شناسه خبر : 76631
یکشنبه 05 مرداد 1399 , 18:12
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

بخش دوم و پایانی نشست ویدئو کنفرانسی اعضای جمعیت جانبازان بامعاون بنیادشهید

خبرهای خوب برای همه‌ی ایثارگران

ثبت‌نام ایثارگران جامانده از دریافت سهام عدالت و پرداخت همه‌ی معوقات ایثارگران...

فاش نیوز - در ادامه‌ی گزارش نشست ویدئو کنفرانسی اعضای شورای مرکزی و دبیران استان‌های سراسر کشور جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید که بخش اول آن از نظرتان گذشت، بخش دوم و پایانی این گزارش که شامل موارد متنوعی می‌شود از نظرتان می‌گذرد.

 به گزارش فاش نیوز، محمود پاکدل، معاون تعاون و پشتیبانی بنیاد، در ادامه‌ی پاسخ به بیان مشکلات و دغدغه‌های ایثارگران عضو جمعیت جانبازان گفت: ما هم همان دغدغه هایی را داریم که در رابطه با جانبازان درصد پایین داشتید و آن را هم قبول داریم و حتما" با کمک شما باید به آنها رسیدگی کنیم. من می‌دانم در جلسه‌ی تشکل‌های مختلف با آقای اوحدی، تاکید او بر این بود که با کمک شما مشکلات را می‌توانیم حل و فصل کنیم.

پاکدل تاکید کرد: جامعه ایثارگری ما جامعه توانمندی است و جامعه‌ای است که می تواند کارهای ناشدنی را شدنی کند و این اعتقاد و باور را آقای اوحدی دارد و حتما از وجود شما و عزیزانی مثل شما و سایر تشکل های ایثارگری استفاده خواهیم کرد.

سند چشم انداز بنیاد شهید

وی اضافه کرد: در مورد سند فعالیت بنیاد و چشم‌انداز، من هم مثل شما معتقد هستم چون قرارداد آن را بسته بودند و راهبردها و سیاست‌ها یک سال قبل تدوین می‌شد، تاکید می‌کنم که دوستان حوزه‌ی معاونت توسعه، آن را به‌روز کنند و نسخه‌ی پیش‌نویس و نهایی آن را سعی می‌کنیم به اطلاع شما هم برسانیم.

 پاکدل متذکر شد: اگر از مواردی مطلعید که در این سند چشم‌انداز ده ساله‌ی تدوین شده، باید رعایت شود و گنجانده نشده، حتما از نظرات شما استفاده می‌کنیم. ما در ساختارمان در دو سه سال قبل یک بازنگری کردیم که 13 هزار و 500 پست سازمانی بود که به هشت هزار تا تبدیل کردیم. بنابراین باز هم بنیاد جای چابک‌سازی دارد و سعی می‌کنیم از فناوری‌های جدید استفاده کنیم.

احراز الکترونیکی جانبازی

 وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در حوزه‌ی احراز ما وجود دارد این است که می‌خواهیم احراز را الکترونیکی کنیم تا ایثارگر خودش بتواند اسنادش را ملاحظه کند. بنده خیلی از کمیسیون پزشکی و آیین نامه اطلاعات ندارم که چرا تاکنون نگذاشته‌اند، ولی همه‌ی آیین‌نامه‌هایی که مرتبط با فعالیت‌های ما در معاونت تعاون است، همه را داده‌ایم که بر روی سایت ایثار بگذارند و فکر نمی‌کنم چیزی نمانده باشد که قرار نداده باشیم. برنامه ریزی می‌کنیم که آقای دکتر «علم‌بلادی» در سجایا این بحث را که ایثارگر خودش ورود می‌کند و فیش و کل محتویات پرونده خود را ببیند، ایجاد کند.

شفاف سازی در بنیاد

 پاکدل در ادامه گفت: این را به شما قول می‌دهم که به سمت شفاف‌سازی برویم تا هر ایثارگر خودش بتواند ببیند که چه خدماتی گرفته و چه خدمات دیگری می‌تواند بگیرد. این ظرفیت را سامانه‌های ما تقریبا می‌توانند ایجاد کنند و ما هم موافق شفاف‌سازی هستیم و نظرات شما را هم قبول داریم.

وی یادآور شد: در خصوص ایثارگرانی که احراز نشده بودند و جانبازانی که مشکل داشتند و صورت‌سانحه‌ی همزمان و مدارک بالینی همزمان نداشتند، خوشبختانه در برنامه‌ی ششم توسعه‌ی کشور یک فصلی را باز کرده‌اند و گفته‌اند که تعدادی از این‌ها هستند و ما تا امروز حدود 5 هزار نفر را تایید و احراز کردیم و رفته‌اند و درصد اولیه را گرفته‌اند.

همچنین بحث کهولت سن و سختی وضعیت و همه‌ی این موارد را به کمیسیون پزشکی منتقل خواهم کرد؛ ولی چون اطلاعات من از کمیسیون پزشکی کم است، نمی توانم در آنجا قاطعانه چیزی را بگویم. موضوع شرایط انتصابات افراد در بنیاد شهید را نیز حتما" به آقای اوحدی منتقل خواهم کرد.

رسیدگی به جانبازان درصد پایین

پاکدل در پاسخ به موضوع مشکلات جانبازان درصد پایین اظهار داشت: ما هم به دنبال این هستیم که به بچه‌هایی که درصد پایین بوده و با مشکل مواجه هستند، کمک ویژه‌تری صورت بگیرد. ما توانسته‌ایم طی این دو سال اخیر، احرازها و درصددهی‌ها را از 29 هزار به 47 هزار (عمدتا زیر 25 درصد) برسانیم و اگر بتوانیم ان‌شاءالله شما هم در این مجلس به ما کمک کنید. همچنین سعی خواهیم کرد که مبنا را جهت کمک معیشت ایثارگران، به بیش از حداقل حقوق والدین شهدا که یک و نیم است برسانیم.

پرداخت معوقات خانواده‌ی شهدا و ماده‌ی 38 ایثارگران تا پایان مردادماه

مدیر کل تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از پرداخت معوقات ایثارگران تا پایان مرداد ماه خبر داد و گفت: در مورد معوقات هم آقای مهندس اوحدی به شدت به دنبال این موضوع است و ما تا به امروز هفت هزار میلیارد معوقاتی داریم که در جلساتی که با حضور دکتر نوبخت در سازمان برنامه و بودجه داشتیم مقرر شد 3500 تای آن را سازمان برنامه و بودجه و 3500 تای آن را بنیاد شهید از محل اموال راکد استفاده کند که ان‌شاءالله این معوقات تامین شود و آنچه در ارتباط با ماده‌ی 30 است (پاداش خانواده‌ی شهدا و ذخیره‌ی مرخصی) همگی را پرداخت کنیم.

پاکدل در پایان متذکر شد: آخرین بحثی که در دولت تصویب شد این بود که همه‌ی معوقات تا پایان این دولت پرداخت شود. امروز هم آقای مهندس اوحدی اشاره کردند که ان‌شاءالله به‌زودی و در مردادماه بخش عمده‌ای از معوقات، شامل پاداش و ماده 38 را پرداخت خواهیم کرد.

وی با اشاره به مسائل و مطالبات جامعه‌ی ایثارگری اظهار داشت: رهنمودهای شما کاملا" راهبردی بوده و می‌تواند ما را از وضعیت بهتری در بنیاد برخوردار کند. قطعا" من این موارد را به مدیریت بنیاد منتقل می‌کنم. همچنین از تشکل همسران جانبازان می‌خواهم هر زمان جلسه دارند، اطلاع دهند تا خودم خدمت برسم یا اینکه به دفتر من بیایند و مسائل را منعکس کنند.

 معاون تعاون بنیاد شهید با اشاره به مصوبه‌ی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره‌ی ثبت‌نام ایثارگران جامانده از دریافت سهام عدالت متذکر شد: در خصوص سهام عدالت پیگیری‌هایی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده است و چند نامه ارسال کرده‌ایم. اخیرا هم آقای پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با آقای اوحدی رییس بنیاد شهید جلسه‌ای داشتند و یکی از مباحثی که مطرح شد همین بحث سهام عدالت بود.

وی ادامه داد: ظاهرا مجلس شورای اسلامی برای جاماندگان از دریافت سهام عدالت دارد اقداماتی را انجام می‌دهد. بر این اساس ما آمار و اطلاعات ایثارگران را که از قبل آماده کرده بودیم در روزهای آینده در اختیار کمیسیون اقتصادی قرار خواهیم داد تا به دولت داده شود و موضوع سهام عدالت ایثارگران به‌طور کلی حل و فصل شود.


سهام بانک دی

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در پاسخ به این سوال که وضعیت سهام بانک دی در بورس چگونه است توضیح داد: اختصاص سهام بانک دی تقریبا بر اساس عدد مصوبه‌ی اولیه انجام شده است. همچنین فرزندان و همسران شهدا به دلیل اینکه در صندوق ذخیره سهامدار بودند، بخش عمده‌ای از بدهی‌شان در ارتباط با سهامی که بنیاد خریده بود دریافت شد؛ چرا که وضعیت خرید سهام به این صورت بود که مثل سهام عدالت از محل سودش عودت داده شود.

پاکدل خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر یک از جانبازان معادل 2720 سهم در بانک دی دارند که عددی معادل 38 هزار و 500 تومان است. هر چند که هنوز ار آن مبلغ اصلی که بنیاد وام گرفته بود و این سهام را به نام جانبازان کرده است این مبلغ برنگشته است. الان نیز به‌دنبال یک راهکار هستیم که ان‌شاالله این موضوع در بانک دی حل شود.

بیمه تکمیلی

قنبری، پزشک جانباز نخاعی که در این نشست حضور داشت، موضوع بیمه تکمیلی ایثارگران را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد:

با توجه به اینکه شما(پاکدل) عضو شورای معاونین بنیاد شهید هستید، ما از بیمه‌ی دی انتظار نداریم که وقتی بودجه‌ی مناسبی ندارد، خدمات خود را به جانبازان در معرض خطر قطع کند. جانباز 70درصد نخاعی که شرایط ویژه‌ای دارد و جانباز شیمیایی که اگر دارو به او نرسد، دچار شرایط سختی می‌شود. این موضوع شایسته‌ی نظام و این عزیزان نیست. اگر چه متاسفانه ما نمونه‌های زیادی در این مورد داشته‌ایم.

این پزشک جانباز ادامه داد: بیمه‌ی دی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران است؛ اما حق ندارد به دلیل کمبود بودجه خدماتش را به جانبازان در معرض خطر قطع کند و یا کاهش بدهد. بنابر این مشکل بیمه‌ی تکمیلی یک بار برای همیشه باید برطرف شود. این حق نیست که بیمه‌ی دی با یک دستور این کار را انجام دهد و جان جانبازان را در معرض خطر قرار دهد.

سپس پاکدل در پاسخ به این سوال انتقادی تاکید کرد: آقای قنبری! من حتما این موضوع را پیگیری می‌کنم. من فکر می‌کردم که چون حدود یک ماه چهل روز است که بحث‌های مشکلات درمانی مطرح نمی‌شد، موضوع حل شده است.

تامین معیشت

جانباز دکتر قنبری در ادامه‌ی سخنانش گریزی به موضوع معیشت ایثارگران زد و خواستار پاسخگویی معاون بنیاد شهید شد و اظهار داشت: از یک طرف شما می‌گویید حالت اشتغال است و از طرف دیگر آن را جزو حالت اشتغال نمی‌دانید و می‌گویید که این هدیه است. پس چرا حقوق دوم و حقوق کسی که مشغول به‌کار است را قطع می‌کنید؟ این موضوع یک حالت دوگانه‌ای دارد که باید به آن رسیدگی شود.

همسران جانباز

دکتر قنبری از اعضای جمعیت جانبازان، همچنین در خصوص موضوع همسران جانبازان التفات و توجه مسئولان بنیاد را خواستار شد و اظهار داشت: در بحث همسران جانباز که بار اصلی جانبازان را بر عهده دارند، من عرض کردم که آنها جور بنیاد را می‌کشند. طبق نظر خود کارشناسان بنیاد، هزینه‌ی نگهداری جانباز آسایشگاه چیزی در حدود 120 تا 130 میلیون تومان است و متاسفانه همه‌ی این بار سنگین بر روی دوش همسران جانبازان است؛ اما حمایتی از سوی بنیاد نمی‌شود.

وی در ادامه پیشنهاد اختصاص سهام به همسران و فرزندان ایثارگران را مطرح و یادآور شد: با توجه به سابقه‌ای که آقای اوحدی در ستاد آزادگان داشتند و سهام موسسه‌ی احرار را در بین اعضای خانواده‌ی آزادگان تقسیم کردند، پیشنهاد می‌شود سهام موسساتی که تحت نظر سازمان اقتصادی کوثر است، در بین جانبازان و خانواده‌های شهدا تقسیم شود تا حداقل جانبازان 70 درصد و همسر و فرزندان آنها به‌خاطر زحماتی که متحمل می‌شوند امنیت خاطری در این خصوص داشته باشند.

بیمه و معیشت ایثارگران

پاکدل در پاسخ به پیشنهاد دکتر قنبری اظهار داشت: آقای قنبری! بحث بیمه را اشاره کردید؛ چشم، من موضوع را به دکتر عباسپور منتقل خواهم کرد. اما در مورد بحث معیشت باید بیشتر با هم بنشینیم و صحبت کنیم. من خودم شاید بیش از چهار پنج سری گردش کار را تهیه کردم. نامه 251 امضایی جانبازان نخاعی که برای سران سه قوا تهیه و ارسال شده بود را در جلسات متعددی، از جمله در دفتر آقای جهانگیری بحث و بررسی کردیم و در آخرین جلسه‌ای که با مشاور ایثارگران مجلس دهم داشتم، بحث خودرو و معیشت را نیز طرح کردم.

وی توضیح داد: این عدد خیلی کم همیاری که خود من به آن اعتراض دارم، در جلسه‌ای که نمایندگان سازمان بودجه و دیگران حضور داشتند، بیان کردم اما آنها مجددا همان عدد قبلی را تایید کردند و گفتند فعلا عدد قبلی را ادامه دهید تا وضعیت پولی ما بهتر شود. امیدوارم با پیگیری‌های سایر دوستان به نتیجه‌ی مطلوب برسیم.

نشست فصلی با مسئولان بنیاد

همچنین در این نشست ویدئو کنفرانسی، میرشمسی، از آزادگان جانباز دوران دفاع مقدس طی سخنانی با بیان اینکه جمعیت جانبازان می‌تواند تکیه‌گاه مطمئنی برای مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد خاطرنشان کرد: ارتباط این جمعیت با جانبازان سراسر کشور که تعدای از آنها عضویت دارند و تعدای دیگر صداهای‌شان منعکس می‌شود می‌تواند بازگوکننده‌ی دیدگاه ایثارگران در مورد مطالبات و مشکلات جامعه‌ی هدف باشد. لذا پیشنهاد می‌شود که هر سه ماه یک‌بار اعضای جمعیت با یکی از معاونین بنیاد جلساتی داشته باشند و مطالب مرتبط با جانبازان را به مسئولان بنیاد شهید منتقل کنند. همچنین این موضوع می‌تواند کمک بزرگی به مسئولان بنیاد جهت اتخاذ تصمیمات و خروج از مشکلات جامعه‌ی ایثارگری باشد.

در پایان پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: من هم اعتقاد دارم که باید بیش از این از توان و پتانسیل جمعیت جانبازان در بنیاد شهید استفاده کنیم. قطعا پیام شما را به اقای اوحدی منتقل خواهم کرد و امیدوارم ترتیبی اتخاذ شود که جلسات هر سه ماه یکبار برگزار شود و در حوزه معاونت خودم در همین جا موافقتم را اعلام می کنم.
پایان

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
با سلام.طبق معمول هم رزمندگان کشک اند و باید برن سماق بمکن!!پس فاش نیوز جان ننویس خبرهای خوب برای همه ایثارگران!!ایثارگران منهای رزمندگان!
کلیه همسران جانبازان ۷۰ درصد استحقاق دریافت دفترچه بیمه کاملا رایگان و دریافت حقوق همطراز یک جانباز ۷۰ درصد را دارند. لذا باید مجمع نمایندگان در خصوص حمایت کامل از حقوق همسران جانبازان ۷۰ درصد اهتمام ویژه ای نمایند زیرا در این چهل سال تنها کسانی که حمایت جانی، روحی و عملی از جانباز ۷۰ درصد داشته اند فقط همسرانشان بوده اند و لاغیر.
تنها یاور جانبازان که قلبا در خط مقدم کمک به جانباز است فقط و فقط همسرشان است و بس این دفتر و دستک ها و وکیل و مدیر و وزیر فقط از روی وظیفه اداری است که مثلا به جانبازان خدمت رسانی میکنند .اگر نبود خدمات همسران جانبازان چگونه و چطور جانبازان ۷۰ درصد دراین سالهای سخت دوام میآوردند.جانباز عزیز فردا روزی که سر بر خاک گذاشتی چه کسی هزینه های زندگی همسرت تامین میکند الان خط فقر ۵ میلیون تومان شده شما جانباز ۷۰ درصد که راهی سرتی آخرت شدی حقوقی که به همسرت میرسد چقدر است.آیا کفاف زندگیش را میدهد.همسر جانباز ۷۰ درصد حتما حتما آسیبهای شدید جسمی بسیاری از پرستاری جانباز ۷۰ درصد دیده است.بیایید فکری برای حقوق همسران جانبازان ۷۰ درصد بکنید. بنیاد در حال حاضر حقوق مکفی برای خودتان را ندارد و نمی تواند مهیا کند وای به حال آینده همسرانتان با این همه صدماتی که از پرستاری شما دیده اند
ای کاش درمورد سربازان با24ماه درجبهه ودفاع مقدس حقوق معیشت وبیمه چی د نظردارید ویا. سربازی درمحل ویگان خود کمیسیون پزشکی تایید از موج انفجاروپارگی گوش تهران بدون کمیسیون نفرستاده وعدم احراز پرونده را عودت به یگان داده لطا احقاق حق بفرمایید ورزمندگان سربازهشت سال دفاع مقدس رایاری نمایید با تشکر سرباز جنگ سپهری
سلام ممنون از اینکه دارید تلاش میکنید.لطفا در خصوص اجرا نکردن قوانین جامع ایثارگران(تبدیل وضعیت به هیات علمی و اشتغال فرزندان ایثارگران)هم تلاش کنید.ممنون
اره جان شما من در صد جانبازی ۲۰درصد بوداحترازکردم ۱۰درصد کردنند به پزشک ارجاع دادنند بنیادجانبازان اصفهان می گوید ملاک اولی است اگز اولی است چرا۲۰دصد راکم کردندوبه ۱۰ و حاضرنیستندجای اولش قراردهند
باسلام خدمت برادارن فاش نیوز درست است که در زمان تحریم قرارداریم این .گفتگوهای مقاله شما را که مطاله کردم دقیقا روشی برای گذاراززمان درصحبت های آقای پاکدل است دردفاعیات آقای قنبری من نمی‌دانستم وجلسیه صحبت می کنیم کاری برایی جامعه هدف ایثارگران نمی‌شود درصورتی که چهل سال درگیربودن بااین جامع ایثارگران باید توانمند تر عمل کنید انتظار ات ایثارگران درهیچ بخش درست عمل نمیشود این محافظه کاری نیست هرکسی از گروهای ایثارگری می‌بینی گلایه منداست همچنان زمانهم به ضر قشر ایثارگران به پیش می رود قوانین ایثارگران در همه زمینه اجرای نمیشود به غیراز شما مدیران محترم نیست حل نشدن مشکلات ایثارگران رابه گردن تبصره وایین نامها انجام میدهن تافعل وفاعل ایثار ازفرهنگ نظام جدا کنند نفوذ فقط در هسته‌ای غیر نیست اینجا هم هست/
من متولد ۱۳۵۱ هستم وسال ۶۵ جبهه رفتم رسته آر پی جی زن بودم هم موج انفجار هم گوشهام نابود شدن داخل فاو عراغ هم بودم چون بستری نشدم الان حق من وامثال من ظایع شده سه تا از فرماندهان رده بالای من هم فرم رو تایید وامضا کردن اما دریغ که رزمنده ها هم طبقه بندی شدن به خاطر مشکلات زندگی من هم نابود شد والان حتی دفترچه بیمه برای درمان هم ندارم مزایای اسلام مال افراد خاصه بدبختیش برای مردم عادی مرگ بر شما وافکار حزبی شما
در عجبم که کشور کمونیست روسیه هم اکنون به بازماندگان جنگ جهانی دوم داره حقوق میده ولی کشوراسلامی ایران فقط تازمانی که ایثارگرویاهمسرش زنده هستن حقوق میده این ظلم بزرگیس درحق ایثارگران
باسلام و خسته نباشید امیدوارم نتیجه زحمات شما را بزودی ایثارگران ببینند وعمرشان کفاف بدهد شوهر من تواین چهل سال خیلی عذاب کشید خیلی آدم بسیار زحمت کشی هم هست سابقه کار ش هم موجوده ولی جو جامعه بی مسعولیتی سپاه وبنیاد خوردش کرد قیامتی هم هست
اقایاوحدی ترا بهخدافکری بهحال رز مندگان ماده۸۷ بکنید مادیکر پیر شدیم ماکه گناه نکردیم که در زمان جنگ مدرکجمع کنیم من از زنوبچه خجالت مکشم بااینهمه مشکلا دردمن راتحملکنند
آقای پاکدل جانباز60/هَستم دیروز با کارت حکمت به فروشگاه اتکا مراجعه کردم گفتند 200هزارتومن وسایل ارزاقی ودومیلیون وسیله منزل میتوانید بخرید اولا با دومیلیون چه میشه خرید بعد اگر کارت حکمت لااقل ماهی دویست تومن بدین ولی از حقوق کسر نکنید اینو. که بقال سر کوچه هم. نسیه میده مثلا گل بسر جانباز زدین واقعا خجالت داره که جانباز را به فروشگاه اتکا می‌فرستید تاکید میکنید که 200تومن شارژ شده اونم سر برج از حقوق کسر میشه این مثلا چه اطفیه غیر از پایین آوردن شان جانباز هر چند جانباز که ج. نش را فدا کرده کیلو چند شما واقای آن بسلامت باشین
بی خیال ملت وجانبازان
سلام دوستان
چه خبر خوبی این حرف وحدیث ها برای این است که رزومه جناب اوحدی ومعاونان جدید ومدیران صف وستادشان در اول کار پررنگ تر شود واز اول آخرش خوب معلوم است . سنگ بزرگ برداشتن نشانه نزدن است از اول انقلاب یک روز قائله کردستان بعد جنگ وبعد سیل وزلزله وبعد برجام مانع خدمات رسانی این عزیزان مسئول شده . بروید ببینید در شهرستانهای مختلف مشکلات چگونه است با حلوا حلوا دهن شیرین نمی شود هرکه را میبینی درد دلش زیاد است وبغضی غریب در گلویش ........
سلام ۳۱ سال از جنگ میگذره برا جانباز زیر ۲۵ درصد کاری نکردین حتمآ بعد از مرگش میخاین سر قبرش گل بذارین خیلی از شیمیایی ها که از بین رفتن لااقل نوش داروی قبل مرگ سهراب نشین
چرا به بعضی ایثارگران حقوق پرداخت می شود ولی ایثارگرانی هستند که کارت ایثارگری دارندو هنوزهیچ مزایایی از امورایثارگری دریافت نکردند
من همسرم ایثارگر بودش ۳ سال جهبه جنگ بوده کارت ایثارگری ارتش داره و ۵ ساله فوت کرده و هیچ نوع مزایای ایثارگری رو دنبالش نرفتم الانم با مستمری ۸۵۰ تومن حقوق زندگی میکنم مستاجر هم هستم تورو خدا اگر کاری یا کمکی میشه بما کرد راهنمایی کنید
خانواده ایثارگر
سلام آقای پاکدل،ممنونم ک به فکرجانبازان زیر۲۵درصدهستین،من همسرجانباززیر۲۵درصدهستم،شوهرم ازلحاظ اعصاب خیلی خیلی ناراحت هستش،وتوانایی کارواعصاب نداره،باماهی ۸۲۰تومن،بادوفرزندمیشه زندگی کرد،مادریکی ازروستاهای فومن زندگی میکنیم،دخترم بخاطرهزینه دانشگاه انصراف داده،الان بیکارهستش،بامدرک فوق دیپلم حسابداری
باسلام
ایا جانبازان عفونت مزمن استخوان با ۵۰درصد یا بیشتر و قطع عضو تخت پوشش خدمات درمانی بنیاد نیستن که تا کنون اسمی برده نشده ...ودر ثانی این حکمت کارت جز الافی و سرکاری به هیچ درد جانبازان نمیخوره و فروشگاهای بنیاد هم تما اجناس گرونتراز تو بازار میدن فقط به اسم جانبازن هست و به نفع خودشان
پدرم من ایثارگر ودرزمانی که درقید حیات بود کمک معیشت دریافت میکرد حالا من مطلقه هستم چرا به من تعلعق نمیگیرد لطفا پیگیری کنید
سلام اینقدر قول ندهید عمل کنید دیگه خسته شدیم چرا پی گیر دو درصد کسر بیمه جانبازان بازنشسته نیستید گناه کردیم بیمه تامین اجتماعی شدیم دیوان رای به عدم کسردودرصد دعوت مبالغ کسر شده داده ولی اداره بیمه سر باز می زند اگه قانونه برای همه جانبازان باشد اگه نیست همچنین
بنده بابیست وشش ماه ونه روزجبهه ودرپنج عملیات شرکت داشتم وآنزمان نیزمجروح شده ام ولی مدارک بالینی ندارم ودوباربه بیمارستان بقیتاالله مراجعه نمودم وبرایم تاییدشده ازناحیه چشم پوست ریه ولی متاسفانه درزمان احرازبدلیل نداشتن پارتی ردشده ام ما بایدچکارکنیم که به حقوق ازدست رفته مان برسیم رنج گل بلبل کشید بوی آن رابادبرد بیستون راعشق کندشهرتش فرهادبرد
چرا قانون ماده 51 بین ایثارگران شاغل بالای 25 درصد اجرا میشود ولی بین ایثارگران زیر 25 درصد اجرا نمیشود چرا ایثارگران شاغل زیر 25 درصد از امتیازات این ماده محرومند ؟؟؟؟
سلام جناب اقای اوحدی من جانباز ۴۱ درصدی ارتش هستم چرا نباید جانباز بنیاد باشم تکلیفم چیست چندین سال پیش به کمسیون معرفی شدم اما با توجه به پارتی بازی برا من که هیچ کس جز خدا رو ندارم کاری برام انجام ندادن
سلام لطف کنید تبدیل وضعیت فرزندان جانباز رو هم پیگیری کنید دیگه خسته شدیم اینقد وعده سرخرمن بهمون دادن..!!
من با یک بچه با حقوق پدر شهیدم بدون مسکن و بدون شرایط خوب مستمری و دیرکرد مطالبات ایثارگری پدرم برای دشواری زندگیم و شرایط مسکن و امورات....
از شما تقاضای کمک و وام مسکن دارم که بتونم سرپناهی برای خودمو دخترم داشته باشم
سلام اقای پاکدل لطفا در خصوص تبدیل وضعیت ایثارگران هم پیگیری بفرمایید
سلام من جانباز 60 درصد نیروهای مسلح هستم ودر بنیاد جانباز 15درصد و بنیاد دو بار رفتم کمسیون ولی میگوید با توچه به اینکه صورت صانحه نیز دارم ولی از دادن درصد من خوددارز میکند میخواهم بدانم چه دشمنی با من دارند که درصد گوش وپایم را نمیدهند موج انفجار وترکش به سر وسانحه خودر ی برای پلهیم صورت سانحه دارم‌باید چکار بکنم علاوه بر اینگه کسانی هستند که رنگ جبهه را ندیدن ولی درصد بالا دا ند ولی براط من که ۴۴ ماه حصور در جبهه مستمر دترم‌نم هند چرا ممنون.
برای رزمندگان چه خبر خوبی دارید ؟

با سلام اینجانب حسین موصلی آزاده ۵ سال اسارت ۲ سال جبهه ۳% جانباز و تا کنون سهام عدالت دریافت نکرده ام و از چه طریق میتونم اقدام کنم و برای دریافت سهام عدالت یا ثبت‌نام چکاری باید انجام داد در ضمن برای همسر و ۲ فرزندم نیز نگرفته ام . از همکاری و مساعدت شما سپاسگزارم .
ما که نفهمیدیم اخرش رزمندگان جزو خانواده ایثارگران هستند یا نه
سلام اینجانب حسین موصلی ۵سال اسارت ۲ سال جبهه و ۳۰% جانباز لطفاً در مورد سهام عدالت من و همسر و ۲ فرزندم دریافت نکرده ایم چه اقداماتی انجام دهم و برای ثبت نام کجا مراجعه کنم با کمال تشکر .
اینم مثل تمام نشستها و قولها عقیم می ماند
باعرض سلام و ادب و احترام چرا هدیه ای ازدواج را پرداخت نمی‌کنند سال 95 مدارک را به بنیاد شهید اصفهان شهرستان خمینی شهر ارائه دادم
سلام تورا به خدا به کمیسیون احراز شهادت رسیدگی کنید مردم گرفتارن
سلام مستاجرم۶۱سال سن.برای من میگذرد ولی کسانی که درحق من وامثال من ظلم کرده اند.هرگزنمی بخشم هیچگونه تسهیلاتی نداده اند.جانبار۲۵درصد.
ضمن سلام وخسته نباشید باید بگم من همسر جانباز اعصاب و روان هستم قبلا در بیمارستان بستری میشد من حداقل مخارج خونه را با کاروان در اسنپ به سختی در می آوردم در حال حاضر هر همسرم تحت پرستاری خودم می باشد و هیچ منبع درآمدی هم ندارم جز در اسنپ صبح تا شب رانندگی کنم تا شاید بتوانم به زحمت خرج زندگی را در بیارم شما در سر در بنیاد دیدید که نوشته شده امر ایثار گرا ن هر کسی رد میشه میگه بابا ببینید چه به ایثارگران و خانواده شهدا رسیدگی می کنن تورا خدا انصاف داشته باشید چرا بنام ایثار گرا ن وبه کام .......... من نمیدانم
سلام ...جانبازان ۱۵ درصد چیکار کنن خب هیچ امکاناتی ندارند..با ترکشی ک کنار قلب...در پا و کنار لب زده شده ترکش..چرا کمیسیون قبول نمیکنه؟ آخه مشکلشون ب کی بگن رسیدگی کنید لطفا.
من بعد از ۲۳سال جانبازی گرفتم من موج گرفتگی دارم من چیزی نمبدانستم که جانبازی چیه والا تمام مدارک را جمع میکردم رفتم کمسیون میگه چرا همون موقع نیومدی همینی که هست میخای بخواه نمیخای برو ۵درصد بمن دادن اینجا حق من ضایع شده به کی باید بگم کی به کیه از کی باید حقمو بگیرم تورو به ابولفضل رسیدگی کنید
با سلام بنده جانباز 35درصد و دارای چهارتا فرزند که هیچ حقوقی به من ندادن و فقط یه کمک معیشتی که خیلی مبلغه کمیه بهم می دادن که متاسفانه همین کمک معیشتی که زن و بچام با ان نون می خورن چهار ماه پیش این دولت قطعش کردن که در حال حاضر همین جانباز نابینا جمهوری اسلامی بیکارم. اگه باورتون نمیشه تشریف بیارین از نزدیک اوضاع بنده و زن و بچامو ببینید ادرس خوزستان سوسنگرد کوی مالکیه علیا
با سلام و خدا قوت.
بنده فرزند شهید هستم اما در صندوق ذخیره شاهد هیچ گونه سهمی ندارم برای این امر به کجا و چگونه باید اقدام کنم؟
کارت اتکا حداقل از حقوق کسر نکنید
جمل کنید این همه بوی و کرنا رو.... ما بیش از 6000 نفر نخبه بیکار خانواده شاهد وایثار گرداریم..... خانواده های شاهد و ایثارگری که به خاطر این همه سرو صدای بی سرانجام.... از جامعه رانده و در بنیاد مانده اند.
جمع کنید این همه بوی و کرنا رو.... ما بیش از 6000 نفر نخبه بیکار خانواده شاهد وایثار گرداریم..... خانواده های شاهد و ایثارگری که به خاطر این همه سرو صدای بی سرانجام.... از جامعه رانده و در بنیاد مانده اند.
باتشکرازجانبازعزیز جناب قنبری ممنون از فرمایشات بی پرده شما و همچنین تشکر ویژه از جناب آقای پاکدل عزیز که بحق ازایثارگران حمایت میکنند خداوندیارونگهدارتان باشد
سلام تازه اونهم با چند برابر قیمت و یک سری جنس بنجل که کسی سراغشون نمیره مثلا گوشت منجمد گوساله برزیلی را قیمت زده 68500 تومان مقصر اصلی بنیاد است که سال قبل برای مسائل سیاسی در انتخابات این کارتها را چاپ کرد با هزینه‌های زیاد و اینجوری پدر و مادر شهید و جانباز را بی اجر کرد
جانباز کمتر از 20درصد هستم
ما هم به اندازه شما در خط مقدم زحمت کشیدیم
اما قسمت ما شهادت نبود
خواهش میکنم از نظر مالی مارا دریابید
خدا قوت
سلام من یک جانباز ده درصد می باشم با این شییمایی هستم موجی هستم ولی رسیدگی نمیکند وسه فرزند بیکاردا م واز سمیه جهت استخدام نمی تواند استفاده کنندلطفا رسیدگی شود
من کارت ایثار گری با هیجده ماه داوطلب جبهه میباشم چون از طرف تامین اجتماعی حفوق دارم تا همین الانههیچ امتیازی ویا پاداش حقوق ایثارگری نگرفتم بطور کلی اصلا کارت ایثار گری بدردم نخورده لطفا در این زمینه کمک کنید ممنون از شماا
همش وعده سرخرمن آنهم خرمن عمر سوخته ایثارگران ماده 87 که کم کم همگی 60 سال یا بیشتر دارند که اگر عمر بی خیرتان کفاف این جماعت 60 ساله هم خواهند مرد
جانباز ۲۰%هسم با مدرک دکترا ،درسن ۱۶ سالگی در تا عملیات شرکت کردم تو ادراه جات همه اش بر اساس باند بازی پست میدن نه براساس جانباز بودن ومدرک تحصیلی خواهشا این موضوع را بررسی کنید
سلام. خسته نباشید . می خواستم سوال کنم ایا مرخصی ذخیره بازنشستگان اموزش و پرورش که چند سالی هست قطع کردند جز پرداختی ها هست . من جانباز و آزاده ۵۰ درصد هستم . تشکر می کنم .
سلام معاون محترم تعاون کدام سهام حق خیلی هادربنیادضایع شده چندسال پیش فرم سهام رادادندماپرکردیم بااثرانگشت هم بنده به عنوان جانبازووالده شهیدمادرم هم پرکرد..حال اسم ماهادربانگ دی وجودنداردومیگندکه بنیادشهیدکوتاهی کرده وشماهاراجاگذاشتندحال نه سهام دربانگ داریم. نه برگ سهام به ما دادند!جهت اطلاع کسانیکه از خیلی مسائل خانواده هایی خبرند..جانبازوبرادرشهیدمهربان همچنین مادرشهیدرضامهربان.گیلان.
با سلام ب نوبه خودم جانباز 45درصد جنگ هستم از زحمات اقای اوحدی و سردار صفری و دیگر مدیران دلسوز که موجبات تحول و حرکت در راه خدمت رسانی به حامعه هدف هستند تشکر میکنم و ازخداوند برایشان سلامتی و عاقبت بخیری طلب دارم . حکمت کارت های که دوسال است وعدا ان داده شده چرا هنوز به دست ما و بسیاری از عزیزان دیگر نرسیده.
قیمت کالاهابخصوص لوازم خانگی در سازمان اتکاء20درصدبیشترازبازارآزادهست البته قیمت نقدی اجناس!لطفاسری بزنیدویک موردرابررسی وازبازارقیمت بگیرید.جاروبرقی پارس خزرمبلغ نقدی آن دویست هزارتومان ازبازاربیشتربوداین فقط یک نمونه کالا!
اینجانب جانباز ۲۵ درصد هستم بسیج داوطلب در سال های ۶۴و۶۵ اکنون حالت اشتغال هستم ماده ۳۸ اینجانب درست نشده بود اکنون در حال اجراست در صورت احراز و اجرایی ماده ذکر شده تا مهر ماه پرداخت معوقه دوباره انجام می گیرد به ما پرداخت می کنند.ممنون از راهنمای شما.
سلام علیکم ، من جانباز ۲۵٪ بیکار هستم با تحصیلات لیسانس ایده ای در زمینه واحدهای میانی و پایین دستی داشتم که در واقع محصولات پتروشیمی کشورمان را خام فروشی نکنیم و در تمامی مراکز استان ها با همین محصولات افراد بتوانند با حداقل سرمایه یکی از محصولات را انتخاب و به محصول نهایی تبدیل کنند، مثال بسیار ساده آب ژاول را از پتروشیمی ها گرفته و با دو تا مخزن و یک سوله با رقیق کردن آن در همان استان بدون کرایه حمل سنگین و هزینه های جانبی یه عالمه کارآفرینی و ایجاد اشتغال کنند متأسفانه در جلسات دولت و مجلس تمام تصمیمات در سطح کلان گرفته می‌شود و روی کاغذ ، در صورتیکه براحتی می‌توان آن را عملی کرد و همان توصیه و دغدغه رهبری عزیز در خصوص جهش تولید یه حرکت قابل توجه محسوس و ملموس را انجام داد ، مونتهاش گوش شنوایی نیست چندین بار با دفتر آقای جهانگیری معاون اول مکاتبه کردم این دولت هیچ انگیزه و اشتهایی برای رونق تولید و پویایی کشور متأسفانه نداره ، التماس دعا
سلام مطالب مادرخصوص ماده 38ومعوقات آن و محروم شدن عده ای زیادازجانبازان کشورازماده 38درفاش نیوزانتشارداده نشد..ماهم جانبازان حالت اشتغال بنیادآدم هستیم لطفاصدایمان رابه گوش ریاست سازمان و متولیان ایثارگران برسانیدومشکلات مارابگید.جانبازان محروم از ماده 38بنیاد.جناب اوحدی لطفابداداین دسته از جانبازان حالت اشتغال بگیربرسید...
باسلام ما کی از بنیاد جانبازان حقوقی گیرمان آمد که بخواند اون را پرداخت کنند جانبازان زیر 25/صد شامل هیچ چیز تا حال نشده این چه قانونی است موقعی که کشور در معرض خطر بود جان فدا کردیم حال شدیم هیچ جانبازاسیخی چند
باسلام جانباز۷۰درصدهستم بادراند۳میلیون تومان بازنشسته دانشگاه حکم حالت اشتغال دارم اما استفاده نکردم بخاطرهمین حکم سپاه ماده ۳۸برام نزدن میگن حکم داری شمادا به خدا کاری کنید این حکم حالت اشتغال شده بلای جان ما بنیادهم اجازه لغوش نمیده چکارکنم با۵نفرمیشه زندگی گذراند خداراخوش میادحالت اشتغال معنیش چیه مگرنبایدحقوق بدن کوپس فقطحیثیت مارابر دن وجیب خودشانه پرخداقوت
تورابه خدا فکری برای این،فرزندان شهید بیکار بکنی
من این ۵ ساله لیسانس گرفتم وبیکارم باید چکار کنیم هرجا میریم جواب درستی به ما نمیدن
شما بهتره به فکر تغییر وضعیت پرسنل شرکتی فرزندان ایثارگر به رسمی باشید.خیلی بهتره.با این کارها خودتون رو مشغول نکنید
اصلا رسيدگي نميکنند
پس تکلیف تبدیل وضعیت نیروی قراردادی ایثار گر چی شد چرا بعد از اینکه دوبار در صحن علنی مجلس تصویب شد و در کمیسون برنامه مجلس مسکوت مانده و به مجمع جهت اتخاذ تصمیم ارسال نمی شود
با سلام خدمت ریاست محترم بنیاد شهید و جانباز ان آقای اوحدی اولا تبریک میگم امیدوارم همیشه سلامت باشی. ببخشید میشه کمیسیون پزشکی برای فرزندان شهدا دارای بیماری اعصاب و روان برگذار کنید. ممنون
تمامه این حرفها رو کاغذ قشنگه اگه جرئت دارید از من بپرسید تا مشکلات جانبازان و خود بنیاد رو جوری براتون بگم اقای رییس تا مجبور بشید بوجه کل کشور رو به جانبازان بدید چرا اینقدر دروغ میگید شما جوری ارزش جانباز رو پایین اوردید که حتی برای خرید ی نسخه معمولی دارو لاید خودش نقدا پرداخت کنه بعد بره یکسال بعد از بیمه بگیر ممنون از این همه لطعی که به جانبازان دارید
باسلام. ی فکری به حال فرزندان شهدا بکنید از شرکتی به رسمی کنید. تورو خدا اونارو استخدام کنید. چرا شورای نگهبان تاید نمیکنه تمومش کنه. بخدا خسته شدیم تو این وضعیت تا کی دروغ بشنویم...
بعرض سلام ودرود به روان شهدا میخواستم بدانم پرداخت معوقات ملاک چه چیزی بوده ک جانباز 25 درصد 36 ملیونگرفته اما جانباز 60 درصد 17 ملیون وبعضی هم بادرصد های مختلف هیچی نگرفته اند
سلام معیار پرداخت معوقات چه چیزی است که جانباز 25 درصد36 ملیون ولی60 درصد 17 ملیون وبعضی هم با درصد های بالا هیچ واریزی نداشته اند
لطفا فروشگاهای بنیاد شهید رو دوباره راه اندازی کنید
باسلام مسئولین محترم بنیاد شهید وامور ایثارگران مگر این نیست شهدا وجامعه ایثارگران مربوط به تمامیت کشوراست مثلا من هم جانباز وایثارگر هستم ومحل سکونت وحتی تولد فرزندانم دونفرشان درسالهای59و70 درخرمشهر وسه نفر در شیراز سالهای 61و62و68. متولد شدند پرونده جانبازی درخرمشهر لیکن هر گونه درخواستی داشته باشم مراحلی باید طی گردد تابتوانم در شیراز اقدام کنم مثلا مدت 15 سال وقبل درخواست خرید ویا مسکن. یاتسهیلات بگیرم مسئولین بنیاد شیراز اولویت راباجانبازان شیراز دانسته وهمین مورد باعث شده تااین لحظه نتوانستم ازامتیا ز جانبازی وایثارگری استفاده کنم
سلام علیکم . خسته نباشید فرزندم بخاطر فوت مادرش نتوانست به تحصیل ادامه بدهد الان مدرک دیپلم داد با یک دختر هفت ساله مستاجر و کارگر روز مزد هست محل کار مستقلی ندارد بعلت نداشتن مدرک تحصیلی بالا هیچ جا استخدم نمی کند حتی چندین معرفی نامه به پتروشیمی تبریز جهت استخدام بردیم اما بخاطر بودن فرزند جانباز استخدام نکردن در حالیکه کسانی در پتروشیمی تبریز استخدام و مسئولیت دارن که مخالف نظام هستن چرا تا حالا پتروشیمی تبریز به نامه های بنیاد شهید و امور ایثار گران در مورد استخدام فرزندم جواب نمی دهد فرزندم الان سی و دو ساله هست در حالیکه بچه های بنده با دیدن مشکلات مجروحیت بنده افسرده شده هست عاجزانه تقاضا میکنم کمکمان نمایید تا در پتروشیمی تبریز استخدام بشود
بسم رب الشهدا
بنده جانباز 30%حالت اشتغال، مناسفانه در سالهای اخیر عمل فلب باز داشتم،و تصادف منجر به ضربه مغزی و عوارض همه اینها در یکجا،بهش اضافه کنید وضعیت بد اقتصادی
و عدم تمکین همسرم،که خدارا شاکرم،به والله شاکرم
حالا هم که برونشیت بر اثر یکی از موارد جانبازی حاد شده،از یه طرف داروهای همه پزشکهای محترمی که میرم،دارو تجویز میکنند برای دو ماه،فقط با یک ماه موافقت میکنند،که آنهم حتما از داروخانه هلال احمر آن هم بعد از تایید نماینده بیمه دی برای یکماه تجویز میشود،یعنی بطور میانگین من هر هفته باید برای هر کدام از عوارضم چه از جنگ چه قهری وقتم در مراکز بیمارستانی و داروخانه میگذرد
مطلب بعد در ارتباط با سهام عدالت،به من تعلق گرفته
چهار سهم خودم و همسرم و دپ فرزندم، اما سوال اینجاست
که چرا بحای یک میلیون ارزش واقعی سهم پانصد و خرده ایی است،
مطلب بعدی درخواست وام از صندوق ایثار است،که طبق سنوات گذشته با علم بر اینکه هر سه سال تعلق میگرد،اما من بنا بر مشکلاتی که دارم هر دوسال درخواست میدادم و همکاری میکردند،اما اینبار که در اواسط ماه هفت دو سال تمام میشود،رفتم درخواست بدم فرمودند بخشنامه اومده باید سه سال بگذرد،آخرین جواب این بود که میتوانم درخواست دهم مبلغ بدهی وامم از محل ذخیره شاهد کم شود،و عملا از صندوق خارج شوم،بنده آدم ریاده خواهی نیستم،فقط خواهش کردم که مشکلم حل شود
عالیجنابان ایکاش کشته میشدم(شهادت فضل خداست که لیاقت میخواست که من نداشتم)تا سی و اندی سال گناهم کمتر بود
شدم چوب دوسر طلا،تا میگم جانباز همه میگویند وضعتان خوب است،اما از داخل خودمان با مشکلات......
خودمم نمیدلنم چه میخواهم، از یک طرف میگویم یا خدا معامله کردیم،اما از اینکه سربار حق الناس شدم از خودم متنفر میشم،
سلام . چرا پتروشیمی تبریز به معرفی نامه های بنیاد در استخدام فرزندان جانبازان جواب نمی دهد در حالیکه چندین ساله معرفی نامه می دهم از همه اقشار در پتروشیمی تبریز استخدام می کنند اما فرزندان جانبازان را قبول نمی کنند.پسرم بخاطر فوت همسرم نتوانست بیش از دیپلم ادامه تحصیل بدهد الان با داشتن سی و دو سال و دختر هفت ساله و مستاجر و کارگر روز مزد میدان هاست کسی هست ما را یاری بکند
سلام
توجه وخدمات به همسرجانباز،،مختض جانبازان۷۰%نباشد.
عموم جانبازان...
سلام . چرا پتروشیمی تبریز فرزندان جانبازان را استخدام نمی کند بیش از سه ساله چندین معرفی نامه دادیم تا حالا جوابی ندادند در حالیکه در این مدت چندبار از همه اقشار به جز خانواده ایثارگران استخدام نموده اند خواهش میکنم کمکمان کنید پسرم که بخاطر فوت مادرش نتوانست ادامه تحصیل بعد از دیپلم بدهد الان با سی ودو سال با دختر هفت ساله مستاجر و گارگر میدان شهر می ایستد
باسلام بنده ۲۸ماه حضوردرجبهه رودارم وکارت ایثارهم دارم ولی تاکنون یک ریال از بنیاد نگرفته ام وبرای جانبازی هیچ اقدامی هم نکردم‌ چون تا الان خداروشکر زندگی با کم وزیادش میگذشت اماازاین به بعد وبچه هام بزرگترشدن زندگی برایم روز به روز سخت تر میشود وبنده درسال ۶۵ درکردستان موج انفجار دربیمارستان صحرائی شهیدرضائیان یک هفته بستی بودم آیابه بنده چیزی تعلق میگیرد یاخیر
باعرض سلام من جانباز شیمیایی 20درصدم وبازنشسته آموزش وپرورش، زمانیکه سهام عدالت رامیدادندماازطریق اداره خوددریافت کردیم نصف داده شده درحالیکه برای جانبازانی که ازبنیادشهیدارایه گردیده تمام داده شده، پس چرامسولین محترم تابحال اقدامی انجام ندادن که حق ماضایع گردیده لطفا اقدام نمایندتاماهم تمام بگیریم
جانباز ۲۰% هسم خواهشا یه فکری هم به حالا جانبازان ۲۰%داشته باشید
سلام برادر پاکدل عزیز حیف که قانون دست و پای شما رو بسته اول جنگ بنی صدر هم همین رو می گفت می گفت تو قانون نداریم که شما رو مسلح کنیم خاک میدیم ولی برادر مگر جانبازان جنگ چند سال دیگر در خدمت شما هستن که اگر یک کمکی کردید باید توجیح بشن که طبق قانون دیگه حق استفاده از امکاناتی براشون نیست.... زیاد سخت نیست یک جامعه ایثارگری از زیر بار سخت مسائل اقتصادی بیرون اورد ولی اگه قانون بذاره
اینجانب جانباز۵درصدم.چهارسال برای گرفتن حقوق تشکیل پرونده دادم هروقت به بنیادمراجعه میکنم میگویند جوابش ازلویزان تهران نیامده.مگه عزیزان درلویزان جواب یه پرونده اینقدر سخته که باگذشت چهارسال جواب قطعی نمیتونن واسه بنیاد بفرستن.لطفاجوابگو پیگیرجانبازای زیر۲۵درصدبطورواقعی باشین
سلام اینجانب مهدی فخاری جانباز ۵/:هستمالبته از۲۵/:همزیدم چراکه من تادو سال پیش از بنیاد توقع هیچ چیز را نداشتم وحالا واقعن دیگر قادر به کار نیستم رفت بناد شهید منطقه خودمگفتند که شما وام خود اشتقالی گرفتید اخر بابیست ملیون تومان میشود اشتقال درست کرد وحالا حاطر هستم کهاین پول به بانکبرگردانم واقان دیگر قادر به کانیستم کمکم کنید اججزانه خواش میکنم چهارعاعله دختر دارم کمک کمک کمک
باسلام ببه ریسانانقلاب ودستندرکاران بنیاد شهید سلام به رهبر انقلاب اسلامیمن جانباز ۵/،صدهستم وسی سال هست به بنیاد مراجه نکردم وحالا از کار افتاده شدمدوسال پیش رفتم بیست میلیون وام اشتقال دادن وکار اینجاب سنگین هست دیگر قادر به کار نیستمبه بنیادمراجعه کردم مگویند بهشما واماشتقال دایم شما شاقل هستید بهشما حقوق تعلق نمیگیرد من حاصر هستم کهاین وام رابرگردانم میگویند دیگر نمشودتقاصا دارم شم ریسا نبیاین سرکار من متوجه میشوید اینجانب رراست مگویم یا دروق عاجزانه خاهشمندم بهدادم برسید
سلام ؛ آقای پاکدل چرا برای اجرای ماده 38 در باره جانبازان حالت اشتغال ادارات و سازمانهای دولتی فکری نمیکنید. چرا این همه تبعیض باید وجود داشته باشد.یک عده براحتی از مزایای ماده 38 به عناوین گوناگون و به طرق مختلف و بعضاً غیر قانونی بهره مند شده وحق ایثارگری آنان پرداخت میشود و گروهی دیگر سرشان بی کلاه مانده است. آیا این عدالت است یا تبعیض؟
باسلام فدوی ازسال 59 درجنگ تحمیلی در خرمشهر مجروح شدم وتمام وسایل زندگیم ازبین رفت تاکنون مطالباتم راپرداخت ننمودند راهنمایی بفرمایید
سلام. آقای اوحدی خواهشابفکروام مسکن ایثارگران هم باشین مبلغ وامی که میدین نمیشه خونه خرید من نزدیک بیست سال مستاجریم و پس اندازی نتونستم داشته باشم که بتونم باو ام بنیاد یه ملکی که حداقل یه اتاقک هم داشته باشه بخرم. بخدادیگه توان اجاره هم ندارم.
سلام عزیزانم یکی از فرزندانم در مقطع دکترا با رتبه اول از دانشگاه شهید بهشتی مشهد قبول شد با بیش از 15 مقاله ای اس ای در گوگل یرچ کنید میر شهاب ادین ایزدخواه انگلیسی اسمش بنوسید تا حقیقت بدانید ولی ازدواج کرد دانشگاه رها کرد تا کارگری می کند تا خانه بگیرد و فرزند دوم مهندس مواد الان کار گری می کند تا ازدواج کند مسکن به فرزندان 70% بدهید ماشین به 70 درصد ها بدهید اصلا شما خود را رئیس ارباب ما بدانید خبر های خوب برسانید 35 سال خبر خوب می دهید الان خودمان فرزندان مان با این خبر های خوب تان اتش گرفته می سوزیم روزی هر انسان خدا می دهد اگر قرار روزی برساند شیطان را هم ماعمور می کند روزی بدهد باید خدا را شاکر باشیم نه افراد میز مقام پسند
آقای پاکدل خداازتون نگذردکه حق خیلی هاراپایمال کردید.بخصوص برای جانبازان فاقدماده 38..درحال حاضربعدخدافقط امیدمان به جناب اوحدی ریاست سازمان و جامعه ایثارگری میباشد.
کمک معیشت جانبازان زیر بیست وپنج درصد چه شد؟
از سال ها پیش خبر ها خوش بودند ولی عمل خوش ندیدیم آقای پاکدل هم مثل اینکه تازه منصوب شده توپ اش پره چند روز دیگه یادش میره چه قولهایی داده بود
با سلام. جناب آقای پاکدل حقوق ومعوقه ماده ۳۸جانبازان زیر ۲۵درصد از کار افتاده کلی و حالت اشتغال بنیادشهید که از بنیاد حقوق میگیرند را بدهید مگر جانبازفرق میکند که این همه بی عدالتی میکنید .لطفا از فاش نیوز محترم تقاضا داریم به گوش حاج پاکدل برسانید
سلام.تکلیف بقیه جانبازان که حالت اشتغال بنیادباحکم ازکارافتادگی هستند که ماده 38براشون اعمال نشدچیست.؟از شبکه های ایثارگری تقاضا داریم که به این مورد که هزاران نفر است پیگیری و اطلاع رسانی فرمائید.ماامیدمان به جناب اوحدی ریاست بنیادکشوروجامعه ایثارگران بوده و هست..لطفا به حق ماهارسیدگی کنید.
با سلام لطفا در مورد سهام جانبازان در بانک سینا که قبلا به نام بانک بنیاد بودو زمانیکه جانبازان مستقل از بنیاد شهید بودندوتحت پوشش بنیاد مستضعفان و جانبازان بودندپی گیر نمایید
من سرباز سال ۶۵تا۶۷هستم ۲۸ ماه درجهبه های غرب وجنوب عملیات آفتاب وتک دشمن ۲۱ .۴ وکربلای ۶ دز سو مار و بدبختی های دیگر که دو ماه یک دفعه حمام نمی دیدیم و بنده متعال بدم آن همه ی سختیها را تحمل کردیم حل انتظار ماه به خاطر دفترچه بیمه درمانی پنچ در صد تا این چند روز که زنده ایم به ماه بدهید متشکریم از حسن توجه شما
با سلام . از تلاش های جناب اقای اوحدی تشکر می کنم که در همین چند مدت اخیر کارهای با ارزش و ماندگار را برای خانواده ایثارگران شروع کرده اند . انشا .... که موفق باشند .
در ارتباط با آزاد ساز ی سهام بانک دی که ایشان گفتند از هفته آینده آزادسازی سهام شروع می شود آیا برای جانبازان 5 درصدی هم این سهام در نظر گرفته شده ؟ منظورم این که آیا بنیاد خودش در بدو پذیره نویسی اسامی ما را به بانک داده که برای ما هم سهام بخرند یا نه ؟
ممنون میشم اگه دوستان اطلاع دارند به ما هم جواب بدند
سلام زمان واگذاری سهام عدالت به جانباز وافرادخانواده سهم یک میلیون تومانی واگذار شد چرا مبلغ492000 تومانی واگذار گردیده رسیدگی واصلاح شود
سلام ببخشید من دانشجوی پردیس ازاد اردبیل هستم خواهرم هم پرستاری ازاد هستن و خودم اهل کرمانشاه اینجا دانشگاه شهریه هر ترم حدود ۱۲ میلیونه خوابگاه به پسرا نمیدن من ۹۰۰ تمن اجاره باید بدم پدرم ایثارگر ارتش ۱۸ ماه ۲۰ روز هستش کارمند بخش خصوصیه موندم برا تهیه شهریم هزینه هام و مادرم هم در جنگ برادرش رو از دست داده و خانواده شهدا محسوب میشه ولی من تا به امروز یک ریال هم از سازمانی کمک دریافت نکرده ام یارانه رو که از ما گرفتن به پدرم نه حق بیمه ای نه معافیت مالیات حقوقی دادن من بدون سهمیه سال ۹۴ وارد دانشگاه شدم الان سال ۵ ام پزشکیم روی زمین داغ موندم سهام عدالتی به ما ندادن اخه من اینارو باید پیش کی فریاد بزنم شما بگید من گلایمو پیش کی ببرم دانشگاه یک ریال تخفیفی نگرفتم کی مسئوله
سلام ایا این ۲۷۲۰سهم بانک دی که به جانبازان داده اند اولا برگه سهام روچطور بایدگرفت ؟ وایا قابل خریدوفروش است یعنی ازادشده وجانبازان بابت ان بدهکار نیستند ؟؟
با سلام اینجانب آزاده و جانباز ۳۰٪ هستم که هم به بانک دی و هم به بنیاد شهید مراجعه کردم ولی هر دو دستگاه به من اعلام کردند سهام بانک دی ندارید لطفا رهنمود لازم را ارائه فرمایید متشکرم
سهام بانک دی قابل خریدوفروش است به بانک دی مرکزی روبروی پارک ملت یاکارگزاری بانک دی ابتدای خیابان شهیدمطهری مراجعه کنید.
ارزش سهام امروز۱۳مرداد۷۰۰۰تومان است که کل مبلغ میشه۱۹میلیون و۴۰۰هزارتومان...
قیمت سهام به روز است.
قیمت فردا و روزهای بعدبستگی به بورس داره...
والسلام.
سلام
مسئولین محترم بنیادبفرمایندکه:جانبازان حالت اشتغال چه موقع بازنشسته میشوند؟
سنوات،پاداش،طلب مرخصی ها و...
چگونه محاسبه خواهدشد؟
تاریخ شروع خدمت اززمان مجروحیت است؟
اگرتاریخ مجروحیت ملاک نیست!!!
چرا؟!
لطفأتوضیح بفرمایید.
متشکرم.
باسلام.ضمن تبریک دهه ولایت من ۲۳ماه درحساسترین عملیات و دفاع مقدس جبهه انجام وظیفه کردم.مصوبه مجلس ودولت اجرای بند۲ماده۶۸قانون خدمات به ایثارگران است.اجرائیه نشده وازسال۸۸تاکنون رسیدگی نشده تمناداریم بنحوصلاحدیدرسیدگی شود.
سلام بنده از رزمندگان ۸سال دفاع مقدس با۳۸ماه و۱۶روز خدمت درجبهه های جنگ دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق وسه فرزند وهمسر مریض سرطانی مستاجر مدت ۶ماه دریک شرکت خصوصی کارکردم وحالا یک ساله دران شرکت تسویه کردم ولی متاسفانه معیشتی ماه ۷۰۰هزار منو قطع کردن هرجای میروم کسی جواب گو نیست ترا به خدا به من کمک کنید که معیشتیم بگیرم. گرفتار هستم
سلام وعرض ادب..درخصوص جانبازان زیر25درصدکه سالهاست ازساتاکمک معیشت ناچیزی دریافت میکنندچه فکری کردید؟؟آیااین عزیزان جانبازهستند؟اگرجانبازهستندچراپرونده شان به بنیادارجاع داده نمیشود؟چراهیچکس دراین خصوص جوابی نمیده که تکلیف این قشرچیست؟؟چراکمک معیشتشان به اندازه بنیادنمیشود؟؟فاش نیوزگرامی شماچراجوابی نمیدهیددراین خصوص؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام جناب اوحدی. بنده جانباز ۷۰ درصد هستم و تاکنون از سهمیه خودرو استفاده نکرده ام. بنیاد با وزارت صمت برای واگذاری خودرو تولید داخل به ایثارگران بالای ۵۰ درصد برنامه ای ندارد؟
سلام شب عالی بخیر جناب پاکدل بنده چندین پیام محضر شما و آقای مهندس اوحدی دادم درفاش نیوزدردید قرار نگرفته یکی درموردخودرو جانبازان ۵۰درصد به بالا دومی درمورداجراع قانون ماده ۴۸ و۲۱ تبصر۲درمورداسخدام فرزند انمان ودرمورددرمان وچند‌مورد دیگر مشکلات بنده اما من نمی‌بینم که نوشته های خودم را اما قبلا ها همه را دردید قرارمیگرفت الان نمیگیره علت چیست باید بدونیم والا بنده یک جانباز اعصاب روان هستم با دارو خودرو کنترل مینمایم والا یک روز دارو نمی‌خورم اداره کل بنیاد گیلان را به آتش میکشم هرچه بادا باد دیگی چیزی برای ازدست دادن ندارم خواهشمندیم دستور فرمایید مشکل ما را حل نمایند همدازنظر هزینه سفر درمانی هم ازنظرداروهای خاص وهم استخدام بچه هام والا تا بحال تحمل کردم بنیاد گیلان با متراژ خودش متر کرده حق مارا زیر پا گذاشته ناچارم برخوردکنم وسلام
سلام چهل سالی بسی دورغ گو کرد بیاد شهیدان سال بودجه را کجا مصرف کرد من جانباز 70چه کار من زندگی دارای از هم مباش تا بیاد شهید آدرس من دارد آقای اوحدی تا چهار روز چها رم درب اتاق بست قفل مکن جانباز یا خانواده ه شهیدان از درب ورودی را ندارد مدل چند سال شهیدی اینکار کرد من دیگر برای شب و روز پست خدا لغتکن از حق جانباز چهل سال روی تختخواب نگذاشت به من جانباز به حال گریه کن
ابتدا از سایت فاش نیوز باید تشکر کرد که پیگیر اخبار مربوط به ایثارگران است و گاها خبرهای خوبی را می دهد که اگر عمل نشود که اکثرا عمل هم نمی شود بازم تا یک مدتی دلمان خوش است. در خصوص جانبازان زیر 25 درصد دولت و به ویژه شخص آقای نوبخت سیاست دو گانه ای را اجرا میکنند. چرا که به جانبازان معسر زیر 25 درصد ساتا 865 هزار تومان پرداخت میکنند و به همان درصد جانبازی تحت پوشش ساتا یک میلیون و 790 هزار تومن. در ضمن جانباز تحت پوشش ساتا حق پرداخت حق بیمه خویش فرمای تامین اجتماعی برای آینده بازنشستگی را ندارد. در حالیکه جانباز تحت پوشش بنیاد دارد.پوشش تحت پوشش ساتا حق داشتن مسکن را ندارد. در حالیکه جانباز بنیاد دارد. فقط در یک چیز مشترکند. آن هم نداشتن حقوق ثابت از جایی.ظلم عجیبی که به جانبازان ساتا میشود بر میگردد به آقای نوبخت. در ضمن جانبازان 5 درصد هیچ سهمیه ای در آزمون وکالت ندارند. که یک نوع دیگر ظلم است.بحث از بین رفتن کف درصد جانبازان که در کمیسیون اجتماعی تصویب شد به حال خود رها شد وگرنه این همه ظلم به جانباز زیر 25 درصد نمیشد.
با عرض سلام... لطفا تکلیف اونایی که پاسدار بودن و حالا مدت بیست سال است از _پاه جدا شده یا منفصل شده آند رامعلوم کنید... چرا نباید شامل ماده 38 بشوند در حالی که حالت اشتغال بنیاد هستند و از بنیاد حقوق می‌گیرند.... ولی می‌گویند چون موقع مجروحیت پاسدار بودید به شما تعلق نمی‌گیرد... نگذارید ما بین سپاه و بنیاد معلق باشیم... ما دیگه پاسدار نیستیم... حق ما را ضایع نکنید...
من جانباز 70 درصد هستم. سال 1377 حالت اشتغال شدم.
چند ماه حقوق گرفتم بعد استخدام شدم که حقوق حالت اشتغال قطع شد. حالا که قاون تصوسب شده حقوق حالت اشتغال جانبازان شاغل قطع نمیگردد چرا حقوق حالت اشتغال من بر برقرار نمیشود.
افراد زیادی هستند کههم حقوق حالت اشتغال میگیرند هم استخدام رسمی هستند.
افراد تابع قانون کار هم دو حقوقه هستند تا کی این بی عدالتی و ظلم را باید تحمل کنیم.
دیگه پامون لبه گروه.
اینها که در بنیاد مسئولیت دارند آخرت باید پاسخگو باشند.
با عرض سلام و تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر، چرا ادارات از اجرای ماده ۳۹ خودداری می‌کنند حال که بنیاد ماده ۳۸ را برای افراد حالت اشتغال اجرا میکند فکری هم برای جانبازانی که در ادارات و سازمان ها با وجود بیماری های مختلف کار می کنند و از حقوق حالت اشتغال بی بهره هستند بکنید از طرفی نه بخشنامه دولت در خصوص اضافه ۵۰ درصد حقوق اجرا میشود نه ماده ۳۹ که جانشین ماده ۳۸ برای شاغلین هست به ویژه برخی از نهادها به بهانه نداشتن ردیف بودجه از پرد اخت این موارد خودداری می کنند ظاهرا نشستن در خانه و استفاده از حقوق حق اشتغال مقرون به صرفه تر است
جناب اقای اوحدی
ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثا گران:
با عر ض سلام چرا ادارات ماده 39 را که( که همانند ماده 38 در مورد حقوق بگیران حالت اشتغال بنیاد است) باید در مورد جانبازان شاغل در ادارات است ، اجرا نمی کنند.
سلام چرا به جانبازان زیر 25درصد که بعد از قطنامه جانباز شده اند هیج کمک معیشتی تعلق نمیگیرد .این چه قانونی هست یک بام دو هوا.ما شدیم توپ فوتبال بنیاد و ایثارگران سپاه .اگر قراره حقوقی چیزی باشه باید برای همه جانبازان زیر 25درصد باشه .سه ساله حق زن و بچه من نمیدن ما که خونه خاله مجروح نشدیم مدرک هم دارم که نمیتونم کار کنم وقتی سپاه و بنیاد که دم از خدا میزنن اینطوری حق زن و بچه من رو پامال میکنن .من نه شغلی دارم نه درامدی نه سلامتی میشه یکی جواب من رو بده
سهام بانک دی این مبلغ نمی شود الان هرسهم بانک دی در بورس 8000هزارتومن است 2000هزار سهم ان معادل 16میلیون تومان می شود چطوری حساب کرده اید
با عرض سلام از آقای پاکدل تقاضا دارم به فکراشتغال فرزندان جانباز ان هم باشند، بنده ۳فرزندفوق دیپلم،لیسانس وفوق لیسانس بی کار دارم.جانباز۲۵درصدشیمیایی هستم ممنون ازلطفتون
سلام به دکتر اوحدی خدا قوت میگویم پاداش پایان خدمت وبازنشستگی جانبازان ماده ۳۸ برایمان اجرا کنید دستمان تنگ است ۴۰ سال گذشته ما دراخر راهیم ما را خوشحال کنید
سلام
لطفا در رابطه با پرداخت پاداش بازنشستگی جانبازان حقوق بگیر بنیاد پیگیری فرمایید.
سلام چرا حقوق کمک معیشت این ماه برای من واریز نشده
اقای اوحدی توروقسم می دم به دودست بریده جانبازکربلا..درددل جانبازان زیر25درصدگوش کنید..
دراین اوضاع خراب وگرانی باری ازدوش این فداکاران وجانباخته گان بردارید..همین سهام بانک دی به خیلی ازانهاندادن چرا؟مگراینها فرق دارن ازجمله همسربنده که15درصدجانبازی و14ماه جبهه دارد..دریغ ازیک هدیه
لطفاب اینجورمسائل رسیدگی کنید..متشکرم
با سلام خدمت شما ریاست محترم بنیاد شهید .برادر جانباز اقای اوحدی..بنده جانباز زیر۲۵درصد اعصابو روان که در حال حاضر مستجرم.درامدم زیر یک ملیون در فصل کار.فاقد هر گونه حساب بانکی.زمین و غیره.غاقد حقوق مستمری. و همچنین نداشتنه سهام عدالت معیشتی ۵۳سال سن دارم .اقای اوحدی زندگیم در حال از هم پاشیدنه .اگه یارانه ای که هر دو پسرهام که زندگیشون از من جداست .درامدشونم به همین صورت به خدا قسم کرایه خونم که ماهی ۳۰۰هزار تومنه رو نمیتونم بدم .لطفان تمام حساب شخصی خودمو .وتحقیقات در مورد بنده از شما عاجزانه خواهشمندم کمکم کنید .با تشکر
سلاو اقای اوحدی واقای پاکدل عزیز ترابه شرفدان به فکر جانبازان کمک معیشتی باشد بنظرتان بایکو هفت صدو نودو تو این گرانی میشه زندگی کر د ترابه شرفدان بدادمان برسید تشکر بنده جانباز ۳۵ درصد کمک معیشتم این اعدالته من با جانباز ۵ درصد یه حقوق بگیرم لطفه ن به دادمان برسید
با عرض سلام و ادب خدمت آقای مهندس اوحدی خسته نباشید جانباز و برادر شهید ما قدردانه شما هستیم بنده ۲بار مجروح شدم و سالهای جوانی کار کردم و بابت مجروحیت اول سال ۱۳۹۷ رفتم کمیسیون و در این سالها هیج استفاده نکرده بودم ولی الان هر ۲ ماه بابت دارو از بیمارستان ساسان تا داروخانه ۱۳ آبان ۱روز کامل گرفتارم با این حال ۳۵درصد شیمیایی دارم کرونا و آلودگی هوا تمام بدنم عفونت داره و از خونه بیرون نمی روم خواهش میکنم به امسال ما کمک کنید تو اموزشی هر دو دستم سوخته سنی از ما گذشته ۲تا پسر دارم الان نه کار داره نه بیمه پسر بزرگ من لیسانس حسابداری داری دارن و بیکار هستن ازدواج نکردن یعنی با این شرایط نمیتونم بعضی وقتها جواب بچه ها رونمی تونم بدهم خواهش میکنم جناب مهندس التماس میکنم هوای ما رو داشته باشید اهل شاهرود ساکن پیروزی تهران هستم تو این شرایط کرونا جانبازان شیمیایی رو دریابید ۳۰۰۷۰۰۷۳۱۵کد جانبازی بابت سهام دی تشکر کردم بازم ممنونم جناب مهندس از زمانی که تشریف اوردین بنیاد جانبازان خیلی زحمت کشیدی سپاسگزارم لطف عالی زیاد
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi