این مشکل حل وفصل شود.

وی تاکید کرد: با این وجود تا به امروز چند سال است که هنوز نتوانسته‌ایم خودرویی را واگذار کنیم و دنبال این هستیم که اجرایی شود؛ حتی با 1500نفر از جانبازان 70 درصد مجوز واردات خودرو داشتند؛ با توجه به اینکه مصوبه‌ی سران سه قوا بود که ثبت سفارش بسته شود، باز هم نتوانستیم ثبت کنیم.

اخیرا هم این پیشنهاد را داده‌ایم که از خودروهای دپو شده در گمرک استفاده کنیم که پیشنهاد تعداد زیادی از این جانبازان بوده است. 

 

شاکری: نقش بنیاد در دفاع از فرهنگ ایثارگری چیست

در ادامه مجتبی شاکری، دبیر کل جمعیت جانبازان به‌صورت فهرست‌وار برخی از مسئل جامعه ایثارگری را بیان و خواستار اجرایی شدن آنها از سوی رییس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران شد و اظهار داشت:

به‌نظر می‌رسد برخی نکات لازم و ضروری وجود دارد که بایستی آنها را با آقای اوحدی در میان بگذارید.

 1. الان جمعی از تشکل‌های همسران جانبازان وجود دارد که از خانواده‌های جانبازان معسر دیدن می‌کنند و تشکل جدا از بنیاد هستند و دستگیری می کنند. حتما صحبت‌های آنها را از جانبازان معسر که وضعیت‌های سختی دارند و حتی وضعیت آنها در شان مردم عادی نیست، چه برسد به اینکه جانباز باشند، گوش دهند.
 2. بعضا مشاهده می شود همسر جانباز برای کسب درآمد باید در خانه‌ی مردم کار کند و این موضوع می‌طلبد حتما برای آنها یک وقتی را در نظر بگیرید.
 3. همه وزارتخانه‌ها سند فعالیت دارند، اما متاسفانه تا آنجا که به‌یاد دارم این سند برای بنیاد نوشته نشده است و مجموعه حزیره‌ای عمل می‌کند. با توجه به اینکه این سند اتکا به اسناد بالادستی، فرمایشات حضرت امام، قانون اساسی و چشم‌انداز 26 ساله و مسائلی که مقام معظم رهبری فرمودند دارد. اگر این سند موجود است بگذارید که دوستان آن را ببینند. اگر هم تدوین نشده‌است سند مبنای ساختار و برنامه و بقیه مسائلی است که یک تشکیلات و سازمان برعهده دارد.
 4. نکته‌ی بعدی این است که ساختار بنیاد شهید و امور ایثارگران در شرایطی تنظیم شد که امکانات موجود، چابک‌سازی و فناوری‌های جدید موجود نبود. از آقای اوحدی و سایر دوستان تقاضا داریم که ساختار جدید را برای چابک‌سازی و سرعت دادن در بنیاد شهید طراحی کنند تا بین تقاضا و انجام فاصله کوتاه شود.
 5. ساختارهای موجود، ساختارهای قدیمی ناکارآمد و خسته کننده ای است که ایثارگران در آن جای نمی گیرند.
 6. مجموعه بنیاد 40 سال کار می کند و تجربه برای آسیب شناسی دارد، اما چرا نتوانسته است مشکلاتی که جانبازان در مورد بیمه، اشتغال، مسکن، خودرو و... چرا تاکنون بر زمین مانده است؟
 7. جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان که نتوانسته‌اند تاکنون درصد واقعی‌اش را بگیرد و توان این را ندارد که در این سیستم بگردد و حق خود را بگیرد؛ بنابر این دچار مشکلات اجتماعی شده است. پس اگر آسیب شناسی درستی انجام شود، دارای اهمیت خواهد بود و نباید موضوع را به آینده واگذار کنیم.
 8. چرا آیین‌نامه‌ی دسته‌بندی که در بنیاد وجود دارد محرمانه است؟ آن را روی سایت بگذارید.
 9. همه‌ی جانبازان توان این را ندارند که در سیستم به‌دنبال احقاق حق‌شان باشند. بنابراین برخی نمی توانند از خدمات موجود استفاده کنند.
 10.  چرا باید 30 سال طول بکشد که جانبازی که شیمیایی شده است نتواند حق خود را دریافت کند؟
 11. قرارگاه فرهنگی جانبازان، بنیاد شهید است؛ اما الان چقدر هجمه به فرهنگ شهدا، جانبازان، آزادگان در همین جشنواره 38 سینمایی شد. متاسفانه اهانت و توهین می‌شود و برخی از اینها در جلسه‌ای که حضرت آقا با قوه‌ی قضائیه داشتند تذکر دادند. دوستانی هستند که سال به سال جشنواره‌ی فیلم را رصد کرده‌اند ... متاسفانه بنیاد هیچ حضوری در احقاق حق فرهنگی جانبازان ندارد.
 12. آیا شما دیده‌اید که بنیاد یکبار از کارگردان، تهیه کننده شکایت کرده باشد؟ آیا از دست اندرکاران یک سریال بدی که در رسانه نمایش داده شده شکایت کرده‌اید؟
 13.  آیا علیه نویسنده کتابی که علیه جانبازان نوشته شده باشد شکایت کرده‌اید؟
 14. آیا در مورد نمایش تئاتری که علیه جامعه‌ی هدف بوده ورود کرده‌اید؟
 15. ما اعلام آمادگی می کنیم که تمامی دبیران استان‌های ما که جانباز هستند می توانند به عنوان مشاوران مدیران کل شما باشند و حقوقی هم نمی‌خواهند تا گزارشی در مورد ایثارگران در خارج از مجموعه‌ی بنیاد ارائه بدهند.
 16. حداقل هر ماه یک بار این جلسات با دبیران حمعیت برگزار و گزارشی از وضعیت جانبازان ارائه شود.
 17. اجازه بدهید در مورد مسائل مالی بنیاد شفافیت ایجاد شود و حانواده‌ی ایثارگران پرونده خودش در بنیاد را ببیند.
 18. متاسفانه برخی از کارها در بنیاد شهید انجام می‌شود که خانواده‌های ایثارگران از آن مطلع نیستند.
 19.  آیین‌نامه‌های داخلی بنیاد بطور شفاف اعلام و اطلاع‌رسانی شود.
 20. باید جامعه‌ی هدف از تعلق گرفتن امکانات جدید به خود مطلع شوند؛ چرا که عدم اطلاع از حقوق، یکی از مسائلی است که باعث ایجاد نارضایتی می شود.
 21. چرا کسانی که دارای درصدهای پایین هستند ارتقا پیدا نمی‌کنند؟ آیا در این 30 سال اگر با توجه به کهولت سن، سالی یک درصد به جانبازان اختصاص داده می‌شد نمی‌توانستند از امکانات موجود بنیاد استفاده کنند؟
 22. آیین‌نامه‌ای برای افزوده‌شدن سالی یک درصد به جانبازان درصد پایین طراحی و اجرا شود.
 23.  روابط عمومی بنیاد گزارش‌های محرمانه از نحوه‌ی زندگی جانبازان درصد پایین در حاشیه‌ی تهران تهیه و به مسئولان بنیاد ارائه کند.
 24. توجه به داشتن روحیه‌ی انقلابی و جهادی در انتصابات در بنیاد شهید بسیارمهم است.
 25. انتخاب مدیران جدید در بنیاد شهید باید از جامعه‌ی هدف باشد.
 26.  چرا سازمان برنامه و بودجه بدهی‌های بنیاد شهید را نمی‌دهد؟
 27. چرا از ظرفیت‌های موجود در جامعه‌ی ایثارگری(مجلس، دستگاه‌های دولتی و بیاد شهید) برای احقاق حق ایثارگران تاکنون استفاده نکرده‌اید؟
 28. ما در قالب شورای مرکزی جانبازان آمادگی برگزاری جلسات ثابت با مسئولان بنیاد را داریم.

ادامه دارد ...

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
از آقای اوحدی بپرسید. چرا برنامه ششم توسعه که قانون است را اجرا نمی کند و جانبازان تحت پوشش ساتا که هنوز هم بر خلاف وعده های نوبخت در پایان تیر ماه 1399 همان حقوق 865 هزار تومان را( یک سوم جانبازان معسر زیر 25 درصد تحت پوشش بنیاد شهید) را دریافت میکنند طبق قانون تحت پوشش بنیاد جانبازان قرار نمی دهد؟ 30 درصد تخفیف دانشگاه و رایگان بودن مترو بااینکه در قانون برنامه ششم توسعه تصویب شده است را چرا اجرا نمی کنند؟ لطفا آقای اوحدی همان قانون برنامه ششم توسعه را اجرا کند. بیشترش پیشکش.
ازکمک معیشت بنیادگفتیدولی ازکمک معیشت جانبازان ساتاسخنی نگفتید..الآن نزدیک دوسال هست که قراره پرونده این قشربه بنیادارجاع شود..شمامارافراموش کرده اید؟
آفتابه لگن۷۰دست!
اما شام وناهار...هیچی!!!
و...
بخدا اینجانب به عنوان مدیر سایت رسمی خبری جانباز بختیاری در شوشتر جانباز ۳۵ در صد ساکن شهرستان شوشتر (کورش حاجی پور ) خیلی روند روزگار سختی داریم مسولین به داد ایثارگران و جانبازان برسین خیلی ور حق انها اجحاف شد در دولت اقای روحانی خواهشن به مشکلات مون رسیدگی کنید خیلی تحت فشاریم ما را دریابید
سلام.پس جریان فرزندان بالای شیش ماه حضور در جبهه چی شد.که گفتید مجلس تصویب کرده و قرار شده از شرکتی به رسمی تغییر وضعیت بشوند....
آقای پاکدل اگر شماحقوق جانبازان رامعادل یک کارشناس معمولی بنیاد که هفت میلیون تومان یانصف حقوق ماهیانه ثابت خودتان بدون اضافات پرداخت کنید مشکلشان حل میشود الا برکت الله
سلام حق جانبازان و ایثارگران بیش از این حرفاس من ب عنوان یک فرزند کوچک این جامعه بخدا جانبازی رو دیدم که بسختی روی تخت نفس میکشید مدیون آن ها هستیم هرچه این انقلاب دارد به برکت این عزیزان است خواهشا مسولین رسیدگی کنند ممنون باتشکر3487
بیست و چند ساله دنبال اینم که ثابت کنم جانبازم حالا که درست شده از برج ۱۱ که کمیسیون دادم هنوز هیچ کاری برام انجام ندادن چرا هیچ اقدامی نمیکنن
جانباز ۶۰ درصد هستم.خودرویی دارم از سال ۸۱ تا الان.تقاضادارم خودرویی به جانبازان بالای ۵۰ درصد تامین کنید
باسلام بسیاری از مسایل مطرح شده است اما برای افراد داوطلبانه 6ماه جبهه که دربرنامه ششم طرح شده وقابل اجراست حرفی به میان نمی آیدواصلا کسی مارا تحویل نمی گیرد اگر ما را ایثارگر می دانید پرونده به بنیاد ایثارگران برود واین مساله از بروکراسی خارج شودومردم حقوق خود رابشناسند
با سلام چرا کمیسیون پزشکی برای فرزندان شهدا دارای بیماری اعصاب و روان نمگزارید.با تشکر
سلام علیکم. ببخشید میشه برای فرزندان شهدا که دارای بیماری اعصاب و روان هستند.کمیسیون انجام بشه. الآن مدت یک سال و دوماه است که پرونده تشکیل شده اما خبری نیست. رسیدگی کنید. ممنون
ماده ۴۰خدمات رسانی در آموزش وپرورش وسازمان بازنشستگی اجرا نمی شود
باسلام بخداتوانایی دادن پیش پرداخت وکرایه خانه مانده ام تصمیم گرفتم یک انباردرکنارگوشه شهرپیداکنم لوازم منزلم راانتقال بدم اونجا وخودم هم دریکی ازپارکهاچادربزنم
شعار دادن بسیار بسیارساده است
امامسعولینی که درحدحرف هم عمل نمیکنن
کمک معشت ساتایک سوم حقوق بنیاداست
فرق این دو چیست
از کمک معیشت بنیاد گفتید، خوب اسمی روش گذاشتین،فقط کمکی که بشه باهاش زنده مانی کرد نه زندگانی!!!! من به عنوان همسر جانباز متوفی با دو فرزند جوان نمیدونم با این حقوق یک وششصدی به کدوم دردم رسیدگی کنم ،نیاز و خواسته های بچه ها ،خورد وخوراک ،پوشاک،هزینه دانشگاه یا.....شما بگید خودتون با این پول چند روز از ماه دوام میارید کاشکی حقوق مستمری بگیرهای بنیاد رو هم مثل بقیه ارگانها دو و هشتصد در نظر میگرفتین تا کمی از مشکلات ما هم مرتفع میشد!!!
کمتر دروغ بنویسید
کاش ازشون در مورد عافیت طلبی کمیسیون زیر نظرشون کمیسیون احراز مرکز میپرسیدید چرا یک ساله به بهانه کرونا انجام نمیشه ازخدا نمیترسید که ما رو به بعانه واهی یکساله معطل کردید
باسلام فرزندان شاهدشاغل در ادارات دولتی از تمام مزایای ایثارگری استفاده میکنن ولی فرزندان شاهدفاقدشغل هیچ امتیازی ندارن ازهیچ امتیازی بهره مندنمیشوند.شامل معاف از مالیات و حق ایثارگری و...

آقا ماده 16کجا بوده من جانباز 30درصد تو سپاهم که ده سال پیش جانباز شدم امسال سپاه کدمو قطع کرد نامه ی قطع همکاریم نمیده که برم اعاده بکار کنم متاسفانه هیچکس سر جاش نیست
سلام. ضمن تشکر از پیگیری های سایت وزین فاش نیوز، لطفاً از جناب آقای پاکدل سوال بپرسید که اخیراً بسیاری از دستگاههای دولتی، جهت نقض رأی کمیسیون ماده 16 به قوه قضائیه شکایت می برند. مگر با قوه قضائیه هماهنگی نشده که آرای کمیسیون ماده 16 قطعی و لازم الاجرا است؟ متشکرم.
سلام ماده۳۸اجراشود.من بازنشسته سپاه. ۵۰درصد.بنیاد۴۰درصد هستیم. مجروحیت بسیجی اجرا میشود.کادرنه
باسلام وخسته نباشید
جانباز ۲۵ درصد حالت اشتغال که حقوق من با ماده ۳۸ پرداخت می شد امسال ماده ۳۸ من حذف گردیده گفتن حقوق بگیری بعد از استعلام با تامین اجتماعی شهر محل پرونده یک ماه بعد گفتن از بهبهان نیاز است
من جانباز شیمیایی با این شرایط کرونا فاصله حدود ۳۰۰ کیلومتری رفتم وبرگشتم وجواب استعلام را تحویل دادم ولی متاسفانه خبری نشد ۴ ماه از سال ۹۹ میگذرد حقوق بگیر جای نیستم قبل از برقراری ماده ۳۸ تمام استعلامات را در چند مرحله تحویل دادم باید به کجا مراجعه کنم
من ایثارگر وظیفه دوران جنگ هستم میخاهم بگویم بخدا میچ کاری نکردند هرچی میگویند دروغ ووعده پوچ است سرخودتونو برای هرفهای توخالی بدرد نیارید ماخدارو داریم
سلام عزیزان بزرگوارم چرا از جانبازان زیر۲۵درصد صحبت نمی کنید واقعا آزرده خاطر میشیم اگر به نظرتان اضافه بر سازمان هستیم چرا کل آمار زیر۲۵درصد جمع نمی کنید لااقل به عزیزان بالاتر بهتر رسیدگی بشه .
پس طرح تبدیل وضعیت (استفساریه) خانواده ایثارگران چی شد.‌ازبس دروغ میگید یادتون میره چی گفتید...خدا براتون نسازه
جانباز بیست درصد شیمایی هستم چه نظری بدم که عملی کنید باحقوق هشتصد هزار تومان کرایه خونه بدم خرج دانشگاه بچه ام کنم خرج خونه وزندگی کنم ما باید بمیریم جوانیم را خرج دفاع از گشور دادم والان دربدرم الان هم انتظار ندارم چون ما دیگه رفتنی هستیم شرمنده بچه هام هستم خداوند خودت فرجی کن
باسلام
لطفأ فکری برای پلاک خودرو مخصوص جانباز زیر 50% با مشکل حرکتی بکنید
سلام مگه سال هفتاد نو مجلس قانونی تصویب نکرد که هر 10سال یک خودرو ملی بصورت تمام قسط به جانبازان بالای هفتاد درصد بدهند چی شد کی خوردشان آقا زادها
سلام آقای اوحدی مگر زمان جنگ جانباز میدانست چند درصد جانباز مشه جانبازان زیر ۲۵٪هم بخدا انسانند جانبازی که از ناچاری وام مسکن رو میفروشه اگه آورده داشت که مشکلی نداشت تورو به دین ووجدانتون به داد ما هم برسید
سلام چرا کمک معیشت جانبازان که ثبت نام کردن وتمام مراحل را تکمیل کردن رو.بنیاد پراخت نمیکند.
سلام جانباز ۲۰٪ با ۷۰ ماه سابقه جبهه داوطلبانه هستم در سال ۹۲ بنده را بصورت اجباری بازنشسته کردن و از سال ۹۲ تا الان ۹۹ برای اعاده بکار در ماده ۱۶ و دیوان عدالت اداری شکایت کردم ولی متاسفانه جواب نگرفتم . این کار شکنی تاکی این ناعدالتی تاکی این ......
چرا به فکر همسر و فرزند شهید که حداقل دریافتی رو از بنیاد دارن نیستید ما باید پیش کی داد مونو ببریم
سلام لطفا حقوق رزمندگان معسر را دائمی کنید چون اونا خیلی دستشون خالیه واحتیاج دارن
باز خوبه حداقل راجب جانبازا حرفی زده میشه ومسائلی مطرح میشه شهدا که کلا از یادرفتن هم خودشون هم خانوادشون غیراز حقوق بخورو نمیری که میگیرن هیچ ارزشی براشون قائل نیستن مردمم که بادید بد بهشون نگاه میکنن وفکر میکنن همه مملکتو اونا خوردنو بردن
سلام از خدا می خواهم که مسولین و فرزندان آنها که با پول این مملکت در خارج سو استفاده میکنند بزمین گرم بخورندجانباز شیمیائ و اعصاب روان و نقص عضو از ناحیه شکم از آبادان ۲۵درصد
نقش برخی از این موسسات فرهنگی ورزشی و... وابسته به بنیاد چیه برخی از این اماکن تفریحی ورزشی متعلق به جامعه هدف را به بخش خصوصی اجاره دادن ولی هیچ خدمات مناسبی هم ندارن...
باسلام واحترام
اینجانب فرزند جانباز متوفی 25درصد هستم متاهل ومستاجر هستم به عنوان راننده استیجاری در یک اداره مشغول به کار می باشم فاقد بیمه هستم با 6سال سابقه کارتبدیل وضیتم نمی کنند با مشکلات بسیار زیادی به سر میبرم این حق ما نیست مسؤلین محترم خواهشمند است رسیدگی نمایید
سلام من جانباز ۳۳ درصد ارتشم واز سال ۸۷ جانباز شدم و۱۰ ماه معوقه دارم و هنوز ه هنوزه هیچ خبری نشده کی میخاین رسیدگی کنید
سلام
فقط یک کلمه سواره ازپیاده خبر ندارد
فقط پارتی بازیه
درصد زیر ۲۵ درصد فایده ای ندارد
این همه ماده قانون هیچ دردی دوا نمیکنه
باسلام وخسته نباشید،پ جانبازان زیر۲۵درصدچی؟؟؟؟؟ماهاچه سهمی داریم؟؟؟
سلام از کجا باید پیگیری کنیم برای معوقات از سال ۸۷ طلب کارم و کانون یا تامین اجتماعی نیروهای مسلح جواب گو نیست
سلام شمارابه آن خدای که می پرستید به داد دل ایثارگران زیر25درصد برسید
باعرض سلام وخسته نباشی،تکلیف جانبازان زیر۲۵درصدچی میشه ک ازبنیادحقوقی دریافت نمیکنن،ودخترم بخاطرهزینه دانشگاه ترک تحصیل کرد،میگن سهمیه نداریم
بنده جانباز ۲۵ درصد هستم که بجز یک وام ۳میلیونی در سال ۷۸ هیچ امتیازی به من داده نشده است من بازنشسته تامین اجتماعی هستم حداقل درصدی به حقوق ما اضافه نمایند
بنده جانباز ۲۵ درصد بازنشسته تامین اجتماعی هستم وتاکنون بجز یک وام ۳میلیونی مسکن از بنیاد هیچ حقوق ومزایایی دریافت نکرده ام لطف کاری کنید که یک با درصدی به حقوق ما هم اضافه شود
بنده جانباز ۲۵ درصد بازنشسته تامین اجتماعی هستم وتاکنون بجز یک وام ۳میلیونی مسکن از بنیاد هیچ حقوق ومزایایی دریافت نکرده ام لطف کاری کنید که یک با درصدی به حقوق ما هم اضافه شود
باسلام وخسته نباشین،چراجانبازان زیر۲۵درصدحقوق تعلق نمیگیرد،وهیچ امتیازی نداریم،بخاطرهزینه مالی دخترم دانشگاه رو ول کرد،چن سالی هست ک همسرم درخواست کمسیون داده،اماهنوزهیچ جوابی ندادن،،،فرق جانبازان زیر۲۵درصد بابالای ۲۵درصدچیه؟؟؟؟اینامگه جنگ نرفتن
با سلام پدر من رزمنده معسر بود وفوت شده ایا حقوفش به من که مطلعقه هستم تعلق میگیرد سپاه میرم میگه نه رزمنده وهمسر رزمنده نورو خدا فکری به جال ما بکنید ثواب داره
با سلام جواب بازنشستگی جانبازان حالت اشتغال ماده 38 را ندادن لطفاً جوابم را بدهید با چند سال بازنشسته می‌شوند با تشکر
با عرض سلام تمام حرف ها پوچه پوچ فقط از اسم شهدا و ایثارگر دارن سو استفاده میکنم و مردم الان فکر میکنن خانواده جانبازان در رفاه و.... و وقتی کم میاره دولت میندازه پای شهید و جانباز
بر اساس ماده واحده قانون نحوه بازنشستگی جانبازان پیش از موعد. آخرین حقوق دریافتی قبل از بازنشستگی باید به جانباز پرداخت شود . تامین اجتماعی براساس ماده دو آیین‌نامه اجرایی این قانون میانگین دوسال آخر را پرداخت می کند و اگر جانباز به دیوان شکایت کند دیوان براساس آیین‌نامه اجرایی آخرین حکم کارگزینی را ملاک قرار می دهد و حقوق جانباز نصف می شود ماده دو آیین‌نامه اجرایی بر خلاف ماده واحد قانون بازنشستگی پیش از موعد جانبازان است لازم است بنیاد شهید این موضوع را پیگیری کند واز طریق مجلس در قالب استفساریه اعلام نماید منظور از آخرین حقوق چه مبلغی است . در واقع آخرین حقوق دریافتی حقوقی است که حق بیمه از آ ن کسر و به تامین اجتماعی پرداخت شده باشد. لطفا پیگیری شود جانبازان زیادی متضرر شده اند. با تشکر
سلام علیکم چرا بابت ادامه تحصیل برادران وخواهران شاهد نسبت به حمایت مالی درخصوص پرداخت شهریه دانشگاه این قشر از جامعه فکری نمی کنید و اقدامی نمی شود
کمتر رو اعصاب ما راه برید . ای از خدا بیخبرها . شما ها لطفا زانو تونو از گردن ما بردارید تمام جوانیم رفت . همش حرف شعار خدا لعنت کنه . بابا روی چوپان دروغ گو رو سفید کردید
سلام و تشکر از سایت فاش نیوز اینجانب از جانبازان بازنشسته هستم خواهشمندم پیگیری کسر دو درصد (ماده 89 تامين اجتماعی ) حق درمان از حقوق بازنشستگان باشید طبق قانون نباید هیچ حق درمانی ازحقوق جانباز کسر شود
ازاده جانباز بیست و پنج درصد هستم در اموزش و پرورش مشقول کار هستم هر سال میگن برای وام مسکن ثبت نام کن چند سال هست میرم ثبت نام میکنم اما هیچ خبری نمیشه بعد از سی سال هنوز اجاره نشین هستم بنیاد برای چه کسانی کار میکنه
جانباز ۷۰درصد روزی ۵۰هزار تومان هزینه دارو میکنم تورا خدا خدا را خوش میاد هزینه خانواده ام را بدهم دارو روز قیامت باید جوابگو باشیدارزش اجتماعی جانبازان خیلی خیلی پایینی
سلام مسوول محترم بنیادچراسهام عدالت یک میلیون تومان جانباز م شده 480هزارتومان،،،
فقط شعار و طبل تو خالی ، سایر مردم فکر میکنن ما ایثارگران داریم خدایی میکنیم به ولله از طلا بودن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید .
تا تو مملکت یه اتفاقی میافته ، چند روز میگن شهدا ، جانبازان و آزادگان و ... بعدش خدا حافظ تا جریان بعدی
سلام والله رزمندگان جانبازان بسیجی معسربرای معیشت خیلی دروضع بدی هستندانصاف عدالت معرفت کجاست با۷۵۰هزارتومان فرزندفاقدشغل چطوری بااین تورم زندگی کنندقراربودبنزین افزایش شودحقوق رزمنده جانبازاافزایش شود
عرض ادب واحترام
به استحضار میرساند چرا سهام بانک دی برای بعضی ازهمسران وفرزندان شاهد قائل شدند اما برای ما خیر.چرا اطلاع رسانی بنیاد شهید ورامین در حد صفر میباشد واز هیچ چیز اطلاع پیدا نمیکنیم وحقمون تضییع میشه.خواهش میکنم به این امر رسیدگی فرمایید
من درسن ۱۶ سالگی در منطقه عملیاتی شلمچه حانباز شدم
چراهرچه امکانات است برای جانبازان۲۵%به بالا است ما جانبازان ۲۰%باید چکار کنیم من جانباز۲۰^هستم
با سلام خسته نباشید اینجانب جانباز۷۰درصدهستم.خواهشمندم نسبت به وضعیت خودرومناسب برای اینجانب به طریقی که شدمرحمت.بفرمایدکه سخت.مورداذرم محبت میکنید.
باسلام پاداش بازنشستگی ازسال 95 هنوزپرداخت نکردن کجا مراجعه کنم
سلام
من فرزند شهید هستم که همراه خواهر و مادرم به مدت یکسال هست که خونه نداریم و هر هفته منزل یکی از فامیل ها هستیم، نه بنیاد شهید کمکون میکنه نه هیچ ارگانه دیگه، فقط خدا جوابتون و بده
سلام جانباز هفتاد درصد قاسم شاکری هستم سال هشتاد پیکان گرفتم با چنگ ودندان تا چند سال پیش استفاده کردیم تا از دور خارج شد الان پراید مدل ۸۵ دارم خیلی خرج دارد عذاب می کشیم کولر هم که ندارد وووو لطفآ آخر عمری یک ماشین نو و قسطی بنیاد بدهد تا آخر عمرمان دعا گوی شما باشیم ممنونم
جانباز 20/هستم قبلا کارمند بانک بودم واخراج شدم وحتی برای گرفتن حقوق ازبنیاد اقدام کردم که کمیسیون پزشکی حکم داد که ازبنیادحقوق بگیرم ولی بنیاد گفته که چون قبلا کار میکردی دیگر چیزی به شما تعلق نمیگیرد وبااقای ع کارگزینی بنیاد درتهران صحبت کردم که چگونه امورات زندگی رابگذرانم گفت که همسرت را بفرست کارکند پولش بهتر است این است اخر وعاقبت ماجانبازها ومسئولین بنیاد هیچ اقدامی دررابطه با این موضوع انجام ندادند
چرا به ایثارگران با سابقه شش ماه بالاتر معسر مستمری پرداخت نمیشود سه ساله ثبت نام کردم خبری نشده.
باسلام حداقل نیروهای شرکتی ایثارگر بالای ۱۰سال را در تغییر وضعیت در اولویت قرار دهید
با سلام توتمام دنیا کسانی که ایثارگرهستنددرزمان جنگ جانشان را فدای وطن وانقلابشان کردن تمام خانواده شان آسایش مطلق وحقوق عالی چرا وطن ما با این همه دارایی بایدمستمری بگیرباشند مسعولین محترم واقعن ۷۰۰تومان با این گرونی پول است رفتم اداره آب برای کنتور آب تخفیفی بگیرم رئیس میگه شماخودت میگی ایثارگریعنی به شما چیزی تعلق نمی گیره فقط کمیته وبهزیستی یعنی ما به اندازه این دواورگان حق وطن نداریم خدا نگهدار ........فقط خدا
با سلام خدمت مسعولین محترم ایثارگران آیاواقعن با۷۰۰هزارت زندگی کنم یاخونه ۷۰متری دو سال است به خداقسم برق ندارم وهیچ تخفیفی به ما ایثارگران تعلق نمی گیردازکجا بیارم با۷۰سال سن حداقل مارابه کمیته امداد یابهزیستی معرفی کنیددارم با کنتور آب همسایه آب هم استفاده میکنم شبها مردم و سرمایه دارزندگی میکنند و ایثارگران در آسمان به ستارها مینگرند. ، اجرکم عندالا.....
با سلام خدمت کلیه مسعلین .انانی که خدمت به مردمو افتخار خودشون میدانن .حال که ارباب رجوع جانباز سر افراز جنگ باشد .کسی که خودش در جنگ بوده و میدانه این عزیزان ..یه فرد عادی نیست حا ل با هر درصدی درصد با درد بیشتر پاین کمتر...حال این عاشقانه به وطن .مردم.رهبری..در امدی نداشته باشن..حقوق مزایای نباشه ..مستجر باشن .حساب بانکی خالی باشه .مشکلات روح وروان کهلت سن هم اضافه کنید ..خودتون بگین چگونه زندگی کنه ....خواهشان به زندگیشان سر بزنین و بعد در موردش تصمیم بگیرید چه بسا خیلها هنوز همون مستمری ماهانه رو هم نداره..و فقط و فقط داره دست و پا میزنه تا زندگیشو حفظ کنه .با تشکر
سلام وقت بخیر درسال ۶۷جهبه رفتم از ناحیه پا مجروح شدم پرونده سازی بنیادشهید نامه داد ولی نامه برای کمیسیون پزشکی ندادن بعد فرزندشهید هستم هیچ گونه خدماتی استفاده نکردیم نمی دانم به چه صورت کار انجام میدهند برای کسی بالا ها کسی داشته باشه پدرمارفت مایادیگرفرزندان شهید می بینم نان خوردن ندارن ممنون میشم رسیدگی کنید خدا یی ماغریبیم درمان مشکلات بسیار است
تنبل ترین اداره ایران همین بنیاد شهیده کاش منحل کنن بدن نیروهای مسلح
مسولین محترم بنیاد و همچنین فراکسیون محترم ایثارگران لطفا در خصوص پرداخت پاداش جانبازان حقوق بگیر بنیاد پیگیری فرمایید.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi