شناسه خبر : 77450
شنبه 15 شهريور 1399 , 10:21
اشتراک گذاری در :
عکس روز
ادبیات ایثار و شهادت

زنگ آغاز سال تحصیلی مدارس شاهد نواخته شد

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید مدارس شاهد روز شنبه ۱۵ شهریور ماه در دبستان دخترانه شاهد حضرت خدیجه در منطقه ۱۸ تهران با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همزمان با مدارس شاهد سراسر کشور برگزار شد.
 

زنگ آغاز سال تحصیلی مدارس شاهد نواخته شد

 
 
مهندس سعید اوحدی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر سراسر کشور، تصریح کرد: اهمیت کسب علم و دانش و علم‌اندوزی در اسلام بارها مورد تأکید قرار گرفته است و رسول اکرم (ص) مسلمین را به کسب دانش از هر جایی در دورترین نقاط، حتی در چین توصیه فرموده‌اند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به فداکاری دانش‌آموزان در هشت سال دفاع مقدس، افزود: از مجموع شهدای دفاع مقدس، تعداد قابل توجهی شهید از دانش‌آموزان بودند که سربلندی و امنیت امروز را برای ملت ایران به ارمغان آوردند و همه دانش‌آموزان به ایثار آنها افتخار می‌کنند.
معاون رییس جمهور با بیان خاطراتی از دوران اسارت و تلاش آزادگان برای کسب علم در اسارت‌گاه دشمن ادامه داد: علی‌رغم مشکلات فراوانی که آزادگان عزیز در اردوگاه‌های رژیم عراق با آن رو به رو بودند و فشارهای شدید دشمن، اغلب آزادگان علم‌اندوزی را فراموش نکردند و از کوچک‌ترین فرصت برای کسب دانش بهره بردند که پس از آزادی برای بسیاری از اطرافیان آنها شگفت‌آور بود.
وی با آرزوی سلامتی برای همه دانش‌آموزان به خصوص دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه‌ای در مورد حضور دانش‌آموزان در مدارس حاکم است و تأکید بنیاد شهید و امور ایثارگران در مورد مدارس شاهد اجرای پروتکل‌های بهداشتی و توصیه‌های مراجع ذی‌ربط در مورد استفاده از شبکه شاد است و حفظ سلامتی دانش‌آموزان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از اهمیت زیادی برای بنیاد برخوردار است.
اوحدی در پایان برای دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر در سال جدید تحصیلی سلامتی و موفقیت از درگاه الهی مسئلت کرد و خطاب به مسئولان و معلمان مدارس شاهد، گفت: کیفیت‌بخشی مدارس شاهد از اهمیت زیادی برخوردار است و مسئولان و آموزگاران باید قدر فرصت ایجاد شده برای خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را بدانند که این خدمت توفیق الهی است و موجب خیر و برکت خواهد بود لذا باید با تمام توان برای آموزش و پرورش فرزندان ایثارگران عزیز تلاش کرد.
منبع: ایثار
تلگرام
اینستاگرام
توییتر
نظری بگذارید
نام خود را وارد نمایید
متن نظر را وارد نمایید
مقدار صحیح است
مقدار صحیح وارد کنید
بدون ویرایش از شما
آخرین اخبار
فاش نیوز آگهی می پذیردنمایشگاه مجازی کتاب تهرانصندوق همیاریخبرنگار افتخاری فاش نیوز شویدمطب تغذیه و رژیم درمانیانتشارات حدیث قلمبنر بیمه دیسایت جمعیت جانبازان انقلاب اسلامیمتن نهایی مرامنامه و اسانامه جبهه جانبازاناساسنامه انجمن جانبازان نخاعیاسامی راه اندازان جمعیت جانبازانپرسش و پاسخ حقوقی ایثارگرانفرم فراخوان پیوستن به جمعیت جانبازانکارگاه مبنا تقدیم می کند: بالابر کمک حرکتی logo-samandehi