شناسه خبر : 77129
چهارشنبه 29 مرداد 1399 , 08:59
اشتراک گذاری در :
عکس روز

پایگاه نظامی آمریکامورد هدف قرار گرفت

پایگاه نظامی آمریکا در شرق سوریه هدف حمله موشکی و خمپاره‌ای قرار گرفت

منابع خبری از حمله موشکی و خمپاره‌ای به پایگاه نظامی آمریکا در حومه «دیرالزور» واقع در شرق سوریه خبر دادند.

به نقل از روسیا الیوم، پایگاه نظامی آمریکا در «دیرالزور» واقع در شرق سوریه و در مرز با عراق هدف حمله موشکی قرار گرفت.

منابع خبری روسیه گزارش دادند که منشأ این حمله موشکی مشخص نیست  و معلوم نیست از سوی چه گروهی صورت گرفته است.

از سوی دیگر، گروه موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» وابسته به معارضان اعلام کرد که ظهر روز سه شنبه چند گلوله خمپاره از سوی عوامل ناشناس به اطراف پایگاه آمریکایی در میدان گازی «کونیکو» واقع در شرق دیرالزور اصابت کرد که این حمله خمپاره‎ای تلفاتی نداشت.

گروه معارض مزبور تاکید کرد که نیروهای ارتش این کشور روز سه شنبه، مواضع نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) را در نزدیکی پایگاه آمریکایی در کرانه شرقی رود فرات و جنوب میدان گازی کونیکو در شرق دیرالزور هدف قرار دادند.

همزمان خبرنگار سانا گزارش داد که پایگاه نظامی غیر قانونی آمریکا در میدان گازی کونیکو واقع در اطراف دیرالزور، هدف چند گلوله خمپاره قرار گرفت.

در همین ارتباط، «مایلز کاگینز» سخنگوی ائتلاف آمریکایی نیز گفته که «روز سه شنبه، سه فروند موشک کوچک به نزدیکی پایگاه نظامی آمریکا در میدان کونیکو در دیرالزور اصابت کرد که این حمله موشکی هیچ گونه تلفات جانی و مادی برجای نگذاشته است».

منبع: tasnimnews خبرگزاری تسنیم
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi