شناسه خبر : 76776
دوشنبه 13 مرداد 1399 , 10:47
اشتراک گذاری در :
عکس روز

افزایش بی‌خانمان‌ها و صف‌های طولانی دریافت غذا در آمریکا


پس از بیکاری و گرسنگی، بی‌خانمانی‌ هم به مشکلات جدید آمریکایی‌ها اضافه شد؛ چنانکه پیش‌بینی می‌شود ده‌ها میلیون نفر در ماه‌های آینده بر جمعیت بی‌خانمان‌های آمریکا اضافه می‌شود.
به گزارش پایگاه اینترنتی ناودیس، پیش‌بینی می‌شود 23 میلیون نفر در آمریکا در اثر بیکاری و اخراج از محل کار، به بی‌خانمان‌ها بپیوندند.
زریتا جونز فعال حقوق مدنی در این‌باره گفت: قرار است که مزایای بیکاری میلیون‌ها آمریکایی در ۳۱ ژوئیه منقضی شود. این سبب ایجاد بحران­ در رابطه با بیکاری افراد می‌شود. این طرح از ۱۲ میلیون اجاره‌نشین آمریکایی حمایت می‌کند. این طرح در پایان ماه ژوئیه منقضی می‌شود. در نتیجه از هر ۵ آمریکایی یک آمریکایی که خانه‌ای را اجاره کرده است، احتمالا ­در ۳۰ سپتامبر خانه خود را از دست خواهد داد.
برخی پیش‌بینی می‌کنند که مستاجران در آمریکا بیش از 21/5 میلیارد دلار بدهکار شوند. شیوع کرونا رو به گسترش است و درخواست افراد برای بیمه بیکاری رو به افزایش است.
حتی پیش از همه‌گیری کرونا، اجاره خانه در آمریکا یک مشکل بزرگ بود. از هر چهار مستاجر در سال ۲۰۱۸ یکی بیش از نیمی از درآمد خود را صرف اجاره خانه می‌کند. این در حالیست که وضعیت اقتصاد و بیکاری در بدترین وضعیت خود در دهه‌های اخیر بوده است.
در همین حال شبکه سی‌ان‌ان از طولانی‌تر شدن صف‌ها در مقابل مراکز توزیع غذای رایگان در آمریکا خبر داد و نوشت: با شیوع بیشتر کرونا،  مشکلات مالی برای خانوار‌های آمریکایی بیشتر و بیشتر می‌شود. در این شرایط، هر روز بر شمار خانوار‌های آمریکایی افزوده می‌شود که برای ادامه زندگی خود به مراکز توزیع غذای رایگان وابسته می‌شوند تا بتوانند سر میز خود غذا بیاورند. مزایای بیمه بیکاری مردم در حال تمام شدن است. صف‌های طولانی که در مقابل مراکز توزیع غذای رایگان در مناطق مختلف آمریکا ازجمله شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیا تشکیل شده به روشنی موید همین نکته است. فقط در مقابل یکی از این مراکز در شهر لس‌آنجلس، تجمع حدود دو هزار نفر در صفی طولانی دیده می‌شود. شماری از این مردم نیازمند به غذا به بیماری کرونا نیز مبتلا شده‌اند.
به گفته مسئولان یکی از مراکز توزیع غذای رایگان در لس‌آنجلس، «مردم از نیمه‌شب در این محل صف می‌کشند تا وقتی ما این مرکز را ساعت هفت صبح بازکردیم بتوانند غذا دریافت کنند. این موضوع، نشان‌دهنده میزان استیصال و درماندگی خانواده‌های فقیر است».
از سوی دیگر سناتور دیک دوربن با انتقاد از بی‌کفایتی دولت آمریکا در برابر گسترش کرونا و فقر نوشت: آمریکا ۵٪ از جمعیت جهان و ۲۵٪ از مبتلایان به کرونا را در خود دارد.
۱۵۰ هزار آمریکایی مرده‌اند. هیچ عذر و بهانه‌ای برای توجیه ناکامی‌های مکرر در این‌باره وجود ندارد.

تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi