شناسه خبر : 76605
سه شنبه 14 مرداد 1399 , 12:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

واگذاری خودرو به جانبازان پیگیری می‌شود

مجلس آمادگی خود را برای پیگیری اجرای واگذاری خودرو به ایثارگران بالای ۵۰درصد اعلام کرد...

فاش نیوز - مجلس آمادگی خود را برای پیگیری اجرای واگذاری خودرو به جانبازان بالای 50درصد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت‌الله فیروزی، نماینده‌ی ایثارگر فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانون واگذاری خودرو به جانبازان بالای 50 درصد یادآور شد: مشکلات جامعه‌ی ایثارگری مشکلات بسیار زیادی است و کسانی که از بیرون به این مسائل نگاه می‌کنند تصور می‌کنند با حقوق حداقلی یا امتیازی که به ایثارگران داده می‌شود، مشکلات آنان حل و فصل می‌گردد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین شب گذشته همسر یکی از جانبازان با من تماس گرفت و گفت شوهرم 28 سال است که در آسایشگاه بسر می‌برد و چون بدن او تاول می‌زند و در استان‌های جنوبی زندگی می‌کنیم نمی‌شود او را در آسایشگاه استان محل زندگی نگهداری کرد؛ بنابر این مجبور شده‌ام او را به استان اردبیل ببرم و به‌ناچار دو هزار کیلومتر را هر دو هفته یک بار برای دیدن او طی می‌کنم.

نماینده‌ی آزاده‌ی دوران دفاع مقدس متذکر شد: حال بگذریم از آسیب‌هایی که فرزندان ایثارگران در این وضعیت می‌بینند و خود حدیثی مفصل و قصه‌ی پر غصه‌ای است. به هر صورت ما قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را داریم که قانون نسبتا خوبی است؛ هر چند که نواقصی دارد ولی واقعا آن اتفاق‌هایی که باید بر اساس مصوبات آن می‌افتاد نیفتاده است.

جانباز 30 درصد و آزاده‌ی جنگ تحمیلی تاکید کرد: همین قانونی که بر اساس آن قرار بود هر 10 سال یک‌بار یک خودرو به ایثارگران و جانبازان بالای 50 درصد واگذار شود را ملاحظه کنید که چگونه به فراموشی سپرده شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان فارس در ادامه‌ی سخنان خود تصریح کرد: به‌نظر من می‌شود این موضوع را به‌عنوان یک مطالبه‌ی جامعه‌ی ایثارگری از مجلس شورای اسلامی پیگیری کرد و در این خصوص اگر از کمیسیون اجتماعی پیگیری شود می‌تواند اثرگذارتر باشد؛ در صورتی که نیاز به حمایت کمیسیون صنایع برای تامین خودرو ایثارگران باشد می‌توان از ظرفیت آن استفاده کرد تا با نظارت برخودروسازان، این کار را انجام دهیم.

وی که برادر شهید نیز می‌باشد، اضافه کرد: البته مجری اصلی این مصوبه‌ دولت است؛ اگرچه ما متأسفانه فقط این موضوع را نداریم؛ بلکه قوانین مسکوت مانده در جامعه‌ی ایثارگری بسیار زیاد است.

فیروزی در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون صنایع می‌تواند در این خصوص اقدامی کند اظهار داشت: چون قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران در کمیسیون اجتماعی به تصویب رسیده است، باید خود کمیسیون اجتماعی اقدام کند؛ مگر اینکه بخواهد از نظرات مشورتی کمیسیون صنایع نیز استفاده کند. کمیسیون صنایع نیز این آمادگی را دارد؛ چرا که تعامل ما با خودروسازان بسیار نزدیک است و می‌توانیم نظرات آنها را بگیریم تا بلکه قانون واگذاری خودرو در آینده به‌خوبی اجرا شود.

نماینده‌ی فسا در بهارستان در پایان متذکر شد: به‌نظر من مهم‌ترین نکته این است که بالاخره نیروهای ایثارگر که از دوران دفاع مقدس برای کشور ما به یادگار مانده‌اند عموما در سنین بالای 50 سال هستند و دولت واقعا باید فکری برای رفاه و معیشت آنها بکند. من نمی‌دانم واقعا چه وقت می‌خواهیم به آنها خدمات بدهیم و از آنها حمایت کنیم. بالاخره عمر انسان محدود است و خدمات باید زمانی باشد که این عزیزان بتوانند از آن استفاده کنند؛ چرا که وقتی خدمات قابل استفاده نباشد، ارزش واقعی خود را پیدا نمی‌کند.

پایان

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
خودوحق همه جانبازان عزیزاست.
واردات خودروهم حق شان است.
قانون بنویسیدبه نفع جانبازان،،،نه سرمایه داران و فئودال ها و...
سلام و عرض احترام
لطفا واگذاری خودرو به همه جانبازان عزیز (با هر درصد جانبازی) را پیگیری فرمایید.
ههههههاه.... خخخخخههههههه
خدا وکیلی در حد جوک سخنرانی میکنه . مرد حسابی تو برو حقوق بیست تومنیتو با دویست حق مسکنتو بگیر .برو دنبال رانت بازی خودت با ما چیکار داری اسم جانباز و خانواده شهید رو خراب میکنی . برو... ههههه
باسلام وقت نذارید این عزیزان ازدست برن ویه لذت کوتاهی استفاده نشودگه این مسئولین کشوری که اکثرا جنگ راندیدن وکیف دنیا از این کشور استفاده میکنن واقعا بنده دیگر خسته شودم وسلام
سلام و عرض ارادت به محضر جناب فیروزی نماینده مجلس شورای اسلامی متأسفانه مجالس‌ نهم و دهم اکثرأ بجای اینکه نماینده مردم بوده درخدمت اربابانشان در دولت پرزیدنت فریدون وگرنه قانون واگذاری خودرو به جانبازان قطع عضو باهر درصدی حق قانونی شان میباشد ولی قانون گذار جانبازان70 %مستثنی قرار داده وگفته هر 10 سال یک دستگاه خودرو ساخت داخل با شرایط مندرج در قانون واگذار گردد که متاسفانه دولتیان دشمنی خاصی با جانبازان داشته علتش رانمیدانیم ولی مجلسیان نیز چون خود را وام دار دولتیان دانسته پیگیر نبوده ودولت را ملزم و مکلف به اجرای قوانین ننموده هر چه ما جانبازان در این 7سال کشیده ایم نخست مقصر مجلس نشینان دوره های نهم ودهم وسپس هم دولت تدبیر وامید که تدبیر ش زمین‌گیر مان وامیدش هر روز نا امید تر از روز قبل جناب فیروزی نه تنها بحث واگذاری خودرو بلکه صدها قوانين دیگر که بخاطر بی لیاقتی به اصطلاح نمایندگان من باب نمونه درمانمان را که فاتحه اش را خوندن سنوات پاداش پایان خدمت وطلب ذخیره به فراموشی سپرده شد نمی‌دانیم این چه صیغه‌ای هست که برای همه هست حقوق های نجومی پاداش های میلیاردی پرداخت شده ولی تا به جانبازان می‌رسد کفگیرشان به ته دیگ خورده و بار مالیش را به رخمان کشیده خداوند لعنت کند مسببینشان را که بجای اینکه آلام ورنج ومشگلات ما را کاهش داده برعکس تازه برفرض مثال اگرفرد دلسوزی هم در دولت پیدا می‌شد که سنگی از جلوی پایمان برداشته بنیاد شهید و امور ایثارگران نه تنها کمکی نمی‌کرد بلکه خود سنگی بزرگتر بر سر راهمان گذاشته ولی از حق نگذریم از زمانی که جناب اوحدی سکان بنیاد شهید و امور ایثارگران را بدست گرفته درجهت رفع مشکلات قدم های مثبتی برداشته شده البته امیدواریم همین رویه باسرعت بیشتری وبه جد پیگیر ی شود ومقطعی و در حد فقط یک مسکن نباشد ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای جناب اوحدی باشد که هرچه زودتر به حق و حقوق قانونیمان برسیم امید به فضل و کرم ولطف وعنایت خداوند متعال وهمت جناب اوحدی وهمکارانشان لااقل این چند صباح رو بدور.... سپری کنیم آمین
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi