شناسه خبر : 76742
یکشنبه 12 مرداد 1399 , 12:00
اشتراک گذاری در :
عکس روز

با ارسال نامه به رئیس و نمایندگان مجلس

تظلم‌خواهی جمعی از رزمندگان بازنشسته

چرا باید بازنشستگان رزمنده پس از گذشت سالیانی و وجود قانون شفاف برنامه‌ی ششم توسعه شاهد عدم اصلاح احکام بازنشستگی خود علیرغم اعلام نظر صریح معاون قوانین مجلس مبنی بر محق بودن رزمندگان...

فاش نیوز -  جمعی از رزمندگان بازنشسته‌ی دفاع مقدس با ارسال شکوائیه‌ای به رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار پیگیری درخصوص عدم اجرای برخی قوانین و امتناع از پرداخت حقوق قانونی خود از سوی مسئولان ذیربط شدند.

متن نامه‌‌ی این گروه از رزمندگان دفاع مقدس به رئیس و نمایندگان مجلس یازدهم به این شرح است:

جناب آقای دکتر قالیباف، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و اعضای فراکسیون ایثارگران؛

با سلام و احترام؛ براساس جزء 6 بند «ث» ماده‌ی 88 بخش ایثارگران برنامه ششم، از ابتدای سال 96 به رزمندگان دارای 6 ماه سابقه‌ی حضور در جبهه یک مقطع تحصیلی اعطا گردید که این مهم در احکام کارگزینی کارکنان مشمول، اجرا و مقرری ماهانه و کسورات بازنشستگی از حقوق و مزایای آنان کسر و به حساب صندوق بازنشستگی واریز شده است. پس از صدور احکام بازنشستگی توسط سازمان‌های دولتی متاسفانه سازمان بازنشستگی کشوری و نیز تامین اجتماعی به بهانه‌ی استفساریه، از اصلاح احکام بازنشستگی بازنشستگان رزمنده‌ی سال 97 ممانعت به‌عمل آورده و تاکنون حقوق قانونی این عزیزان، موضوع یک مقطع تحصیلی بالاتر در احکام آنان اصلاح و اجرا نشده است.
جای تاسف است که سازمان بازنشستگی برای رزمندگان بازنشسته‌ی سال‌های 96 و 98 احکام آنان را اصلاح نموده لیکن برای رزمندگان بازنشسته‌ی سال 97 به بهانه‌ی ابهام در قوانین، نسبت به اصلاح احکام آنان اقدامی انجام نمی‌دهد! به‌نظر می‌رسد صندوق‌های بازنشستگی در حق رزمندگان بازنشسته‌ی سال 97 کمال کم لطفی و اجحاف در حق آنان را به‌عمل آورده و ادامه‌ی این روند، از عدالت اجتماعی و نیز تکریم ایثارگری‌های رزمندگان 8 سال دفاع مقدس به‌دور می‌باشد. حال سوال اینجاست که آیا تضییع حقوق رزمندگان حق‌الناس محسوب نمی‌گردد!؟
چرا باید بازنشستگان رزمنده پس از گذشت سالیانی و وجود قانون شفاف برنامه‌ی ششم توسعه شاهد عدم اصلاح احکام بازنشستگی خود علیرغم اعلام نظر صریح معاون قوانین مجلس مبنی بر محق بودن رزمندگان، از امتیاز مذکور عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی، توسط سازمان مذکور باشند!؟ چرا باید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به اجرای قانون، علیرغم تاکید فراکسیون ایثارگران مجلس و نیز نظریه‌ی معاون قوانین آن نهاد در این زمینه، بی تفاوت باشد؟
در حال حاضر دفاع از حقوق قانونی رزمندگان بر عهده‌ی کیست؟
لذا با عنایت به مکاتبه‌ی معاون محترم قوانین مجلس، و نیز مکاتبه‌ی شماره‌ی 99011395 مورخ 28/2/99 جناب آقای نوروزی، عنوان سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اجرای قانون مذکور از 1/1/96  و تاکید بر اجرای آن توسط دستگاه‌های اجرایی و نامه‌ی شماره‌ی 99004168 مورخ 3/2/99 عنوان ریاست محترم قوه‌ی قضائیه مبنی بر اینکه هیات عمومی دیوان عدالت اداری بر خلاف وظیفه‌ی ذاتی خود به بهانه‌ی ابهام در قوانین مربوط به رزمندگان 8 سال دفاع مقدس، به تفسیر مضیق قوانین مذکور پرداخته و بر خلاف روح قوانین و مقررات مربوطه، به صدور آراء مبادرت و باعث تضییع حقوق رزمندگان می‌گردد، ضمن پیگیری استعلامات مورد اشاره، خواهشمند است به‌منظور لازم‌الاجرا شدن قانون تفسیری (استفساریه) از ابتدای برنامه ششم (سال 96) و نیز دفاع از حقوق قانونی رزمندگان، نسبت به مورد، اوامر عالی را صادر فرمایند.

جمعی از رزمندگان بازنشسته سال 97
شرکت ارتباطات زیر ساخت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi