شناسه خبر : 76614
یکشنبه 05 مرداد 1399 , 09:56
اشتراک گذاری در :
عکس روز

"نوبخت" رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

مطالبات معوق ایثارگران تا پایان سال پرداخت می شود

دکتر نوبخت خبر از پرداخت مطالبات ایثارگران طی ماههای آتی داد و گفت: خوشبختانه در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز شده است.

فاش نیوز - روز شنبه، جلسه ای با حضور نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، اوحدی رییس بنیاد شهید، امیر آبادی رییس فراکسیون ایثارگران مجلس، جمعی از مدیران ارشد بنیاد شهید و نیز تعدادی از ایثارگران در ساختمان شهید رسول زاده تهران برگزار شد و ضمن بررسی مشکلات ایثارگران، دکتر نوبخت از پرداخت مطالبات ایثارگران تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش فاش نیوز، محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نشست برگزار شده را ارزشمند و کم‌نظیر توصیف کرد و گفت: تقدیر ایثارگران از بنده موجب شرمساری من در مقابل شهدا و حاضرین در جلسه شد، ای کاش در این مقطع کم تکرار در تاریخ وظیفه سربازی خودم را مقابل خانواده معظم شهدا و ایثارگران و بنیاد شهید و امور ایثارگران به شایستگی انجام دهم.
رییس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز شده تا در چند روز آینده بخشی از معوقات خانواده معظم شهدا پرداخت شود البته این بدهی در بخش‌های مختلف حدود ۷ هزار میلیارد تومان است و تا پایان امسال معوقات ایثارگران تسویه خواهد شد.
وی با اشاره به فداکاری و از خودگذشتگی ایثارگران در دوره‌های مختلف ادامه داد: شهدا و ایثارگران نجات‌دهنده کشور و مردم هستند و با خون خود از کشور پاسداری کردند. اگر اقدامی از سوی دولت صورت گرفته تنها ذره‌ای از حقوق حقه آنها است و باعث شرمساری بنده است که پرداخت برخی مطالبات ناچیز با تأخیر انجام شده و بنده با صداقت و صراحت خود را لایق و شایسته ستودن نمی‌دانم.
نوبخت افزود: ایثارگران برای سرافرازی نظام و کشور مرزهای جغرافیایی را در نوردیدند و در منطقه باعث سرافرازی اسلام شدند و همواره باید تأکید کنیم که شهدای ما رفتند تا نظام جمهوری اسلامی ایران و اسلام پایدار بماند. امروز نیز هر کدام از ما باید توجه کنیم که آیا در حال ادامه دادن راه شهدا هستیم یا خیر. من باور دارم که کشور در یک جنگ رو در رو با خبیث‌ترین قدرت جهان است و او از تمام ابزارها برای مقابله با جبهه ایران اسلامی استفاده می‌کند.
معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: شهدا در ۸ سال دفاع مقدس با کمترین امکانات جنگیدند ولی با اراده پیروز شدند، کشور اکنون نیز با کمبود منابع و بودجه مواجه است ولی با توجه به ظرفیت‌های کشور که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری بوده می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.
گفتنی است، در این نشست قرآن دست نویس یکی از شهدای والامقام، تقدیرنامه و تابلوی منقش به تصویر شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی ایثارگران به محمدباقر نوبخت اهدا شد.
سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست که در مجتمع فرهنگی جانباز شهید رسول زاده برگزار شد با اشاره به دستور رییس جمهور برای پرداخت معوقات جامعه ایثارگری تا پایان کار دولت دوازدهم گفت: پس از این دستور نشستی در این خصوص با رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد که ایشان با وجود همه مشکلات دولت تأکید داشتند که هر قدمی که برای جامعه ایثارگری برداشته شود قطره کوچکی از عظمت فداکاری آنها نخواهد بود.
 وی افزود: در این نشست عنوان کردم که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی ایثارگران سرمایه‌های عظیم انقلاب هستند و با پرداخت معوقات این عزیزان که برخی از سال ۹۱ و برخی از سال ۹۵ باقی مانده باید ذره‌ای از مسئولیت خود را نسبت به جامعه ایثارگری ادا کنیم.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه مصوبه دولت و پیگیری‌های رییس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت معوقات خانواده معظم شهدا و ایثارگران اقدامی انقلابی و ماندگار است گفت: همچنین پاداش بازنشستگی خانواده معظم شهدا و ایثارگران تا پایان سال جاری پرداخت می‌شود که با توجه به مشکلات اقتصادی کشور جای تقدیر دارد.
معاون رییس جمهور افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران در سه فصل مشکلاتی دارد که بخشی از آن پرداخت بدهی دانشگاه‌ها است که دستوراتی برای پرداخت آن در مرداد ماه صادره شده و از سوی دیگر اجرای ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با مشکلاتی همراه بود که عمده مسائل آن حل شده و جزئی از پاداش مرخصی خانواده معظم شهدا باقی مانده که امیدواریم هر چه زودتر پرداخت شود همچنین مشکلات پرداخت حق بیمه تکمیلی ایثارگران نیز وجود دارد که بنا به گفته آقای نوبخت از محل هدفمندی یارانه‌ها و با عنایت دولت تأمین خواهد شد.
احمد امیرآبادی فراهانی رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، اقدام دولت برای پرداخت معوقات ایثارگران را قابل تقدیر دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی نیز در خدمت ایثارگران است و در جلسه اخیر با آقای اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصمیمات خوبی در همراهی با دولت گرفته شده و به زودی جلساتی نیز در این راستا با ستاد کل نیروهای مسلح خواهیم داشت.
وی ادامه داد: در فراکسیون ایثارگران کمیته‌های تنقیح قوانین، کمیته بودجه۱۴۰۰، کمیته مسکن و کمیته برنامه هفتم توسعه برای حل مشکلات ایثارگران فعال شده است. از مجموع قوانین مرتبط با ایثارگران بین ۲۵ الی ۳۰ درصد اجرا می‌شود و برخی قابلیت اجرا ندارند که تا پایان دولت دوازدهم باید تنقیح صورت گیرد.
وی تأکید کرد: در مجلس یازدهم قطعاً قوانینی را برای ایثارگران تصویب می‌کنیم که قابلیت اجرا داشته باشد و زمان و بودجه آن نیز به صورت دقیق پیش‌بینی خواهد شد. امیدواریم مشکلات بیمه درمانی تکمیلی ایثارگران و معوقات آن‌ها نیز مرتفع شود و از سوی دیگر بنیاد بتواند علاوه بر کمک‌های دولت از سازمان‌های اقتصادی زیرمجموعه خود نیز برای پرداخت مطالبات ایثارگران به خصوص در مورد دانشگاه‌ها کمک بگیرد.
 
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در ادامه این نشست ضمن تقدیر از رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات جامعه ایثارگری گفت: خوشبختانه تلاش‌های آقای اوحدی و گزارشات ارائه شده در جلسات هیئت دولت سبب شد که دولت در این تنگنای بودجه قدم‌هایی را برای حل مشکلات ایثارگران بردارد و رییس جمهوری پس از تلاش‌های رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه تأمین مسکن ایثارگران برای تسویه معوقات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تا پایان دولت دستوراتی صادر کردند که جای قدردانی دارد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
باسلام و عرض احترام خدمت مسئول محترم فاش نیوز، در رابطه با پرداخت بازنشستگی جانبازان حقوق بگیر بنیاد، از طریق بنیادشهید محل پرونده پیگیری کردم و پاسخ دادند که این خبر صحت ندارد و فقط پاداش شهدا پرداخت می شود
لطفا پیگیری بفرمایید.سپاس
لطفا به داد خانواده های جانبازان برسید.
لطفا پرداخت پاداش جانبازان حقوق بگیر بنیاد را پیگیری بفرمایید.
لطفا به گوش مسئولین بنیاد و فراکسیون ایثارگران برسانید.
ان شاالله جهت پرداخت پاداش جانبازان حقوق بگیر بنیاد پیگیری صورت گیرد
سلام،لطفا در رابطه با پرداخت پاداش جانبازان حقوق بگیر بنیاد پیگیری فرمایید.
آیاشامل ذخیره مرخصی ازسال 94که طلب داریم به مامیدن؟ یااینکه این طلب اصلا به حساب نمیاد ونمیخان بدن؟
سلام .آیامعوقات شامل رزمندگان معسرمی شود یانه تورابه قرآن پاسخ دهید.متشکرم
به داد رزمندگان معسرین برسید پس معسرین چی شاملش میشود
معمولا دولتها در آخر کارشون واسه خراب کردن دولت بعدی از این وعده ها میدن تکراریه
پاداش بازنشستگی جانبازان حقوق بگیر فکر کنم از ۱۴۰۴ به بعد باشه چون از زمان قانون ۱۳۷۴ هست از ۷۴ تا ۱۴۰۴ ، سی سال باید پر شود .
من از ساتا کمک معیشتی میگیرم من نمیتونم زندگی کنم سه تا فرزند دارم مستجر هستم
برای جانبازان ارتش معوقه پرداخت میشه باتشکر
بخوریدبیاشامیدولی اسراف نکنیدخواهشمنداست حق رابه حقداربرسانید
سلام خوبی خسته نباشی از این که پیگیر مشکلات جا نبا زان هستید من جانباز ۵ درصد از شهرستان دزفول هستم وام اشتغال گرفته ام و بدهکار ورشکسته کشاورزی میباشم میتوانم از حقوق مهیشتی بگیرم با تشکر از زحمات بی دریغ شما راهنمای فرماید

درود خدا برکسانی که درراه ایثارگران قدم خیر برمیدارن ماشمارو فراموش نخواهیم کرد سپاسگزاریم انشالا درفرصتی دیگر بازنشستگی ایثارگران هم به سرانجام برسد امین
سلام ایاذخیره مرخصی شهدایی که سال۹۴ بازنشسته سدنددرمشهدرامیدهندهمسرشهیدم
جانباز ۳۵ هستم سه تا پسر بیکاردارم و یک دختر بزرگ الان مستاجر م یک نگهداریم قدیمی اتان خواب نداده‌ام مسکن درخواست کردم گفتند سند دار باشه خلاصه خانه ما قولنامه‌ای حقوقم ۳/۷۰۰ هزار تومنه شما بفرماین چطوری درست کنمنصف حقوق بسته شمارو بخدا قسم میدم کمکم کنید اجرشان با امام حسین خدا نگهدارتان
سلام آیا پاداش بازنشستگی را بروز پرداخت میکنید یعنی اگر درسال 94پاداش 50میلیون بوده باتورم امسال پرداخت میکنید یا همون 50میلیون را
خدمات رسانی به ایثارگران باید یکسان باشد نیست. لطفا دستور فرمید چه کسی که به دفتر بنیاد شهید مراجع میکند وچه کسی که حضور ندارد هر دو2 خدمات یک سان باشد. من جانباز 27%هستم متولد 1347 هستم سال 1361 جانباز شد مجرد بودام حال 53 ساله هستم هنوز در منزل پدری هستم پس کی باید در منزل مستقل باشم جز درمان ومستمری هیچ خدماتی از سوی بناد برام انجام نشد
سلام،لطفا در رابطه با پرداخت پاداش جانبازان حقوق بگیر بنیاد پیگیری فرمایید.
سلام لطفا پی گیری عدم کسر دودرصد بیمه تامین اجتماعی وعودت مبالغ کسر شده از جانبازان بازنشسته عنایت بفرمایید دیگه خسته شدیم رای دیوان هم چاره تامین اجتماعی راهم نکرد قانون برای همه جانبازان یکی باشد خیلی زشته
سلام.چرامطالب مادرموردماده 38ومعوقات آنرادرسایت فاش نیوزانتشارندادید؟!ماجانبازان حالت اشتغال بنیادکه هم از ماده 38هم ازمعوقات وامتیازاتش محروم هستیم مگرآدم نیستیم؟؟؟!
باسلام آقای حاج اوحدی لطفا تعدیل مدرک جانبازان ۲۵ درصد شرکت نفت ورسمی کردن یکی از فززندان شرکت نفت را پیگیری نماید تا حق ما از شرکت نفت ضایع نشه متشکرم
الا بذکر الله تطمئن القلوب خدای شر شیاطین از ملت ایران دور کن همه چیز درست میشود
سلام وعرض ادب، فاش نیوزی های عزیزقرارشددیگر مطلبی نذارم ولی وقتی میبینم جناب نوبخت خودش را خیلی مظلوم جلوه داده آتیش گرفته الانم فقط پیگیری های جناب اوحدی وبه دستوره فرمانده کل قوا حضرت آقامون میباشد وگرنه چرا در طول 7سال گذشته واما شما ازسال 91تاپایان سال 98ولی درسته سال 91رو بهمین ترتیب تا سال 98روبه سال خودش محاسبه نموده اید حال آنکه واریزیتان در سال 99 صورت گرفته بایستی تمامی معوقات وپاداش پایان خدمت وطلب ذخیره به نرخ روز با دلار25000تومانی محاسبه وپرداخت گردد بنظرمیاد... در راه...
سلام پرداخت مطالبات چرا با نظم صورت نمیگیره مطالبات ۹۷ و۹۸ ایثارگران را پرداخت میکنید ولی مصالبات ۹۵ جانبازان را پرداخت نمیکنید
سلام اگرقرار حق هرایثارخانوده شهدارابدهند پس بقیه ایثارگران چی همه درراه خدا برامیهن ایثارکردن لطفا همه رابه به درصد خودشان کمک کنید
من.جانباز25درصد.ازبسیج اعزام شدم منطقه.جنگی و6 ماه هم جبهه بودم.وازسال78هم حالت اشتغال شدم.ولی متاسفانه برایم پاداش واریزنکردن.وهیچ جایی شاغل.نبوده.ونیستم.لطفاپاسخ دهید.ممنون.
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi