شناسه خبر : 76654
سه شنبه 07 مرداد 1399 , 08:55
اشتراک گذاری در :
عکس روز

مرکز نیکوکاری شهدای مدافع حرم افتتاح شد

مرکز نیکوکاری شهدای مدافع حرم افتتاح شد

چهارصدمین مرکز نیکوکاری استان تهران در شهرک شاهد بعثت به صورت مجازی افتتاح شد.

همزمان با ایام فرخنده سالروز ازدواج آسمانی و ملکوتی حضرت علی بن ابیطالب (ع)با حضرت فاطمه زهرا(س) چهارصدمین مرکز نیکوکاری استان تهران در شهرک شاهد بعثت توسط مدیرکل کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان تهران افتتاح شد.

سیدابوالفضل پرپنچی هدف از افتتاح مراکز نیکوکاری را هم‌افزایی، نهادینه‌سازی و توسعه توزیع فرهنگ احسان و نیکوکاری بین آحاد مختلف جامعه به ویژه خیرین در راستای حل مشکلات جامعه هدف دانست و اظهار داشت: استفاده از توانمندی و ظرفیت‌های بالقول و بالفعل خیران در کنار کمک‌های مادی و معنوی کمیته امداد می‌تواند گام مثبتی در نیل به خدمت، تسهیل و تسریع در رفع مشکلات وآسیب‌های اجتماعی و خاص محرومان و نیازمندان باشد.

وی مراکز نیکوکاری را جبهه اصلی و خط مقدم صحنه مبارزه با فقر و پیشتاز و جلودار رسیدگی به محرومان دانست و اظهار امیدواری کرد: با افزایش این مراکز به عدد هزار تا پایان سال بتوانیم ارائه خدمات به مردم را به دست مردم سپرده و در این راستا استفاده از ظرفیت‌های گروه‌های جهادی، بسیج، مساجد، خیران، معتمدین محلی و هم‌افزایی آن  با کمیته امداد موجبات ارائه خدمات بهینه و هدفمند به نیازمندان را فراهم می‌سازد. 

مدیرکل کمیته امداد استان تهران مراکز نیکوکاری را پل ارتباطی بدون واسطه بین نیکوکاران، خیران و نیازمندان توصیف و بیان داشت: اگر خدمات ارائه شده به نیازمندان به صورت صحیح اطلاع‌رسانی شود اعتماد عمومی مردم، خیرین و همه عزیزانی که در جبهه مبارزه با فقر گام برمی‌دارند را مضاعف کرده و موجبات حمایت‌های مادی و معنوی بالای آنان را فراهم می‌سازد. 

وی در پایان ضمن تشکر از آحاد مردم جامعه به خصوص مردم مؤمن و متدین تهران بزرگ که در برهه‌های حساس به مواسات بحث همدلی در کنار همدیگر با تعامل، مهربانی و ارتقای فرهنگ انفاق و نیکوکاری توانستند بخشی از آلام نیازمندان را در مباحثی ماننده مبارزه با فقر، مبارزه با ویروس منحوس کرونا و... تسکین بخشند از پخت و توزیع 1 میلیون و 60 پرس غذای گرم در ماه مبارک رمضان، تهیه و توزیع 430 هزار بسته اقلام و مواد غذایی، تهیه و توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا، اهدای جهیزیه، تأمین  و پرداخت هزینه‌های تحصیلی مددجویان نیازمند، تأمین و پرداخت هزینه‌های بیمارستان نیازمندان، کمک در ایجاد اشتغال، پرداخت تسهیلات، مشاوره در مباحث فرهنگی، اجتماعی با کمک مراکز نیکوکاری خبر داد.

حامد خیرخواهان رئیس مرکز نیکوکاری شهدای مدافع حرم نیز در حاشیه این مراسم،  مراکز نیکوکاری را محملی نقش‌آفرین برای حضور و مشارکت کار آمدتر مردم در امورات خیر دانست و گفت: مرکز ثقل، محور و پایگاه اینگونه محمل‌ها مساجدند.

وی شناسایی، ارتباط و تعامل با افراد تأثیرگذار مانند خیرین، معتمدین محلی و منطقه‌ای، نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی به منظور بهره‌وری مؤثرتر از پتانسیل‌های ذی‌قیمت آنها در راستای حل مشکلات محرومان را نقطه عطف خدمت‌رسانی به نیازمندان دانست و آن را مایه مباهات و تفضل الهی در خدمتگزاری  و نوکری مردم مطرح کرد.

رئیس مرکز نیکوکاری شهدای مدافع حرم، مردم مؤمن، شریف و همیشه در صحنه  را دعوت به انفاق و مساعدت  در امورات خیر و خداپسندانه کرد و شماره کارت 6037997950181959 را جهت واریز کمک های نقدی هموطنان عزیز اطلاع‌رسانی کرد.

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi