شناسه خبر : 76631
یکشنبه 05 مرداد 1399 , 18:12
اشتراک گذاری در :
عکس روز

بخش دوم و پایانی نشست ویدئو کنفرانسی اعضای جمعیت جانبازان بامعاون بنیادشهید

خبرهای خوب برای همه‌ی ایثارگران

ثبت‌نام ایثارگران جامانده از دریافت سهام عدالت و پرداخت همه‌ی معوقات ایثارگران...

فاش نیوز - در ادامه‌ی گزارش نشست ویدئو کنفرانسی اعضای شورای مرکزی و دبیران استان‌های سراسر کشور جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید که بخش اول آن از نظرتان گذشت، بخش دوم و پایانی این گزارش که شامل موارد متنوعی می‌شود از نظرتان می‌گذرد.

 به گزارش فاش نیوز، محمود پاکدل، معاون تعاون و پشتیبانی بنیاد، در ادامه‌ی پاسخ به بیان مشکلات و دغدغه‌های ایثارگران عضو جمعیت جانبازان گفت: ما هم همان دغدغه هایی را داریم که در رابطه با جانبازان درصد پایین داشتید و آن را هم قبول داریم و حتما" با کمک شما باید به آنها رسیدگی کنیم. من می‌دانم در جلسه‌ی تشکل‌های مختلف با آقای اوحدی، تاکید او بر این بود که با کمک شما مشکلات را می‌توانیم حل و فصل کنیم.

پاکدل تاکید کرد: جامعه ایثارگری ما جامعه توانمندی است و جامعه‌ای است که می تواند کارهای ناشدنی را شدنی کند و این اعتقاد و باور را آقای اوحدی دارد و حتما از وجود شما و عزیزانی مثل شما و سایر تشکل های ایثارگری استفاده خواهیم کرد.

سند چشم انداز بنیاد شهید

وی اضافه کرد: در مورد سند فعالیت بنیاد و چشم‌انداز، من هم مثل شما معتقد هستم چون قرارداد آن را بسته بودند و راهبردها و سیاست‌ها یک سال قبل تدوین می‌شد، تاکید می‌کنم که دوستان حوزه‌ی معاونت توسعه، آن را به‌روز کنند و نسخه‌ی پیش‌نویس و نهایی آن را سعی می‌کنیم به اطلاع شما هم برسانیم.

 پاکدل متذکر شد: اگر از مواردی مطلعید که در این سند چشم‌انداز ده ساله‌ی تدوین شده، باید رعایت شود و گنجانده نشده، حتما از نظرات شما استفاده می‌کنیم. ما در ساختارمان در دو سه سال قبل یک بازنگری کردیم که 13 هزار و 500 پست سازمانی بود که به هشت هزار تا تبدیل کردیم. بنابراین باز هم بنیاد جای چابک‌سازی دارد و سعی می‌کنیم از فناوری‌های جدید استفاده کنیم.

احراز الکترونیکی جانبازی

 وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در حوزه‌ی احراز ما وجود دارد این است که می‌خواهیم احراز را الکترونیکی کنیم تا ایثارگر خودش بتواند اسنادش را ملاحظه کند. بنده خیلی از کمیسیون پزشکی و آیین نامه اطلاعات ندارم که چرا تاکنون نگذاشته‌اند، ولی همه‌ی آیین‌نامه‌هایی که مرتبط با فعالیت‌های ما در معاونت تعاون است، همه را داده‌ایم که بر روی سایت ایثار بگذارند و فکر نمی‌کنم چیزی نمانده باشد که قرار نداده باشیم. برنامه ریزی می‌کنیم که آقای دکتر «علم‌بلادی» در سجایا این بحث را که ایثارگر خودش ورود می‌کند و فیش و کل محتویات پرونده خود را ببیند، ایجاد کند.

شفاف سازی در بنیاد

 پاکدل در ادامه گفت: این را به شما قول می‌دهم که به سمت شفاف‌سازی برویم تا هر ایثارگر خودش بتواند ببیند که چه خدماتی گرفته و چه خدمات دیگری می‌تواند بگیرد. این ظرفیت را سامانه‌های ما تقریبا می‌توانند ایجاد کنند و ما هم موافق شفاف‌سازی هستیم و نظرات شما را هم قبول داریم.

وی یادآور شد: در خصوص ایثارگرانی که احراز نشده بودند و جانبازانی که مشکل داشتند و صورت‌سانحه‌ی همزمان و مدارک بالینی همزمان نداشتند، خوشبختانه در برنامه‌ی ششم توسعه‌ی کشور یک فصلی را باز کرده‌اند و گفته‌اند که تعدادی از این‌ها هستند و ما تا امروز حدود 5 هزار نفر را تایید و احراز کردیم و رفته‌اند و درصد اولیه را گرفته‌اند.

همچنین بحث کهولت سن و سختی وضعیت و همه‌ی این موارد را به کمیسیون پزشکی منتقل خواهم کرد؛ ولی چون اطلاعات من از کمیسیون پزشکی کم است، نمی توانم در آنجا قاطعانه چیزی را بگویم. موضوع شرایط انتصابات افراد در بنیاد شهید را نیز حتما" به آقای اوحدی منتقل خواهم کرد.

رسیدگی به جانبازان درصد پایین

پاکدل در پاسخ به موضوع مشکلات جانبازان درصد پایین اظهار داشت: ما هم به دنبال این هستیم که به بچه‌هایی که درصد پایین بوده و با مشکل مواجه هستند، کمک ویژه‌تری صورت بگیرد. ما توانسته‌ایم طی این دو سال اخیر، احرازها و درصددهی‌ها را از 29 هزار به 47 هزار (عمدتا زیر 25 درصد) برسانیم و اگر بتوانیم ان‌شاءالله شما هم در این مجلس به ما کمک کنید. همچنین سعی خواهیم کرد که مبنا را جهت کمک معیشت ایثارگران، به بیش از حداقل حقوق والدین شهدا که یک و نیم است برسانیم.

پرداخت معوقات خانواده‌ی شهدا و ماده‌ی 38 ایثارگران تا پایان مردادماه

مدیر کل تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت معوقات ایثارگران تا پایان مرداد ماه خبر داد و گفت: در مورد معوقات هم آقای مهندس اوحدی به شدت به دنبال این موضوع است و ما تا به امروز هفت هزار میلیارد معوقاتی داریم که در جلساتی که با حضور دکتر نوبخت در سازمان برنامه و بودجه داشتیم مقرر شد 3500 تای آن را سازمان برنامه و بودجه و 3500 تای آن را بنیاد شهید از محل اموال راکد استفاده کند که ان‌شاءالله این معوقات تامین شود و آنچه در ارتباط با ماده‌ی 30 است (پاداش خانواده‌ی شهدا و ذخیره‌ی مرخصی) همگی را پرداخت کنیم.

پاکدل در پایان متذکر شد: آخرین بحثی که در دولت تصویب شد این بود که همه‌ی معوقات تا پایان این دولت پرداخت شود. امروز هم آقای مهندس اوحدی اشاره کردند که ان‌شاءالله به‌زودی و در مردادماه بخش عمده‌ای از معوقات، شامل پاداش و ماده 38 را پرداخت خواهیم کرد.

وی با اشاره به مسائل و مطالبات جامعه‌ی ایثارگری اظهار داشت: رهنمودهای شما کاملا" راهبردی بوده و می‌تواند ما را از وضعیت بهتری در بنیاد برخوردار کند. قطعا" من این موارد را به مدیریت بنیاد منتقل می‌کنم. همچنین از تشکل همسران جانبازان می‌خواهم هر زمان جلسه دارند، اطلاع دهند تا خودم خدمت برسم یا اینکه به دفتر من بیایند و مسائل را منعکس کنند.

 معاون تعاون بنیاد شهید با اشاره به مصوبه‌ی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره‌ی ثبت‌نام ایثارگران جامانده از دریافت سهام عدالت متذکر شد: در خصوص سهام عدالت پیگیری‌هایی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است و چند نامه ارسال کرده‌ایم. اخیرا هم آقای پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با آقای اوحدی رییس بنیاد شهید جلسه‌ای داشتند و یکی از مباحثی که مطرح شد همین بحث سهام عدالت بود.

وی ادامه داد: ظاهرا مجلس شورای اسلامی برای جاماندگان از دریافت سهام عدالت دارد اقداماتی را انجام می‌دهد. بر این اساس ما آمار و اطلاعات ایثارگران را که از قبل آماده کرده بودیم در روزهای آینده در اختیار کمیسیون اقتصادی قرار خواهیم داد تا به دولت داده شود و موضوع سهام عدالت ایثارگران به‌طور کلی حل و فصل شود.


سهام بانک دی

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در پاسخ به این سوال که وضعیت سهام بانک دی در بورس چگونه است توضیح داد: اختصاص سهام بانک دی تقریبا بر اساس عدد مصوبه‌ی اولیه انجام شده است. همچنین فرزندان و همسران شهدا به دلیل اینکه در صندوق ذخیره سهامدار بودند، بخش عمده‌ای از بدهی‌شان در ارتباط با سهامی که بنیاد خریده بود دریافت شد؛ چرا که وضعیت خرید سهام به این صورت بود که مثل سهام عدالت از محل سودش عودت داده شود.

پاکدل خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر یک از جانبازان معادل 2720 سهم در بانک دی دارند که عددی معادل 38 هزار و 500 تومان است. هر چند که هنوز ار آن مبلغ اصلی که بنیاد وام گرفته بود و این سهام را به نام جانبازان کرده است این مبلغ برنگشته است. الان نیز به‌دنبال یک راهکار هستیم که ان‌شاالله این موضوع در بانک دی حل شود.

بیمه تکمیلی

قنبری، پزشک جانباز نخاعی که در این نشست حضور داشت، موضوع بیمه تکمیلی ایثارگران را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:

با توجه به اینکه شما(پاکدل) عضو شورای معاونین بنیاد شهید هستید، ما از بیمه‌ی دی انتظار نداریم که وقتی بودجه‌ی مناسبی ندارد، خدمات خود را به جانبازان در معرض خطر قطع کند. جانباز 70درصد نخاعی که شرایط ویژه‌ای دارد و جانباز شیمیایی که اگر دارو به او نرسد، دچار شرایط سختی می‌شود. این موضوع شایسته‌ی نظام و این عزیزان نیست. اگر چه متاسفانه ما نمونه‌های زیادی در این مورد داشته‌ایم.

این پزشک جانباز ادامه داد: بیمه‌ی دی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران است؛ اما حق ندارد به دلیل کمبود بودجه خدماتش را به جانبازان در معرض خطر قطع کند و یا کاهش بدهد. بنابر این مشکل بیمه‌ی تکمیلی یک بار برای همیشه باید برطرف شود. این حق نیست که بیمه‌ی دی با یک دستور این کار را انجام دهد و جان جانبازان را در معرض خطر قرار دهد.

سپس پاکدل در پاسخ به این سوال انتقادی تاکید کرد: آقای قنبری! من حتما این موضوع را پیگیری می‌کنم. من فکر می‌کردم که چون حدود یک ماه چهل روز است که بحث‌های مشکلات درمانی مطرح نمی‌شد، موضوع حل شده است.

تامین معیشت

جانباز دکتر قنبری در ادامه‌ی سخنانش گریزی به موضوع معیشت ایثارگران زد و خواستار پاسخگویی معاون بنیاد شهید شد و اظهار داشت: از یک طرف شما می‌گویید حالت اشتغال است و از طرف دیگر آن را جزو حالت اشتغال نمی‌دانید و می‌گویید که این هدیه است. پس چرا حقوق دوم و حقوق کسی که مشغول به‌کار است را قطع می‌کنید؟ این موضوع یک حالت دوگانه‌ای دارد که باید به آن رسیدگی شود.

همسران جانباز

دکتر قنبری از اعضای جمعیت جانبازان، همچنین در خصوص موضوع همسران جانبازان التفات و توجه مسئولان بنیاد را خواستار شد و اظهار داشت: در بحث همسران جانباز که بار اصلی جانبازان را بر عهده دارند، من عرض کردم که آنها جور بنیاد را می‌کشند. طبق نظر خود کارشناسان بنیاد، هزینه‌ی نگهداری جانباز آسایشگاه چیزی در حدود 120 تا 130 میلیون تومان است و متاسفانه همه‌ی این بار سنگین بر روی دوش همسران جانبازان است؛ اما حمایتی از سوی بنیاد نمی‌شود.

وی در ادامه پیشنهاد اختصاص سهام به همسران و فرزندان ایثارگران را مطرح و یادآور شد: با توجه به سابقه‌ای که آقای اوحدی در ستاد آزادگان داشتند و سهام موسسه‌ی احرار را در بین اعضای خانواده‌ی آزادگان تقسیم کردند، پیشنهاد می‌شود سهام موسساتی که تحت نظر سازمان اقتصادی کوثر است، در بین جانبازان و خانواده‌های شهدا تقسیم شود تا حداقل جانبازان 70 درصد و همسر و فرزندان آنها به‌خاطر زحماتی که متحمل می‌شوند امنیت خاطری در این خصوص داشته باشند.

بیمه و معیشت ایثارگران

پاکدل در پاسخ به پیشنهاد دکتر قنبری اظهار داشت: آقای قنبری! بحث بیمه را اشاره کردید؛ چشم، من موضوع را به دکتر عباسپور منتقل خواهم کرد. اما در مورد بحث معیشت باید بیشتر با هم بنشینیم و صحبت کنیم. من خودم شاید بیش از چهار پنج سری گردش کار را تهیه کردم. نامه 251 امضایی جانبازان نخاعی که برای سران سه قوا تهیه و ارسال شده بود را در جلسات متعددی، از جمله در دفتر آقای جهانگیری بحث و بررسی کردیم و در آخرین جلسه‌ای که با مشاور ایثارگران مجلس دهم داشتم، بحث خودرو و معیشت را نیز طرح کردم.

وی توضیح داد: این عدد خیلی کم همیاری که خود من به آن اعتراض دارم، در جلسه‌ای که نمایندگان سازمان بودجه و دیگران حضور داشتند، بیان کردم اما آنها مجددا همان عدد قبلی را تایید کردند و گفتند فعلا عدد قبلی را ادامه دهید تا وضعیت پولی ما بهتر شود. امیدوارم با پیگیری‌های سایر دوستان به نتیجه‌ی مطلوب برسیم.

نشست فصلی با مسئولان بنیاد

همچنین در این نشست ویدئو کنفرانسی، میرشمسی، از آزادگان جانباز دوران دفاع مقدس طی سخنانی با بیان اینکه جمعیت جانبازان می‌تواند تکیه‌گاه مطمئنی برای مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد خاطرنشان کرد: ارتباط این جمعیت با جانبازان سراسر کشور که تعدای از آنها عضویت دارند و تعدای دیگر صداهای‌شان منعکس می‌شود می‌تواند بازگوکننده‌ی دیدگاه ایثارگران در مورد مطالبات و مشکلات جامعه‌ی هدف باشد. لذا پیشنهاد می‌شود که هر سه ماه یک‌بار اعضای جمعیت با یکی از معاونین بنیاد جلساتی داشته باشند و مطالب مرتبط با جانبازان را به مسئولان بنیاد شهید منتقل کنند. همچنین این موضوع می‌تواند کمک بزرگی به مسئولان بنیاد جهت اتخاذ تصمیمات و خروج از مشکلات جامعه‌ی ایثارگری باشد.

در پایان پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: من هم اعتقاد دارم که باید بیش از این از توان و پتانسیل جمعیت جانبازان در بنیاد شهید استفاده کنیم. قطعا پیام شما را به اقای اوحدی منتقل خواهم کرد و امیدوارم ترتیبی اتخاذ شود که جلسات هر سه ماه یکبار برگزار شود و در حوزه معاونت خودم در همین جا موافقتم را اعلام می کنم.
پایان

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
آقای پاکدل جانباز60/هَستم دیروز با کارت حکمت به فروشگاه اتکا مراجعه کردم گفتند 200هزارتومن وسایل ارزاقی ودومیلیون وسیله منزل میتوانید بخرید اولا با دومیلیون چه میشه خرید بعد اگر کارت حکمت لااقل ماهی دویست تومن بدین ولی از حقوق کسر نکنید اینو. که بقال سر کوچه هم. نسیه میده مثلا گل بسر جانباز زدین واقعا خجالت داره که جانباز را به فروشگاه اتکا می‌فرستید تاکید میکنید که 200تومن شارژ شده اونم سر برج از حقوق کسر میشه این مثلا چه اطفیه غیر از پایین آوردن شان جانباز هر چند جانباز که ج. نش را فدا کرده کیلو چند شما واقای آن بسلامت باشین
بی خیال ملت وجانبازان
قیمت کالاهابخصوص لوازم خانگی در سازمان اتکاء20درصدبیشترازبازارآزادهست البته قیمت نقدی اجناس!لطفاسری بزنیدویک موردرابررسی وازبازارقیمت بگیرید.جاروبرقی پارس خزرمبلغ نقدی آن دویست هزارتومان ازبازاربیشتربوداین فقط یک نمونه کالا!
اینجانب جانباز ۲۵ درصد هستم بسیج داوطلب در سال های ۶۴و۶۵ اکنون حالت اشتغال هستم ماده ۳۸ اینجانب درست نشده بود اکنون در حال اجراست در صورت احراز و اجرایی ماده ذکر شده تا مهر ماه پرداخت معوقه دوباره انجام می گیرد به ما پرداخت می کنند.ممنون از راهنمای شما.
سلام علیکم ، من جانباز ۲۵٪ بیکار هستم با تحصیلات لیسانس ایده ای در زمینه واحدهای میانی و پایین دستی داشتم که در واقع محصولات پتروشیمی کشورمان را خام فروشی نکنیم و در تمامی مراکز استان ها با همین محصولات افراد بتوانند با حداقل سرمایه یکی از محصولات را انتخاب و به محصول نهایی تبدیل کنند، مثال بسیار ساده آب ژاول را از پتروشیمی ها گرفته و با دو تا مخزن و یک سوله با رقیق کردن آن در همان استان بدون کرایه حمل سنگین و هزینه های جانبی یه عالمه کارآفرینی و ایجاد اشتغال کنند متأسفانه در جلسات دولت و مجلس تمام تصمیمات در سطح کلان گرفته می‌شود و روی کاغذ ، در صورتیکه براحتی می‌توان آن را عملی کرد و همان توصیه و دغدغه رهبری عزیز در خصوص جهش تولید یه حرکت قابل توجه محسوس و ملموس را انجام داد ، مونتهاش گوش شنوایی نیست چندین بار با دفتر آقای جهانگیری معاون اول مکاتبه کردم این دولت هیچ انگیزه و اشتهایی برای رونق تولید و پویایی کشور متأسفانه نداره ، التماس دعا
سلام مطالب مادرخصوص ماده 38ومعوقات آن و محروم شدن عده ای زیادازجانبازان کشورازماده 38درفاش نیوزانتشارداده نشد..ماهم جانبازان حالت اشتغال بنیادآدم هستیم لطفاصدایمان رابه گوش ریاست سازمان و متولیان ایثارگران برسانیدومشکلات مارابگید.جانبازان محروم از ماده 38بنیاد.جناب اوحدی لطفابداداین دسته از جانبازان حالت اشتغال بگیربرسید...
باسلام ما کی از بنیاد جانبازان حقوقی گیرمان آمد که بخواند اون را پرداخت کنند جانبازان زیر 25/صد شامل هیچ چیز تا حال نشده این چه قانونی است موقعی که کشور در معرض خطر بود جان فدا کردیم حال شدیم هیچ جانبازاسیخی چند
تورابه خدا فکری برای این،فرزندان شهید بیکار بکنی
من این ۵ ساله لیسانس گرفتم وبیکارم باید چکار کنیم هرجا میریم جواب درستی به ما نمیدن
شما بهتره به فکر تغییر وضعیت پرسنل شرکتی فرزندان ایثارگر به رسمی باشید.خیلی بهتره.با این کارها خودتون رو مشغول نکنید
اصلا رسيدگي نميکنند
سلام اینجانب مهدی فخاری جانباز ۵/:هستمالبته از۲۵/:همزیدم چراکه من تادو سال پیش از بنیاد توقع هیچ چیز را نداشتم وحالا واقعن دیگر قادر به کار نیستم رفت بناد شهید منطقه خودمگفتند که شما وام خود اشتقالی گرفتید اخر بابیست ملیون تومان میشود اشتقال درست کرد وحالا حاطر هستم کهاین پول به بانکبرگردانم واقان دیگر قادر به کانیستم کمکم کنید اججزانه خواش میکنم چهارعاعله دختر دارم کمک کمک کمک
باسلام ببه ریسانانقلاب ودستندرکاران بنیاد شهید سلام به رهبر انقلاب اسلامیمن جانباز ۵/،صدهستم وسی سال هست به بنیاد مراجه نکردم وحالا از کار افتاده شدمدوسال پیش رفتم بیست میلیون وام اشتقال دادن وکار اینجاب سنگین هست دیگر قادر به کار نیستمبه بنیادمراجعه کردم مگویند بهشما واماشتقال دایم شما شاقل هستید بهشما حقوق تعلق نمیگیرد من حاصر هستم کهاین وام رابرگردانم میگویند دیگر نمشودتقاصا دارم شم ریسا نبیاین سرکار من متوجه میشوید اینجانب رراست مگویم یا دروق عاجزانه خاهشمندم بهدادم برسید
سلام ؛ آقای پاکدل چرا برای اجرای ماده 38 در باره جانبازان حالت اشتغال ادارات و سازمانهای دولتی فکری نمیکنید. چرا این همه تبعیض باید وجود داشته باشد.یک عده براحتی از مزایای ماده 38 به عناوین گوناگون و به طرق مختلف و بعضاً غیر قانونی بهره مند شده وحق ایثارگری آنان پرداخت میشود و گروهی دیگر سرشان بی کلاه مانده است. آیا این عدالت است یا تبعیض؟
باسلام فدوی ازسال 59 درجنگ تحمیلی در خرمشهر مجروح شدم وتمام وسایل زندگیم ازبین رفت تاکنون مطالباتم راپرداخت ننمودند راهنمایی بفرمایید
سلام. آقای اوحدی خواهشابفکروام مسکن ایثارگران هم باشین مبلغ وامی که میدین نمیشه خونه خرید من نزدیک بیست سال مستاجریم و پس اندازی نتونستم داشته باشم که بتونم باو ام بنیاد یه ملکی که حداقل یه اتاقک هم داشته باشه بخرم. بخدادیگه توان اجاره هم ندارم.
با سلام . از تلاش های جناب اقای اوحدی تشکر می کنم که در همین چند مدت اخیر کارهای با ارزش و ماندگار را برای خانواده ایثارگران شروع کرده اند . انشا .... که موفق باشند .
در ارتباط با آزاد ساز ی سهام بانک دی که ایشان گفتند از هفته آینده آزادسازی سهام شروع می شود آیا برای جانبازان 5 درصدی هم این سهام در نظر گرفته شده ؟ منظورم این که آیا بنیاد خودش در بدو پذیره نویسی اسامی ما را به بانک داده که برای ما هم سهام بخرند یا نه ؟
ممنون میشم اگه دوستان اطلاع دارند به ما هم جواب بدند
سلام زمان واگذاری سهام عدالت به جانباز وافرادخانواده سهم یک میلیون تومانی واگذار شد چرا مبلغ492000 تومانی واگذار گردیده رسیدگی واصلاح شود
سلام ببخشید من دانشجوی پردیس ازاد اردبیل هستم خواهرم هم پرستاری ازاد هستن و خودم اهل کرمانشاه اینجا دانشگاه شهریه هر ترم حدود ۱۲ میلیونه خوابگاه به پسرا نمیدن من ۹۰۰ تمن اجاره باید بدم پدرم ایثارگر ارتش ۱۸ ماه ۲۰ روز هستش کارمند بخش خصوصیه موندم برا تهیه شهریم هزینه هام و مادرم هم در جنگ برادرش رو از دست داده و خانواده شهدا محسوب میشه ولی من تا به امروز یک ریال هم از سازمانی کمک دریافت نکرده ام یارانه رو که از ما گرفتن به پدرم نه حق بیمه ای نه معافیت مالیات حقوقی دادن من بدون سهمیه سال ۹۴ وارد دانشگاه شدم الان سال ۵ ام پزشکیم روی زمین داغ موندم سهام عدالتی به ما ندادن اخه من اینارو باید پیش کی فریاد بزنم شما بگید من گلایمو پیش کی ببرم دانشگاه یک ریال تخفیفی نگرفتم کی مسئوله
سلام ایا این ۲۷۲۰سهم بانک دی که به جانبازان داده اند اولا برگه سهام روچطور بایدگرفت ؟ وایا قابل خریدوفروش است یعنی ازادشده وجانبازان بابت ان بدهکار نیستند ؟؟
با سلام اینجانب آزاده و جانباز ۳۰٪ هستم که هم به بانک دی و هم به بنیاد شهید مراجعه کردم ولی هر دو دستگاه به من اعلام کردند سهام بانک دی ندارید لطفا رهنمود لازم را ارائه فرمایید متشکرم
سهام بانک دی قابل خریدوفروش است به بانک دی مرکزی روبروی پارک ملت یاکارگزاری بانک دی ابتدای خیابان شهیدمطهری مراجعه کنید.
ارزش سهام امروز۱۳مرداد۷۰۰۰تومان است که کل مبلغ میشه۱۹میلیون و۴۰۰هزارتومان...
قیمت سهام به روز است.
قیمت فردا و روزهای بعدبستگی به بورس داره...
والسلام.
سلام
مسئولین محترم بنیادبفرمایندکه:جانبازان حالت اشتغال چه موقع بازنشسته میشوند؟
سنوات،پاداش،طلب مرخصی ها و...
چگونه محاسبه خواهدشد؟
تاریخ شروع خدمت اززمان مجروحیت است؟
اگرتاریخ مجروحیت ملاک نیست!!!
چرا؟!
لطفأتوضیح بفرمایید.
متشکرم.
باسلام.ضمن تبریک دهه ولایت من ۲۳ماه درحساسترین عملیات و دفاع مقدس جبهه انجام وظیفه کردم.مصوبه مجلس ودولت اجرای بند۲ماده۶۸قانون خدمات به ایثارگران است.اجرائیه نشده وازسال۸۸تاکنون رسیدگی نشده تمناداریم بنحوصلاحدیدرسیدگی شود.
سلام بنده از رزمندگان ۸سال دفاع مقدس با۳۸ماه و۱۶روز خدمت درجبهه های جنگ دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق وسه فرزند وهمسر مریض سرطانی مستاجر مدت ۶ماه دریک شرکت خصوصی کارکردم وحالا یک ساله دران شرکت تسویه کردم ولی متاسفانه معیشتی ماه ۷۰۰هزار منو قطع کردن هرجای میروم کسی جواب گو نیست ترا به خدا به من کمک کنید که معیشتیم بگیرم. گرفتار هستم
سلام وعرض ادب..درخصوص جانبازان زیر25درصدکه سالهاست ازساتاکمک معیشت ناچیزی دریافت میکنندچه فکری کردید؟؟آیااین عزیزان جانبازهستند؟اگرجانبازهستندچراپرونده شان به بنیادارجاع داده نمیشود؟چراهیچکس دراین خصوص جوابی نمیده که تکلیف این قشرچیست؟؟چراکمک معیشتشان به اندازه بنیادنمیشود؟؟فاش نیوزگرامی شماچراجوابی نمیدهیددراین خصوص؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام جناب اوحدی. بنده جانباز ۷۰ درصد هستم و تاکنون از سهمیه خودرو استفاده نکرده ام. بنیاد با وزارت صمت برای واگذاری خودرو تولید داخل به ایثارگران بالای ۵۰ درصد برنامه ای ندارد؟
ابتدا از سایت فاش نیوز باید تشکر کرد که پیگیر اخبار مربوط به ایثارگران است و گاها خبرهای خوبی را می دهد که اگر عمل نشود که اکثرا عمل هم نمی شود بازم تا یک مدتی دلمان خوش است. در خصوص جانبازان زیر 25 درصد دولت و به ویژه شخص آقای نوبخت سیاست دو گانه ای را اجرا میکنند. چرا که به جانبازان معسر زیر 25 درصد ساتا 865 هزار تومان پرداخت میکنند و به همان درصد جانبازی تحت پوشش ساتا یک میلیون و 790 هزار تومن. در ضمن جانباز تحت پوشش ساتا حق پرداخت حق بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی برای آینده بازنشستگی را ندارد. در حالیکه جانباز تحت پوشش بنیاد دارد.پوشش تحت پوشش ساتا حق داشتن مسکن را ندارد. در حالیکه جانباز بنیاد دارد. فقط در یک چیز مشترکند. آن هم نداشتن حقوق ثابت از جایی.ظلم عجیبی که به جانبازان ساتا میشود بر میگردد به آقای نوبخت. در ضمن جانبازان 5 درصد هیچ سهمیه ای در آزمون وکالت ندارند. که یک نوع دیگر ظلم است.بحث از بین رفتن کف درصد جانبازان که در کمیسیون اجتماعی تصویب شد به حال خود رها شد وگرنه این همه ظلم به جانباز زیر 25 درصد نمیشد.
با عرض سلام... لطفا تکلیف اونایی که پاسدار بودن و حالا مدت بیست سال است از _پاه جدا شده یا منفصل شده آند رامعلوم کنید... چرا نباید شامل ماده 38 بشوند در حالی که حالت اشتغال بنیاد هستند و از بنیاد حقوق می‌گیرند.... ولی می‌گویند چون موقع مجروحیت پاسدار بودید به شما تعلق نمی‌گیرد... نگذارید ما بین سپاه و بنیاد معلق باشیم... ما دیگه پاسدار نیستیم... حق ما را ضایع نکنید...
من جانباز 70 درصد هستم. سال 1377 حالت اشتغال شدم.
چند ماه حقوق گرفتم بعد استخدام شدم که حقوق حالت اشتغال قطع شد. حالا که قاون تصوسب شده حقوق حالت اشتغال جانبازان شاغل قطع نمیگردد چرا حقوق حالت اشتغال من بر برقرار نمیشود.
افراد زیادی هستند کههم حقوق حالت اشتغال میگیرند هم استخدام رسمی هستند.
افراد تابع قانون کار هم دو حقوقه هستند تا کی این بی عدالتی و ظلم را باید تحمل کنیم.
دیگه پامون لبه گروه.
اینها که در بنیاد مسئولیت دارند آخرت باید پاسخگو باشند.
با عرض سلام و تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر، چرا ادارات از اجرای ماده ۳۹ خودداری می‌کنند حال که بنیاد ماده ۳۸ را برای افراد حالت اشتغال اجرا میکند فکری هم برای جانبازانی که در ادارات و سازمان ها با وجود بیماری های مختلف کار می کنند و از حقوق حالت اشتغال بی بهره هستند بکنید از طرفی نه بخشنامه دولت در خصوص اضافه ۵۰ درصد حقوق اجرا میشود نه ماده ۳۹ که جانشین ماده ۳۸ برای شاغلین هست به ویژه برخی از نهادها به بهانه نداشتن ردیف بودجه از پرد اخت این موارد خودداری می کنند ظاهرا نشستن در خانه و استفاده از حقوق حق اشتغال مقرون به صرفه تر است
جناب اقای اوحدی
ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثا گران:
با عر ض سلام چرا ادارات ماده 39 را که( که همانند ماده 38 در مورد حقوق بگیران حالت اشتغال بنیاد است) باید در مورد جانبازان شاغل در ادارات است ، اجرا نمی کنند.
سلام چرا به جانبازان زیر 25درصد که بعد از قطنامه جانباز شده اند هیج کمک معیشتی تعلق نمیگیرد .این چه قانونی هست یک بام دو هوا.ما شدیم توپ فوتبال بنیاد و ایثارگران سپاه .اگر قراره حقوقی چیزی باشه باید برای همه جانبازان زیر 25درصد باشه .سه ساله حق زن و بچه من نمیدن ما که خونه خاله مجروح نشدیم مدرک هم دارم که نمیتونم کار کنم وقتی سپاه و بنیاد که دم از خدا میزنن اینطوری حق زن و بچه من رو پامال میکنن .من نه شغلی دارم نه درامدی نه سلامتی میشه یکی جواب من رو بده
سهام بانک دی این مبلغ نمی شود الان هرسهم بانک دی در بورس 8000هزارتومن است 2000هزار سهم ان معادل 16میلیون تومان می شود چطوری حساب کرده اید
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi