شناسه خبر : 76853
جمعه 17 مرداد 1399 , 19:19
اشتراک گذاری در :
عکس روز

خاطرات همسران شهدا در مستند کارگردان «خاطرات موتور سیکلت»

امیر حسین نوروزی جدیدترین مستند خود را با نام «شهیدانه زیستن» می‌سازد.

امیر حسین نوروزی مستند ساز درباره جدیدترین فعالیت خود گفت: یک کار مستند داستانی بر اساس چند قصه مستند، درباره برش‌هایی از خاطرات همسران شهدا را در دست تولید داریم که در گروه مستند مرکز بسیج صدا و سیما و سازمان هنری رسانه‌ای اوج ساخته می‌شود.

وی افزود: مبنای این اثر خاطرات مستند، اما ساختارش نمایشی است و راوی نداریم. ده اثر کوتاه بین سه تا شش دقیقه ساخته می‌شود که تا بدین لحظه پنج اثر در حال تدوین است و فکر می‌کنم اواخر مرداد کل مسائل فنی هر ده قسمت به پایان برسد و اوایل شهریور آماده نمایش شود.

کارگردان «خاطرات موتور سیکلت» بیان کرد: این اثر به تهیه کنندگی من و پژمان لشکری پور پیش می‌رود، کارگردانی را خودم بر عهده دارم و گروه تحقیق و نگارش هم نوید سالاری مقدم، یاسر انتظامی، اردلان آشوری و خودم هستیم.

نوروزی درباره هدف از اولین نمایش این مجموعه مستند، گفت: نمایش آن هم می‌تواند در فضای نت باشد و هم به عنوان میان برنامه پخش شود و اگر مشکل کرونایی برطرف شود و به شرایط مناسب برسیمریال در بسته‌های قبل از نمایش فیلم‌ها هم می‌تواند پخش شود.

گفتنی است پیش از این به نقل از روابط عمومی اداره کل تولیدات بسیج صدا و سیما آمده بود، «گروه مستند مرکز بسیج صدا و سیما با همکاری مرکز فیلم و سریال موسسه رسانه‌ای اوج در حال تهیه و تولید مجموعه‌ای ۱۰ قسمتی با نام «شهیدانه زیستن» است. این مجموعه با ساختار نمایشی و محتوای مستند بر اساس برشی کوتاه (حدود ۵ دقیقه) از زندگی شهدا که نشان دهنده لحظه‌ای کوتاه از روش و سبک زندگی این بزرگواران بوده، طراحی شده است.

این اثر کوتاه مستند داستانی برشی کوتاه از زندگی یک قهرمان را برای ما روایت می‌کند که امروز نیز برای ما پیش می‌آید و بخشی از زیست شهیدانه را برای مخاطب قابل تجربه می‌کند.

شهیدانه زیستن بازنمایی از زندگی ساده و پر محبت قهرمان‌های ملی روز‌ها و لحظه‌هایی است که راه بزرگ شدن از آن‏ها می‌گذرد. تماشای این لحظه‌های پر معنا می‌تواند مصادیقی باشد برای درک این سبک زندگی. این اثر اکنون به تهیه کنندگی و کارگردانی امیرحسین نوروزی درحال تولید است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi